Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

forum użytkowników Kia Stonic
Loocek
Posty: 21
Rejestracja: 02 paź 2018, 13:12

Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: Loocek »

Witam,
Stonic 1.4 100 KM manual.
Na zimnym silniku, szczególnie przy odpuszczaniu całkiem gazu na 2-3 tysiącach obrotów z silnika dobiegają delikatne odgłosy jakby klekoczących zaworów - dość charakterystyczny dźwięk - nie metaliczny nie jakiś super głośny, ale słyszalny bez trudu. Ciężko mi dokładnie określić, a filmiku nie nagrywam, bo wątpię że coś będzie słychać. Czy może to łańcuch luźny? Ale tylko na zimnym? To dziwne...
A może tak sobie po prostu ma być. Jak temperatura osiągnie te 87 stopni to nic takiego już nie słychać...
Jakieś sugestie?
Umawiać się na serwis? Czy przesadzam?
Sajrex
Posty: 11
Rejestracja: 14 lut 2019, 12:06
model samochodu: Kia Cee'd SW, 2021 rok, 1,5 T-GDI, 7DCT, czerwony.

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: Sajrex »

Kiedy odpalasz silnik włańćzasz ogrzewanie na AUTO ?
Sajrex
Posty: 11
Rejestracja: 14 lut 2019, 12:06
model samochodu: Kia Cee'd SW, 2021 rok, 1,5 T-GDI, 7DCT, czerwony.

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: Sajrex »

Kiedy śilnik jest zimny i ogrzewanie włańczam na AUTO, to wtedy słyszę jak przepustnice powietrza działają( otwierają/zamykają) regulują powietrze.
Gdy śilnik już jest ciepły tego już nie słychać.
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: lobito »

Sajrex pisze:Kiedy śilnik jest zimny i ogrzewanie włańczam na AUTO, to wtedy słyszę jak przepustnice powietrza działają( otwierają/zamykają) regulują powietrze.
Gdy śilnik już jest ciepły tego już nie słychać.
WŁĄCZAM - sorry ale nie mogłem się powstrzymać! Co do meritum, zimny silnik ZAWSZE jest trochę głośniejszy, najczęściej klepie rozrząd. Jeszcze jedno SILNIK a nie śilnik. Sprawdzajcie proszę pisownię przed umieszczeniem posta na forum.
kadabro
Posty: 35
Rejestracja: 12 cze 2018, 10:55

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: kadabro »

Cześć,
jakiś czas temu u siebie zaobserwowałem to samo. Szczególnie daje się we znaki między 3-4 tyś. obrotów w momencie, gdy utrzymuje się stałe obroty (tylko podczas jazdy - na postoju podczas przegazowania nic nie słychać).
Jak pokazałem filmik w serwisie, to uspokoili, że to przez zmienne fazy rozrządu i ten typ tak ma.

Pozdrawiam
Loocek
Posty: 21
Rejestracja: 02 paź 2018, 13:12

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: Loocek »

O, serdeczne dzięki za odpowiedź.
U mnie najbardziej słyszalne jest to na 3 biegu jak puszczam całkowicie gaz przy około 2,5 tys obrotów.
Jeżeli wszystko okej, no to okej :)
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: jacek1 »

lobito pisze:
Sajrex pisze:Kiedy śilnik jest zimny i ogrzewanie włańczam na AUTO, to wtedy słyszę jak przepustnice powietrza działają( otwierają/zamykają) regulują powietrze.
Gdy śilnik już jest ciepły tego już nie słychać.
WŁĄCZAM - sorry ale nie mogłem się powstrzymać! Co do meritum, zimny silnik ZAWSZE jest trochę głośniejszy, najczęściej klepie rozrząd. Jeszcze jedno SILNIK a nie śilnik. Sprawdzajcie proszę pisownię przed umieszczeniem posta na forum.
Nie czepiaj się gościa , jest z Łotwy . Moim zdaniem i tak dobrze pisze po Polsku !
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
kadabro
Posty: 35
Rejestracja: 12 cze 2018, 10:55

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: kadabro »

Loocek pisze:O, serdeczne dzięki za odpowiedź.
U mnie najbardziej słyszalne jest to na 3 biegu jak puszczam całkowicie gaz przy około 2,5 tys obrotów.
Jeżeli wszystko okej, no to okej :)
Jeśli chcesz, to po weekendzie, jak wrócę do domu, mogę wrzucić filmik.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: Piotrek »

Ja się nie chcę czepiać, ale Sajrex pisze o układzie klimatyzacji i klapach powietrza, a Wy w odpowiedzi lecicie z "klepiącym rozrządem". Chyba tu lekko spójności brakuje 8-) Pozdro!
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kadabro
Posty: 35
Rejestracja: 12 cze 2018, 10:55

Re: Dziwne dźwięki - Kia Stonic 1.4 100 KM manual

Post autor: kadabro »

Piotrek odpowiadałem na pytanie Loocek z pierwszego postu. Sajrex przedstawił swoje wytłumaczenie, ja przekazałem odpowiedź, którą uzyskałem w serwisie. Pozdro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”