Kia Stinger - wasze opinie

forum użytkowników Kia Stinger

Re: opinie o stinger

Postautor: bidżej » 10 sty 2018, 08:52

Roo pisze: Przyjemność z jazdy na autostradzie wielka, po dziurawej drodze chyba jednak wolałbym moją Optimę :D
Stinger jest super wykończony ma bardzo wygodny dostęp do bagażnika, świetnie się prowadzi, ma lepiej wyprofilowany fotel od tego z mojej Optimy, wyglądu chyba nie trzeba komentować – petarda. Co do wad to widoczność do tyłu jeszcze gorsza niż w Optimie, oczywiście wszystko ratują kamery. Jest też mniej miejsca na tylnej kanapie niż w Optimie.

Bo generalnie na co dzien Optima wydaje mi sie lepszym wyborem - jest duzo bardziej praktyczna. Stinger to fajne "drugie auto" na dluga wycieczke.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
bidżej

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Postautor: Seb » 23 sty 2018, 15:07

jary co ty z tymi częściami cały czas? będziesz składaka sprowadzał? ;) Jak masz ileś lat gwarancji to mało Ciebie to obchodzi. Co innego jak będziesz brać używanego, ale do tego czasu to się wyjaśni.
JA póki co nawet nie przechodzę obok Stingera, boje się "zapatrzyć" ;)
Pisał Sebastian
KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Seb

Postautor: jan.kowalski.76 » 29 sty 2018, 14:29

Świeżo ujeżdżany Stinger GTLine.

Stwierdzenie, że to auto z zupełnie innej, nie-kia-owej, bajki, to jak nic nie powiedzieć.
Zanim się zdecydowałem, zjeździłem z 20 innych aut.

Gdybym miał je porównać to najbliżej mu czegoś nieistniejącego, czyli czegoś pomiędzy Infinity Q50 i Q60.
Q60 z wyglądu i charakteru, Q50 z przestrzeni (chociaż Q50 to sedan, więc to i tak minus).
Porównując jednak egzemplarze "z silnikami dla ludzi" to jest przepaść w kategorii performance na rzecz Stingera.

Porównując do czegoś bliższego forum Kia, to oczywiście Stinger GTLine jest najbliżej Optima GT.
W kwestii wyposażenia, to poza wspomnianym head up display, to w większości to samo. W kwestii wykończenia, Stinger jest półkę wyżej, w kwestii prowadzenia jest prawdziwa przepaść.
Skrzynia w Stingerze również pracuje dużo lepiej.
Optima GT po prostu się nie prowadzi, jadąc tym autem ma się wrażenie, że ktoś nie dostosował układu kierowniczego do tego silnika. Koła się ślizgają, kierownicę wyrywa, skrzynia szarpie.
Paradoksalnie Optima z dieslem sprawia dużo lepsze wrażenie.

Co do spalania. Po przesiadce z diesla mam na razie kaca, muszę sobie przypomnieć "jak to już bywało". Pierwszy przelot, głównie poza miastem, średnia 12.
Średnia z miasta jaką zarejestrowałem po wyzerowaniu specjalnie licznika, doszedł do 18.
Więc TSI to to nie jest. Nadzieja, że uspokoi się trochę auto, i uspokoję się trochę ja (chociaż to trudniejsze).

Apropo piszczenia, nic nie piszczy.

P.S.
Pewnie jeszcze coś dopiszę, po zrobieniu większego przelotu, na razie na szybko.
jan.kowalski.76

Postautor: odysi » wczoraj, 03:33

Ciekawe auto w miarę tanie części :D
odysi

Poprzednia

Wróć do Kia Stinger