Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

forum użytkowników Kia Stonic
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: dziabi3 »

Depesz pisze:Wrzuć jedynkę, rozpędź się do 10 -15km, puść gaz i delikatnie dotknij gazu.
Tylko uprzedzam chroń żeby bo zostawisz je na kierownicy dopóki nie odpuścisz gazu albo nie wdepniesz do oporu.

Dziabi3 robiłem to co pisałeś.Czy teraz inaczej sie sprawdza kangury?

To co zacytowałeś to najszybszy test.
Ja na filmie pokazałem powolne zmniejszanie prędkości podczas jazdy w korku.
Po prosu jedziesz te 10/h -15km/h i trzymasz się na zderzaku, raz musisz lekko dodać gazu raz ująć i wtedy własnie pojawiają się kangury.
Tak się jeździ w mieście i takie pitolenie serwisu że na 1 biegu się nie jeździ tylko na 2 biegu to totalna bzdura i lepiej nie gadać co mi się ciśnie jeszcze na usta.

To co widać na filmie to pikuś , przed wgraniem softu była taka masakra że lepiej nie gadać.
Kangury występowały praktycznie zawsze i tak szarpało że kawa z stacji paliw wylewała się przez dziurkę w wieczku.
Wstyd było tym jechać , nowe żółciutkie rzucające się w oczy a tu taka wiocha.

Popatrzcie na ekonomizer, wskazuje on 0 jakby ecu już chciał przejść na jałowe obroty ale nie mógł się zdecydować.

Sam mam stare BMW e46330ci ale tam czegoś takiego niema, auto jedzie idealnie od samych jałowych i tłumaczenie że to mały silnik w stonicu to bzdura !!!
Jeździłem mikrą 1.0 i tam wszystko pięknie śmigało , płynnie i spokojnie.
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

PedalBox - eliminuje problemy z dławieniem , kangurami i nieobliczalnym pedałem gazu . Przynajmniej tak piszą na forach niemieckich , szczególnie w silnikach G4LC .
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: JaWa »

andrzej62 pisze:PedalBox - eliminuje problemy z dławieniem , kangurami i nieobliczalnym pedałem gazu . Przynajmniej tak piszą na forach niemieckich , szczególnie w silnikach G4LC .
A nawet jak nie eliminuje problemu, to chociaż gwarancję :twisted:
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

Informacja pewna - niemieckie fora podają że całkowitym rozwiązaniem naszych problemów jest zastosowanie - wymiana oryginalnej przepustnicy firmy KEFICO 35100 - 03BD0 montowanej w Kia , na przepustnicę Firmy BOSCH 35100 - 04700 montowanej przez HYUNDAI w swoich wyrobach . Może warto to sprawdzić . Czy ktoś słyszał o takich niedomaganiach w Kia I20 czy I30 ?
Nuniek
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2018, 10:23
model samochodu: Stonic

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Nuniek »

Ile taka w H kosztuje nowa? Pytał ktoś? Może ktoś już montował i ma sprawdzone pewne rozwiązanie?Używki od 300 w zwyż, ogarnę temat na wiosnę i dam znać :) Pedalbox nie ma do wybrania na ich stronie do wersji 1.4 :(
robanowicki
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2018, 09:29
model samochodu: STONIC

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: robanowicki »

A ja myślałem że nie umiem jeździć benzyną bo zawsze miałem diesle. U mnie jest to samo na jedynce nieraz szarpie.
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

PedalBox - szukać po silniku G4lc albo np. Kia Ced z takim silnikiem , jakoś tak . Uspokajam zdziwionych i wątpiących w swoje umiejętności w technice jazdy . Ten typ tak ma . Wielka szkoda bo Stonic to poza tym przyzwoite auto . Poszarpie , przydławi , przydusi w najmniej spodziewanym momencie ale ale pod butem ma odejście .
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

PedalBox - szukać po silniku G4lc albo np. Kia Ced z takim silnikiem , jakoś tak . Uspokajam zdziwionych i wątpiących w swoje umiejętności w technice jazdy . Ten typ tak ma . Wielka szkoda bo Stonic to poza tym przyzwoite auto . Poszarpie , przydławi , przydusi w najmniej spodziewanym momencie ale ale pod butem ma odejście .
Nuniek
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2018, 10:23
model samochodu: Stonic

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Nuniek »

Czyli tańsza opcja wymiana przepustnicy i przy tym zostanę. 1.4 ma odejscie? Hmmm jedzie ale z odejściem nie ma nic wspólnego. :lol:
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

To prawda . zgadzam się .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”