miękki lakier - reklamacja

forum użytkowników Kia Stonic
bietako
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2019, 13:31
model samochodu: Stonic

miękki lakier - reklamacja

Post autor: bietako »

Witam, moja kia ma trzy miesiace a lakier... to tragedia , jestem załamana jego wyglądem po czasie dowiedziałam się, że kupując nowe auto należy je zabezpieczyć ceramiką , bo inaczej to rysa na rysie i rysę pogania...jak to u Was wyglada? czy tylko ja mam pecha? czy wasz Stonic również ma miękki lakier? Reklamował już może ktoś?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: Piotrek »

Ceramika na rysy nic Ci nie da (wiem z autopsji). Chcesz zabezpieczenia na lakier to tylko folia coś Ci pomoże.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
bietako
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2019, 13:31
model samochodu: Stonic

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: bietako »

o rety :-) ... jak widać dobrze czasami popytać , możesz mi powiedzieć jaki to rodzaj foli ? pytam bo jeszcze mogę zrezygnować - umówiłam się co prawda na korekte rys i na powłokę ochronną Ceramic Pro 9h ale jeśli nie warto...
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: Piotrek »

Ceramika jest fajna bo zwiększa głębie lakieru i jak jeździsz niewiele to robi robotę. Jednak na jazdę na trasy albo autostradą to strata pieniędzy. Położyłem u siebie ceramikę na pas przedni i maskę i po 600km na A4 maska wygląda jak jesień średniowiecza. Co do folii to nie doradzę Ci nic konkretnego. Ja miałem propozycję na folię Llumar, ale cena mnie zabiła (za cały samochód prawie 6k, a za pas przedni: zderzak, światła, maska, wnęki klamek i progi usłyszałem 3200zł).
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Loocek
Posty: 21
Rejestracja: 02 paź 2018, 13:12

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: Loocek »

Hej,
U mnie też lakier jest porysowany po 3 miesiącach w paru miejscach - już się z tym pogodziłem że po 3 latach będzie wyglądał jak wół roboczy.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: camelleon »

ceramika utwardza powierzchnię, tak samo jak kazdy inny dobry twardy wosk. fakt lakier bardzo miekki, ale w porownaniu do poprzedniego samochodu i parkowania w stalym miejscu i nalozeniu na alto kilku warstw wosku stwierdzam ze lepiej cos zrobic niz nic. pozatym wosk ceramika ulatwia utrzymanie czystosci (a sporo rys powstaje jak sam sobie brud rozniesiesz po lakierze)..

zabezpieczenie woskiem cyz ceramiką uchroni przed drobnymi ryskami. w poprzednim aucie parkujac "na krzakach" mialem pelno rys na zderzaku koło lamp itd.. teraz auto mam ma gorszy lakier wg mnie ale sladów jak na razie jest mniej.

wiec zrobic.. cokolwiek ale zrobic..

folia to ciekawa opcja ale lampy i zderzak przedni to okolo 1800zl. cale auto jak ktos pisal .. 8-10 tysiecy nawet. (a w takich pieniadzach to juz sie nawet da polozyc folie kolor dowolną.. ) :) choc.. jak mialbym wydac 8 tys na folię, to wolę po 5 latach dac zrobic full detailing na samochodzie i renowacje lakieru i bedzie taniej. (malowanie calosci też) :)
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: camelleon »

Loocek pisze:Hej,
U mnie też lakier jest porysowany po 3 miesiącach w paru miejscach - już się z tym pogodziłem że po 3 latach będzie wyglądał jak wół roboczy.
po 3 latach za tysiaka zrobią Ci renowację polerkę i odnowią wyglad ;)
Mess with the best
Die like the rest
bietako
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2019, 13:31
model samochodu: Stonic

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: bietako »

Miałam dylemat folia, lakier- pytałam i opinie różne...w końcu podjęłąm decyzję- czy słuszną nie wiem okaże się w czasie , na pewno lepsze coś niż nic i patrzenie jak powstają dodatkowe ryski . Nałożyłam ceramikę Pro 9H - dopiero co odebrałam autko z warsztatu więc moge powiedzieć błyszczy niczym z salonu :-) za jakiś czas powiem jak się sprawuje ochrona obym się tylko miała czym chwalić przez kolejne 5 lat jak zapewniali :-).
Kosztowało mnie to 3 tys.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: camelleon »

bietako pisze:powiem jak się sprawuje ochrona obym się tylko miała czym chwalić przez kolejne 5 lat jak zapewniali :-).
Kosztowało mnie to 3 tys.
a jak sprawa serwisu? bo z tego co wiem trzeba o to dbac odnawiac czy cos.. nie znam "ceramiki" ktora by 5 lat wytrzymala, jesli po 2 nie zrobisz "poprawek". nie wiem jak to dziala ale mi mowili ze dobra warstwa to dwa lata .. i pozniej mycie korekta poprawki.. i kolo 500zl taki serwis.
Mess with the best
Die like the rest
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: miękki lakier - reklamacja

Post autor: dziabi3 »

Potwierdzam lakier w stonicu jest upierdliwy w utrzymaniu.
Ciężko go domyć bo jest jakiś taki porowaty, a z szczotką na myjni broń Boże nie podchodź bo lakier będzie usiany mikrorysami.
Najlepsze wyjście to ceramika za około 4tysie która utwardzi lakier i zamknie pory lakieru.

Znajomy dał do ceramiki alfe 159 i jest mega zadowolony, brud z lakieru schodzi o wiele łatwiej i nie zostaje osad.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”