System start&stop

forum użytkowników Kia Stonic
Loocek
Posty: 21
Rejestracja: 02 paź 2018, 13:12

Re: System start&stop

Post autor: Loocek »

Zdecydowanie w wersji z kluczykiem jest zwykły rozrusznik.
Jak puszczę kluczyk przy kręceniu, to nie odpali - nie będzie sam z siebie kręcił do końca - sam muszę trzymać aż do czasu jak zapali.
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: System start&stop

Post autor: kosa666 »

kosa666 pisze:no właśnie u mnie zapala się ta pomarańczowa dioda na przycisku do wyłączania systemu (oprócz pomarańczowej kontrolki na desce)... więc zgodnie z Twoim opisem - nie są spełnione warunki..

a w instrukcji są opisane tak:
- zapięty pas bezpieczeństwa
- zamknięte drzwi i maska
- podciśnienie w hamulcach
- akumulator naładowany
- temperatura na zewnątrz pomiędzy -10 a +35
- temperatura płynu chłodzącego nie jest zbyt niska


Wszystko powyższe spełniam... są jeszcze jakieś inne??? (aku naładowany - jeżdżę jednorazowo po 500km, płyn hamulcowy wymieniony)
W dniu dzisiejszym, po upływie 1,5 miesiąca i przejechaniu ok 10tyś km - system zaczął działać!! :o sam z siebie :o
waldi1906
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2019, 00:24

Re: System start&stop

Post autor: waldi1906 »

Witam dzisiaj dziwna sytuacja około 18 odpaliłem autko włączyłem start stop i w drogę.pózniej postój około 3 godzin wsiadam odpalam silnik a start stop już się pali.Czy ktoś tak miał i czy tak powinno być,bo z tego co doczytałem start-stop powinien się wyłączyć wraz z wyłączeniem silnika.
andrzej0214
Posty: 107
Rejestracja: 24 sie 2019, 07:09
model samochodu: stonic

Re: System start&stop

Post autor: andrzej0214 »

Zimny silnik, niska temperatura zewn. = wymuszone wyłączenie start stop na chwil kilka po odpaleniu.
waldi1906
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2019, 00:24

Re: System start&stop

Post autor: waldi1906 »

andrzej0214 pisze: 17 sty 2020, 23:53 Zimny silnik, niska temperatura zewn. = wymuszone wyłączenie start stop na chwil kilka po odpaleniu.
Dzięki za info
jotes1911
Posty: 206
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: System start&stop

Post autor: jotes1911 »

System wyłączenia silnika nie zadziała jeśli stopień naładowania akumulatora spadnie poniżej określonego poziomu oraz gdy są włączone odbiorniki powodujące duży pobór prądu, przede wszystkim ogrzewanie, podgrzewanie foteli/kierownicy itp.
jami
Posty: 96
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:50
model samochodu: Stonic 1.4 XL+AEB+SRF

Re: System start&stop

Post autor: jami »

Mam pytanie dotyczące wyłączenia układu. W jednym ASO poinformowali mnie, że inwersja układu nie jest możliwa. Podobno nie da się programowo przełączyć układu tak, żeby domyślnie był wyłączony. Proces ten realizują przez dołożenie oddzielnego modułu, co wiąże się z kosztem około 300zł
Jaką macie wiedzę na ten temat? Da się zrobić to programowo i taniej, czy pozostaje tylko montaż dodatkowego układu?
mstrum
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2020, 15:57
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 120 7DCT XL AEB

Re: System start&stop

Post autor: mstrum »

jami pisze: 08 paź 2020, 10:19 Mam pytanie dotyczące wyłączenia układu. W jednym ASO poinformowali mnie, że inwersja układu nie jest możliwa. Podobno nie da się programowo przełączyć układu tak, żeby domyślnie był wyłączony. Proces ten realizują przez dołożenie oddzielnego modułu, co wiąże się z kosztem około 300zł
Jaką macie wiedzę na ten temat? Da się zrobić to programowo i taniej, czy pozostaje tylko montaż dodatkowego układu?
Potwierdzam opcję autoryzowaną serwisową , proponowali mi to w momencie odbioru samochodu.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: System start&stop

Post autor: camelleon »

jami pisze: 08 paź 2020, 10:19 Mam pytanie dotyczące wyłączenia układu. W jednym ASO poinformowali mnie, że inwersja układu nie jest możliwa. Podobno nie da się programowo przełączyć układu tak, żeby domyślnie był wyłączony. Proces ten realizują przez dołożenie oddzielnego modułu, co wiąże się z kosztem około 300zł
Jaką macie wiedzę na ten temat? Da się zrobić to programowo i taniej, czy pozostaje tylko montaż dodatkowego układu?
da sie to zrobic w ASo bez dodatkowych ukladów

idz popros o inwersję systemu stat stop - koszt 250-300zl.. za przeprogramwoanie tego przycisku... czyli ktos wchodzi w kompa przez obd znajduje pozycje start stop i zamienia 0 na 1 w jednej pozycji. Sadze ze jakby kupic soft i koncowke do obd z podlaczeniem do kompa mozna to zrobic samodzielnie.;)
Mess with the best
Die like the rest
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: System start&stop

Post autor: jacek1 »

Można też zrobić tak za darmo :D Tylko trochę mało estetycznie :lol:
https://i.postimg.cc/RVKjvCXh/dd1086f13 ... 0160a1.png
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”