Kia Stinger opinie

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: bidżej »

Slabo to im idzie w Polsce, bo KMP to januszex. W Niemczech radza sobie coraz lepiej, razem z Hyundaiem.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: ACextreme »

Samochód odebrany - 2.0 GTline + pakiet opcji.
Pierwsze wrażenia - jak na razie brak wad - nie stuka klapa, nie trzeszczą uszczelki, nic nie drży itp. - może coś wyjdzie później, na razie jest ok.

Co mnie zdziwiło i wystraszyło po odbiorze - smród. Gdy samochód się zagrzał w kabinie zaczęło bardzo mocno śmierdzieć - coś między palonym smarem/gumą/plastikiem - już myślałem że się samochód pali. Ponoć w nowym tak może przez chwilę być... w poprzednim miałem podobny efekt ale na znacznie mniejszą skalę. Też tak mieliście?

Poza tym spostrzeżenia: cicho, wygodnie, super fotele, wyświetlacz na szybie robi robotę.
Audio ogarnia jak dla mnie świetnie, choć brakuje wejścia na płyty. Obstawiam, że wiele osób narzeka na jakość słuchając przez BT, podczas gdy z kabla jakość jest zauważalnie lepsza. Choć oczywiście porównując do B&O z Audi A4 słychać różnicę na minus... ale i tak jest świetnie.
Co do osiągów - nie mierzyłem nic jeszcze, ale jak dla mnie są jak najbardziej ok - w sport+ start z miejsca daje bardzo dobre wrażenia. Spalanie na razie przy bardzo spokojnej jeździe 13.5, ale to pierwsze kilometry, dogadywanie się z autem i nie oczekuję cudów - jak mi po czasie zejdzie do 11 w trasie to będę zadowolony :)
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: GrzesB »

Ten smród to chyba wizytówka Kia - też miałem podobne odczucia jak kupiłem Optimę GT. Na szczęście szybko ustał i jest OK. Ale muszę przyznać, że się postarali bo jeszcze nigdy w żadnym nowym samochodzie aż takich doznań nie miałem.
No i gratuluję zakupu.
Optima GT (2018)
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: ACextreme »

Ponad 300km zrobione w dwa dni - śmierdzi już tylko czasem i troszkę ;)

Kolejne spostrzeżenia:
a) dopiero dziś odkryłem, że w zaawansowanych ustawieniach audio są dwie opcje dźwięku przestrzennego, które domyślnie są wyłączone - audio gra bez nich dla mnie bardzo dobrze, ale po włączeniu przestrzeni jest diametralna różnica na plus - dla mnie rewelacja. Zastanawiam się czy testerzy, którzy po audio czasem mocno jechali dogrzebali się do tych ustawień.

b) aktywny tempomat stop&go - rewelacja, zarówno w trasie, jak i w korkach. Wcześniej miałem aktywny bez stop&go z manualną skrzynią - w trasie był super, ale w mieście nieprzydatny. Tu w sumie wychodzi na to, że bardzo często i wygodnie można z niego korzystać.

c) tryb jazdy Smart całkiem dobrze działa - gdy nic się nie dzieje wbija ECO, ale łatwo przechodzi od razu w sport

d) z jednej strony jeśli się myśli co się robi to samochód jest mega stabilny w zimowych warunkach - czuć duże koła, szerokie opony i masę. Z drugiej strony wystarczy nawet lekko depnąć gaz w nieodpowiednim momencie aby tyłem dość mocno rzuciło zanim kontrola toru jazdy go złapie.

e) spalanie w jeździe bardzo mieszanej - od mocnego ruszania spod świateł, przez autostradę, po zwykłą jazdę miasto/poza miastem już teraz zbiło się do 11l - obstawiam, że gdy za jakiś czas zacznę "normalnie" jeździć i samochód się ułoży, spokojnie powinno trzymać się na 10-11l, co uważam za całkiem dobry wynik dla tego samochodu - 3-3.5l "dopłaty" w porównaniu do oszczędnego Golfa Variant 1.4TSI 140KM w zamian za znacznie lepsze osiągi i frajdę z jazdy.

PS. gdyby ktoś szukał siatki do bagażnika. Kia oficjalnie chyba nie ma - nie znalazłem. Na aukcjach są tylko tanie 30-60zł z metalowymi karabinkami mocującymi (słaba opcja w połączeniu z metalowymi oczkami bagażnika)... przypadkiem do Norauto zjechałem, gdzie była tylko jedna siatka na podłogę bagażnika za ok. 30zł - szyta jak do Stingera i z plastikowymi mocowaniami - pasuje idealnie i nie powoduje hałasu, no i jak za darmo! Jakościowo jest bardzo OK - nie widzę różnicy w porównaniu do oryginalnej siatki VW/Audi, którą kiedyś kupiłem do Golfa za prawie 200zł.
raideros
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2018, 14:42
model samochodu: soul

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: raideros »

