Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

forum użytkowników Kia Stonic
moxaq
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2018, 18:42
model samochodu: Toyota Yaris

Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: moxaq »

Witam
Na początku chciałbym się przywitać i z góry podziękować za ewentualne odpowiedzi :) :mrgreen:

Z uwagi na koniec roku i ewentualne wyprzedaże zacząłem zastanawiać się nad zakupem Kia Stonic ewentualnie Rio :) i w związku z tym mam kilka pytań.

1) Czy Kia Stonic/Rio jest w ocynku? czy ogólnie modele Kia mają problem z korozją?
2) Jakie jest realne spalania w cyklu mieszanym Stonica 1.4L + style?
3) Czu kupując Stonica można liczyć na rabat finansowy /nie należąc do grupy uprzywilejowanej/ czy ktoś takowy dostał? Siostrzana marka na H przy modelu Kona takowy daje na dzień dobry, podobnie np Seat - nawet do 10% także mimo iż startowo Stonic przy wyposażeniu L jest bardzo fajną poropozycją to jednak konkurencja przy odpowiednim rabatowaniu nie odbiega już tak bardzo... a jednak lepiej trzyma cenę... także chciałbym się dowiedzieć co i jak :)
4) Czy lakier nie ma tendencji do łapania szybko odprysków?

Pozdrawiam Wszystkich :) i proszę o odpowiedzi :)
m.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: JaWa »

1) niby coś tam dodają żeby zabezpieczyć przed korozją, ale oficjalnie ocynku nie ma.
2) pomiędzy 6-6,5 bez problemu jak masz lekką nogę, ale polecam po prostu się przejechać testówką. Po za tym ja mam jeszcze silnik przed zaostrzeniem norm emisji spalin.
3) zawsze możesz negocjować w salonie. 3% urwiesz z ceny katalogowej raczej bez łaski. Większy problem z dostępnością, bo Stonic schodzi jak świeże bułeczki :mrgreen:
4) teraz ogólnie te lakiery wodne są o kant...

Od siebie jeszcze dodam, że w cenie Stonica masz Ceeda lub i30 - może też warto się przejechać. Natomiast tylko Kia ma 7 lat gwarancji i warto to też brać pod uwagę kupując nowe auto.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: camelleon »

1. Poprzednie Rio przy sprzedazy 6 lat prawie 90 tysiecy, zero rdzy, ani na górze ani od spodu. najlepiej zakonserwowane (fabrycznie) auto jakie ostatnio spotkalem (w odniesieniu do fiata suzuki czy tojoty). Moj mechanik tez byl zdziwiony ze jest TAK DOBRZE
2. realne 7.
3. można jak wida cpo ludziach kwestia negocjacji choc mniej niz u innych marek. ale mimo to cena / wyposazenie kia wygrywa. (pomijam gwarancje dluzsza, koszta przegladów nizsze, wykonanie wyglad rzecz gustu)
4. lakier wodny jest slaby latwo sie rysuje, odpryski nie wiem.. ale drobne ryski owszem.

5. jak kolega wspomnial.. przy kwocie 70k mozesz kupic np ceeda.. pytanie czy chcesz crosover czy starczy Ci kompakt. bo tak serio to RIO jest identyczne (ciut mniejszy bagaznik) i cenowo za mniejsze pieniadze dostajesz bardzo bogata wersję..
Mess with the best
Die like the rest
windrob
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2018, 20:24
model samochodu: Stonic

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: windrob »

Oczekuję na stonica w wersji 1,4 "L" + styl. termin na 31.03.2019 może wcześniej.
1. W salonie poinformowano mnie(Lubin), że blachy są ocynkowane.
- o obniżeniu ceny nie chcieli nawet rozmawiać.
2. Zamówiłem więc po wizycie i jeździe próbnej w Rybniku.
- cena podlegała już negocjacji. Dostałem też opony zimowe w gratisie.
- ważne jest też że ubezpieczenie dilerskie jest do przełknięcia.
Samochód produkowany jest w Korei, Twierdzą, że schodzi na pniu. Potwierdzili to w kilku salonach z którymi rozmawiałem. Więc wygląda na to, że autko cieszy się sporym zainteresowaniem.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: Piotrek »

windrob pisze: - ważne jest też że ubezpieczenie dilerskie jest do przełknięcia.
Jeśli masz wszystkie zniżki to zanim ubezpieczysz u dilera przejdź się do biura ubezpieczeń w swoim mieście. Ja na ubezpieczeniu optimy zaoszczędziłem w ten sposób ponad 1000zł z lepszym AC niż w salonie.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
moxaq
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2018, 18:42
model samochodu: Toyota Yaris

