Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

forum użytkowników Kia Stonic
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: camelleon »

Piotrek pisze:Stonic to ciepła buleczka w ofercie Kia i dlatego wśród modeli tego producenta ciężko o dobrą promocje tudzież wyprzedaż na ten model. Jednak jak popatrzysz całościowo na nasz rynek to się nie dziw że go nie ma w top 20. Takich "tuzów" jak Fabia, rapid, Octavia, golf czy Passat itp., Stonic nie ma szans wyprzedzić.

czytasz poprostu inne zestawienia. tu masz z czerwca zeszlego roku cyzli tak po polrocznej wizycie na rynku z czego tak naprawde od marca samochody zlatywaly na rynek, bo bylo oczekiwanie.

stonic na meijscu 5!!
stonic nr5
stonic nr5
stonic.png (413.78 KiB) Przejrzano 2583 razy
Mess with the best
Die like the rest
kaliope
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2019, 18:27

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: kaliope »

Czy silnik 1.4 może mieć jakieklowiek potnencjalne, typowe niespodzianki? Jakieś wycieki? Pękąjące bloki, tłoki itp? Jak pisałem w powitalni szukam crossovera dla żony, kusi mnie CX-3 z niezniszczalnym 2.0 ....ale cena. Żonie się podoba też Stonic, choć dla mnie CX-3 miażdzy wszystkich. I z tego co czytam....tu i tu... nie ma ocynku. To są jaja.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: camelleon »

kaliope pisze:Czy silnik 1.4 może mieć jakieklowiek potnencjalne, typowe niespodzianki? Jakieś wycieki? Pękąjące bloki, tłoki itp? Jak pisałem w powitalni szukam crossovera dla żony, kusi mnie CX-3 z niezniszczalnym 2.0 ....ale cena. Żonie się podoba też Stonic, choć dla mnie CX-3 miażdzy wszystkich. I z tego co czytam....tu i tu... nie ma ocynku. To są jaja.
faktycznie silnik z mazdy nie do przebicia, ale juz wyposazenie.. stonic za 75 tys ma tyle co mazda za 95.. to duzo za sam silnik. do tego ocynk ocynkiem ale kianka jest dobrze zabezpieczona od spodu konserwacja itd.. lakier miekki ale mozna dac ceramike czy cos.. i nie spotkalem sie przez 10 lat uzytkowania kianek zeby ktoras rdzewiala, natomiast widzialem 2letnią mazdę ktorej progi i slupki wewnetrzne brało..:/

zastanow sie czy sam silnik to rzecz przekonująca? zalezy tez czy kupujesz auto na 2-3 lata czy bardziej na 5 -6?

z 1,4 nie widze problemów, konstrukcja taka sama jak w mazdzie tylko mniejsza pojemnosc, wolnossacy motor zadnych sprezarek.. nie ma sie co zepsuc.
Mess with the best
Die like the rest
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Pytania przed zakupem Stonica 1.4L+styl

Post autor: dziabi3 »

1) Nie wiem
2) średnia z 10 tyś to 7,5
3) 3,tyś na dzień dobry
4) Z przodu auta nie zauważyłem ani jednej pchełki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”