Instalacja wideorejestratora

forum użytkowników Kia Stonic
Loocek
Posty: 21
Rejestracja: 02 paź 2018, 13:12

Instalacja wideorejestratora

Post autor: Loocek »

Witam,
Czy instalował już ktoś wideorejestrator w Stonicu, w taki sposób aby ukryć mądrze kabel?
Nie wiem za bardzo jak się za to zabrać - chciałbym puścić kabel lewą stroną jakoś pod nogami pasażera, potem po słupku do góry, ale nie wiem gdzie ten kabel ukryć. Trochę się boje odginać uszczelki i wciskać kabel gdzieś na chama, ale w sumie innego sposobu żeby zrobić to estetycznie nie widzę.
Pozdrawiam
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Instalacja wideorejestratora

Post autor: Piter1993 »

Cześć,

Mam zamontowany wideorejestrator i mysle ze calkiem niezle udalo mi sie ukryc kabel. Pod wieczor postaram sie wrzucic zdjecia :)

Pozdrawiam
Proceed GT full (MY22)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Instalacja wideorejestratora

Post autor: camelleon »

Loocek pisze:Witam,
chciałbym puścić kabel lewą stroną jakoś pod nogami pasażera, potem po słupku do góry,

Trochę się boje odginać uszczelki i wciskać kabel gdzieś na chama,

Lewą? a nie masz po lewej kierownicy czasem? :)

a zaczynajac.. to przyklejasz kamerą i lecisz odgóry od kamery kablem..
podsufitka jest na tyle luzna ze spokojnie wsadzisz bez narzedzi. dochodzisz do słupka.. (jesli go stanowczo silnie pociagniesz moze Ci odskoczyc ten plastik i to jest dobra opcja by wsadzic tam kabelek) ja nie pomyslalem i spod sufitu przez słupek mam go na zewnątrz (i to jedyne miejsce gdzie widac kabel na szerokosci slupka na laczneiu sie go z dachem)..
idac dalej slupek uszczelki (potrzebne plastikowe cos do podwazenia - jak lyzka do opon - sprawdza sie plastikowa lyzeczka jakas dla dzieci) .. uszczelka jest ciasna tam gdzie przylega ale jest sporo miejsca glebiej by wcisnac kabel (do konca w przesrzen pustą).. odchylasz lyzeczką wkladasz drugą popychasz kabelek glebiej i tak krok po kroku do samego dołu.. konczysz na wysokosci polki, wyciagasz polke - kabel wrzucasz do srodka pod zawiasy gdzies tam w czelusci samochodu.. wyciagasz z 2 strony koło tunelu i do zapalniczki.. (reszta kabla miesci sie w tunelu srodkowym trzeba troche pogrzebac.. )

mozna tez dopiac dodatkowe gniazdo zaplniczki w srodku w tunelu itd.. ASO robi to za 200zl.. tylko po co.

zastanawialem sie tez nad.. bardzo krotkim kabelkiem z lampki pod oslonką słoneczną.. ale tam mamy chyba 12v i bylby potrzebny jakis rezystor i cos.. ale jest to do zrobienia :)
Mess with the best
Die like the rest
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Instalacja wideorejestratora

Post autor: kosa666 »

camelleon pisze:ale tam mamy chyba 12v i bylby potrzebny jakis rezystor i cos.. ale jest to do zrobienia :)
a w zapalniczce ile masz V?
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Instalacja wideorejestratora

Post autor: camelleon »

kosa666 pisze:
a w zapalniczce ile masz V?
z tego co wiem rejestratory samochodowe latają na 5V a jesli w zapalniczce masz 12 to nie szkodzi bo ladowarka ma wbudowany odpowiedni transformator który daje ci te wymagane 5V.
dlatego chcac brac z instalacji zasilanie musisz miec cos po drodze. :)
Mess with the best
Die like the rest
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Instalacja wideorejestratora

Post autor: kosa666 »

a napięcie na zapalniczce po jakim czasie jest wyłączane? od razu po wyłączeniu zapłonu, czy jest jakaś zwłoka?
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Instalacja wideorejestratora

Post autor: Piotrek »

Zapalniczka traci zasilanie po kilkudziesięciu sekundach.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Lech
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2018, 17:36
model samochodu: Stonic
Lokalizacja: Płock

Re: Instalacja wideorejestratora

Post autor: Lech »

Do 12V instalacji samochodowej najlepiej nadają się przejściówki przetwornice DC/DC 12V na USB (5V) . Można kupić sam moduł i podlutować kabelki https://allegro.pl/przetwornica-ladowar ... 74529.html lub "gotowca":
https://allegro.pl/ladowarka-samochodow ... 38940.html
cekaj
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:27
model samochodu: Stonic

Re: Instalacja wideorejestratora

Post autor: cekaj »

Piter1993 pisze:Cześć,

Mam zamontowany wideorejestrator i mysle ze calkiem niezle udalo mi sie ukryc kabel. Pod wieczor postaram sie wrzucic zdjecia :)

Pozdrawiam
Jak możesz to wrzuć te fotki.
Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy KIA-nek
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Instalacja wideorejestratora

Post autor: Piter1993 »

Witam wszystkich,

Przepraszam za opóźnienie... Poniżej link do fotek:
https://imgur.com/a/MdA1vAn

Czerwonymi okręgami zaznaczyłem miejsca, gdzie kabel wchodzi/wychodzi zza uszczelki/schowka. Generalnie miejsca pokazane na zdjęciach są jedynymi w których widać kabel rejestratora.

Pozdrawiam :D
Proceed GT full (MY22)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”