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: moxaq »

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, mam jeszcze takie pytanie czy w Stonicu nie przeszkadza brak czujników parkowania z przodu? Maska jest raczej wysoko i chyba mało widać co się tak dzieje?

m.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: JaWa »

moxaq pisze:Dziękuje bardzo za odpowiedzi, mam jeszcze takie pytanie czy w Stonicu nie przeszkadza brak czujników parkowania z przodu? Maska jest raczej wysoko i chyba mało widać co się tak dzieje?

m.
Nie wiem :mrgreen: nigdy nie miałem czujników z przodu :mrgreen: a z jakiego auta się przesiadasz? 8-)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: camelleon »

Piotrek pisze:
windrob pisze: - ważne jest też że ubezpieczenie dilerskie jest do przełknięcia.
Jeśli masz wszystkie zniżki to zanim ubezpieczysz u dilera przejdź się do biura ubezpieczeń w swoim mieście. Ja na ubezpieczeniu optimy zaoszczędziłem w ten sposób ponad 1000zł z lepszym AC niż w salonie.

u mnie wrecz przeciwnie.. przy wartosci auta 70tys.. pakiety dilerskie w PZU sa takie że zaden ubezpieczyciel z biur nie był w stanie dojsc do tej ceny.
kiedys owszem majac dwa auta i dom w hestii to bylo super bo pewlno znizek łaczonych, ale od dluzszego czasu raz ze oferta pzu jest konkurencyjna jao pakiet AC, a dwa.. to srednio 500-700taniej mi dają ubezpieczenie w ASO w ich biurze niz jak pytalem po agentach.
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: camelleon »

windrob pisze: Samochód produkowany jest w Korei, Twierdzą, że schodzi na pniu. Potwierdzili to w kilku salonach z którymi rozmawiałem. Więc wygląda na to, że autko cieszy się sporym zainteresowaniem.
jak zamawialem swojego w pazdzierniku 2017.. to pytalem cyz po nowym roku czy obnizki czy cos.. to mi powiedzial od razu ze cena 54900 jest dla skupienia uwagi (wersja 1.2) i powiedzial ze za niedlugo podniosą ceny bo auto samo sie sprzeda (co zrobili pozbywając sie tego 1.2) i w zwiazku z tym nie bedzie za duzych promocji (poza tymi dla grup) to raczej nie ma negocjacji ceny. Jesli ktos dostal gadżety to wygral u dilera.. natomiast ceny jao tako mało kto zbija. dlatego kia na niektore modele nigdy nei robi "wyprzedazy" z rocznikw bo poprostu nie ma co wyprzedawac.

z Rio bylo to samo .. na poczatku produkcji czas oczekiwania 4 miesiace.. pozneij zwiekszyl sie do 6..7 po 3 latach doszlo do tego ze szlo w 4 tyg auto sprowadzic. a jak chcialem kupic teraz w marcu od reki Rio4. to byla sytuacja jak ze stonikiem.. 3 do 5 miesiecy.
Mess with the best
Die like the rest
Nuniek
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2018, 10:23
model samochodu: Stonic

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: Nuniek »

Spalanie na poziomie 6.6. Lakier ma tendencje do rysowania, żona ma kolor bialy z czarnym dachem folia. Odprysk mówiła że ma jeden jak myła samochód.

Co do AC, OC 1900zł płaciliśmy z ochroną zniżek w razie kolizji jednej bodajże. Nie ma źle.

Co do kupna fakt czekaliśmy 5 miesięcy, udało się załapać na pakiet zniżek z racji grupy. Wersja L z 1.4 100KM 64tyś. Wynegocjowaliśmy jeszcze dywaniki welur u guma oryginalne i matę do bagażnika. O zimowych kołach nie chcieli słyszec:D

Żona chiała crossa więc Ceed czy Rio odpadał na starcie natomiast Kona przegrała ceną w stosunku do wyposażenia.

Kupowaliśmy w KIA Rybnik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”