opny zimowe 205/55R17

forum użytkowników Kia Stonic
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: camelleon »

Piotrek pisze:Na zimę to lepiej kapcie węższe niż na lato, a nie odwrotnie. W zimowych warunkach szeroka guma wcale nie pomaga, a czasem wręcz szkodzi.
kto Ci naopowiadal takich bajek? teksty z prlu powtarzane od lat. NA ZIMĘ TAKA SAMA JAK NA LATO... weższa? zeby zmniejszac przyczepnosc? ja rozumiem że nie szersza typu z 205 na 225.. ale te 215 Frigo spokojnie podejdzie bez szalnstw.. tylko zdaje sie 215/50R17 zamiast 205/55
Mess with the best
Die like the rest
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: Piotrek »

Czytaj człowieku ze zrozumieniem I kontekstem, a nie rzucasz się na każdego posta jak wiewiórka na orzeszki :D

Autor napisał, że na zimę chce kapcie w szerokości 215, a komplet letni ma w rozmiarze 205. Dlatego też napisałem, że zimą powinien montować raczej węższe kapcie, a nie szersze od obecnie posiadanych, więc nie wiem czemu się czepiasz, szczególnie, że nie napisałem ani słowa o tym że frigo nie da rady. Pozdro 8-)

P.S. Węższa opona zimą akurat zwiększa przyczepność, ponieważ ten sam ciężar przekładany jest na mniejsza powierzchnię co powoduje lepszy docisk. Jeśli nie wierzysz popatrz na opony rajdowe przygotowane do rajdów zimowych I zastanów się dlaczego pomimo kolców są one znacznie węższe niż opony na asfalt czy szuter.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: camelleon »

Piotrek pisze:rzucasz się na każdego posta jak wiewiórka na orzeszki :D
lubię orzeszki, wiewiórki też są spoko rudzielce zwłaszcza..
Piotrek pisze: zimą powinien montować raczej węższe kapcie, a nie szersze od obecnie posiadanych.......nie napisałem ani słowa o tym że frigo nie da rady. Pozdro 8-)
i też czytaj ze zrozumieniem. PIsalem ze frigo 215 dadzą rade - że wejda na felgę bedą pasowac itd.. i tylko profil trzeba dobrac .. :) nic zlego o frigo nigdy w zyciu.. uwielbiam debice:) i inne "polskie" marki :)

a co do węskości i szerokosci.. to po pierwsze stonic nie jest rajdówką, po drugie jak sam napisales na sniegu przy stalej masie zmniejszeniu nacisku opona wgryzie sie lepiej, tyle że my nie jezdzimy w 90% po sniegu zimą, co za tym idzie na mokrym i sychym wezsza opona gorzej trzyma zakrety, gorzej hamuje.. nie rozpatrujmy wiec tego ogolnie bo to zaleznei od jednostki jezdzacej.

pozdrawiam.
Mess with the best
Die like the rest
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: JaWa »

Nuniek pisze:Dębica Frigo 215/50/17 takie chyba bez problemu podejdą,bez obcierania i na felgę oryginalną 17 wejdzie co? wie ktoś może? Obecnie na letnich 205/55/17.
Jak kupujesz nowe, to nie kombinuj, tylko weź takie jak dała fabryka. Na letnich to jeszcze można eksperymentować, ale w zimie ubezpieczyciel od razu biegnie do opon - wiem z własnego doświadczenia.

A co do Panów powyżej, to lecę po popcorn :mrgreen: wy za sobą nie przepadacie - co? :mrgreen:
Nuniek
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2018, 10:23
model samochodu: Stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: Nuniek »

Żona zdecydowała kormoran w rozmiarze 205/55/17no i jeden problem z głowy.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: Piotrek »

Popcorn niepotrzebny :) Od czasu do czasu trzeba jakoś forum rozruszać 8-) A że różnice zdań, tudzież problemy z czytaniem ze zrozumieniem, tudzież nadinterpretacja, po obu stronach się zdarzają od czasu do czasu to cóż ... życie :twisted: Pozdro!
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: camelleon »

Piotrek pisze:Popcorn niepotrzebny :) Pozdro!
nie lubisz popcornu? może żelki? orzeszki;)

milego poniedzialku ;)
Mess with the best
Die like the rest
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: Piotrek »

Zdecydowanie orzeszki - w poprzednim wcieleniu musiałem byc wiewiórką 8-)
Popcorn to nie moja bajka - za jednym podejściem złamałem na nim 2 zęby, więc dziękuję.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Rafal
Posty: 25
Rejestracja: 06 lip 2018, 18:33
model samochodu: stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: Rafal »

Do autora wątku: jak udało sie rozwiązac problem?
tadeusz40
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2018, 18:41
model samochodu: stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: tadeusz40 »

problemu nie udało się jeszcze rozwiązać,założyli mi opony nokian w serwisie i też obciera ale troszkę mniej jestem umówiony na kontrole
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”