Panowie oglądałem ostatnio sporo stingerowych filmików i wpadłem na takie coś:
https://www.youtube.com/watch?v=zMe6mg52Chw (koleś strasznie sepleni co może po części irytować - uwaga)
https://www.youtube.com/watch?v=vD_8M0W6mOM (inna wersja)
Po czym rozejrzałem się za podobnymi rozwiązaniami:
https://www.ebay.com/itm/Stealth-4-0-Co ... :rk:4:pf:0
https://www.k8stingerstore.com/products ... controller( na tej stronie znalazlem sporo ciekawostek do stingera )


Czy ktoś z was podejmował już ten temat?
Ktom1777
Posty: 30
Rejestracja: 02 sty 2019, 17:07
model samochodu: Stinger GT 3,3 366 KM

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Ktom1777 »

Witam.. Noszę się z zakupem Stingera. Zmartwila mnie informacja o braku możliwości zamontowania bagażnika dachowego. Chodzi mi przede wszystkim o narty. Wobec tego pytanie podstawowe :czy tylna kanapa w tym aucie jest dzielona
?
Stinger GT 3,3 366KM
bombonus
Posty: 11
Rejestracja: 15 gru 2018, 10:51
model samochodu: Pro Ceed 1.6 130hp 2014r;
Stinger GT 390hp 2017r
Lokalizacja: Amsterdam / Opole

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: bombonus »

Ktom1777 pisze:Witam.. Noszę się z zakupem Stingera. Zmartwila mnie informacja o braku możliwości zamontowania bagażnika dachowego. Chodzi mi przede wszystkim o narty. Wobec tego pytanie podstawowe :czy tylna kanapa w tym aucie jest dzielona
?
Rozumiem Twoje zmartwienie, ponieważ u mnie to również był główny argument przeciwko Stingerowi, szczególnie że bagażnik jest na prawdę mały i niezbyt pakowny (opadająca linia dachu bardzo ogranicza przestrzeń) a dealerzy nie oferują belek dachowych wciskając głupie informacje o tym, że "to jest samochód sportowy więc linia dachu jest tak zaprojektowana, żeby nie móc na nim nic montować" (dosłownie coś takiego usłyszałem :roll:). Mogę Cię w tym miejscu uspokoić, że to tylko Kia Motors Polska nie ma w ofercie czegoś takiego podczas gdy już holenderska centrala oferuje belki do Stingera i nie widzą przeciwwskazań aby coś takiego dokupić. Jaki jest powód takiego podejścia polskiego importera nie wiem, ale dla potwierdzenia wrzucam link z ofertą.

https://webshop.kia.nl/accessoires/tran ... delid=126/
Kia Pro Ceed 1.6crdi 130hp 2014r
Kia Stinger GT 3.3 T-GDi 390hp 2018r
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: bidżej »

...co tylko potwierdza po raz kolejny, że KMP jest mocno niekompetentne.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ravJG
Posty: 23
Rejestracja: 23 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Stinger 3.3

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: ravJG »

FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: FragStinger »

bombonus pisze:
Ktom1777 pisze:Witam.. Noszę się z zakupem Stingera. Zmartwila mnie informacja o braku możliwości zamontowania bagażnika dachowego. Chodzi mi przede wszystkim o narty. Wobec tego pytanie podstawowe :czy tylna kanapa w tym aucie jest dzielona
?
Rozumiem Twoje zmartwienie, ponieważ u mnie to również był główny argument przeciwko Stingerowi, szczególnie że bagażnik jest na prawdę mały i niezbyt pakowny (opadająca linia dachu bardzo ogranicza przestrzeń) a dealerzy nie oferują belek dachowych wciskając głupie informacje o tym, że "to jest samochód sportowy więc linia dachu jest tak zaprojektowana, żeby nie móc na nim nic montować" (dosłownie coś takiego usłyszałem :roll:). Mogę Cię w tym miejscu uspokoić, że to tylko Kia Motors Polska nie ma w ofercie czegoś takiego podczas gdy już holenderska centrala oferuje belki do Stingera i nie widzą przeciwwskazań aby coś takiego dokupić. Jaki jest powód takiego podejścia polskiego importera nie wiem, ale dla potwierdzenia wrzucam link z ofertą.

https://webshop.kia.nl/accessoires/tran ... delid=126/
W ASO Kia normalnie juz informuja ze Thule sprzedaje belki + bagaznik dachowy do Stingera. Z tego co pamietam jest dostepny od konca pazdziernika.

Wiec totalnie zero problemu z bagaznikiem dachowym.

W Australii bagazniki dachowe byly dostepne do Stingera w momencie premiery samochodu.
Ktom1777 pisze:Witam.. Noszę się z zakupem Stingera. Zmartwila mnie informacja o braku możliwości zamontowania bagażnika dachowego. Chodzi mi przede wszystkim o narty. Wobec tego pytanie podstawowe :czy tylna kanapa w tym aucie jest dzielona
?
Tak, dzielona 60/40.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”