Wyciszenie bagażnika

forum użytkowników Kia Stinger
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Wyciszenie bagażnika

Post autor: leszek.stinger »

Witam. Nie wiem jak Wy ale mi przeszkadzało trochę słabe wyciszenie bagażnika. Poczytałem trochę na forach zagranicznych i okazało się, że ludzie wyciszają sobie sami. Podobno to dużo zmienia i w znacznym stopniu eliminuje szumy. Postanowiłem to sam sprawdzić i przyznam, ze rzyczywiście zmiana jest znaczna. Praca zajmuje ok3h, do odkręcenia jest 8 śrub. Nie jest to jakaś mega trudna rzecz. Na całość wydałem 700 zł i zostało mi ponad połowę. Jeśli ktoś chce to oddam za grosze. :)
Załączniki
KS.jpg
KS.jpg (223.8 KiB) Przejrzano 6074 razy
KIA Stinger 2.0 255HP
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Wyciszenie bagażnika

Post autor: GeRRaD »

Hej;
A co to za materiał wygłuszający i jak go montowałeś - klejony ?
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Wyciszenie bagażnika

Post autor: michal84 »

GeRRaD pisze:Hej;
A co to za materiał wygłuszający i jak go montowałeś - klejony ?
Podpowiesz potomnym co i jak rozkręcić aby mieć odsłonięty bagażnik?
Może fotki?
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Wyciszenie bagażnika

Post autor: leszek.stinger »

GeRRaD pisze:Hej;
A co to za materiał wygłuszający i jak go montowałeś - klejony ?
Najpierw tą czarną matę się przykleja ( ta z napisem AERO ). Jest to specjalistyczna mata bitumiczna, którą się po prostu przykleja do podłogi za pomocą wałeczka. Nic nie trzeba grzać itd. Jest ona odpowiedzialna za tłumienie wysokich tonów, redukuje wibracje nadwozia. Potem przykleja się ( ta szara )matę wyciszającą taką piankową, która z kolei redukuje niskie tony.

Auto z tyłu jest zdecydowanie cichsze i rzeczywiście jakby karoseria na wybojach mniej drży. Odgłosy z pracy zawieszenia tylnego są zdecydowanie zredukowane i stłumione jakby. Mam wrażenie jakby auto bardziej gładko przejeżdzało np przez torowisko tramwajowe. Może to subiektywne odczucie ale tak zauważyłem jeżdżąc dziś cały dzień. O takim efekcie mówił mi tez gość który specjalizuje się w wyciszaniu wnętrz.
KIA Stinger 2.0 255HP
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Wyciszenie bagażnika

Post autor: leszek.stinger »

michal84 pisze:
GeRRaD pisze:Hej;
A co to za materiał wygłuszający i jak go montowałeś - klejony ?
Podpowiesz potomnym co i jak rozkręcić aby mieć odsłonięty bagażnik?
Może fotki?
Wyjmujesz z bagażnika matę, potem styropian, odkręcasz koło zapasowe i już masz dostęp do podłogi. Boczki demontuje się bajeznie prosto. Klucz 10 i 4 śruby na każdą stronę do odkręcenia. Cały boczek trzyma się potem na 3 spinkach. Cała robota. Potem oklejasz i składasz. Nie dawałem tylko okleiny w miejscu styku boczka z blachą żeby uniknąć męczącego potem dopasowania elementów ( spójrz na zdjęciu po prawej stronie jak jest wnęka na bezpieczniki i jest oklejone od podłogi a potem jest naklejony pasek znowu ). Oczywiście jeszcze potem dokleiłem matę bitumiczną w pozostałem miejsca gdzie jeszcze widać blachę na zdjęciu. Naprawdę nie jest to jakoś skomplikowane.
KIA Stinger 2.0 255HP
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Wyciszenie bagażnika

Post autor: leszek.stinger »

Tutaj macie od 6 minuty. Gość użył takiej prostej maty wyciszającej. Ja poszedłem o krok dalej, a nawet i 5 kroków stosując materiały z najwyższej półki.

https://www.youtube.com/watch?v=kQf_LAcApK4
KIA Stinger 2.0 255HP
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Wyciszenie bagażnika

Post autor: michal84 »

Podpowiesz jeszcze ile materiału należy kupić na taką robotę? Oraz które to dokładnie maty?
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Wyciszenie bagażnika

Post autor: GeRRaD »

.............no i jaki szacunkowy koszt .
Widziałem na zagranicznym forum że takie wytłumienie montują też jak zmieniają tłumiki aby nie bolała głowa od hałasu ;)
leszek.stinger
Posty: 120
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:29
model samochodu: STINGER

Re: Wyciszenie bagażnika

Post autor: leszek.stinger »

Panowie. Tak jak napisałem. Ja wydałem 700 zł na wszystko i zostało mi ponad połowę co oznacza, że spokojnie na jeszcze jeden bagażnik mi wystarczy jesli kupię drugiego Stingera. Jeśli nie kupię to mogę komuś sprzedać a następnym razem i tak będę wiedział ile kupić. Nie wiem ile to w metrach kwadratowych wyszło ale kupiłem z dużym zapasem na wypadek gdybym coś spierdolił. Jeśli jesteście zainteresowani zapraszam na priv.
KIA Stinger 2.0 255HP
Awatar użytkownika
Gifter
Posty: 311
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:36

Re: Wyciszenie bagażnika

Post autor: Gifter »

leszek.stinger szacun :)
soon Kia XXX :D :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”