Panel multimedialny - obsługa...

forum użytkowników Kia Stonic
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Panel multimedialny - obsługa...

Post autor: lobito »

Otrzymałem auto bez żadnego "szkolenia" z obsługi panelu, myślałem że znajdę przewodnik w instrukcji obsługi a tam są całe rozdziały jak nie zrobić sobie krzywdy przesuwając siedzenia ale o obsłudze panelu nie ma nic. Czy należy postarać się o jakąś osobną broszurę a może KIA "zapomniała" o jej dostarczeniu? W CEED-ie instrukcja obsługi panelu była częścią instrukcji obsługi pojazdu i była wyczerpująca.
Raafal
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2018, 15:30

Re: Panel multimedialny - obsługa...

Post autor: Raafal »

Powinieneś mieć dwie instrukcje - jedna odnośnie całego samochodu druga multimedia (Jeszcze nie mam stonica ale miałem tak w innym samochodzie)
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Panel multimedialny - obsługa...

Post autor: lobito »

Raafal pisze:Powinieneś mieć dwie instrukcje
Nie wiem jak inni ale ja nie dostałem instrukcji obsługi multimediów i szczerze mówiąc nie wiem jak skomentować jej brak.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Panel multimedialny - obsługa...

Post autor: camelleon »

tez mam 560 stron instr auta.
i taka sama gruba do samego radia..

z 2 strony radio jest tak intuicyjne ze nie ma czego instruować :)
Mess with the best
Die like the rest
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Panel multimedialny - obsługa...

Post autor: lobito »

camelleon pisze:tez mam 560 stron instr auta.
i taka sama gruba do samego radia..

z 2 strony radio jest tak intuicyjne ze nie ma czego instruować :)
Prawdopodobnie masz auto z fabrycznym NAVI i dlatego dodano instrukcję.Panel, wg mnie, wcale nie jest taki intuicyjny, np przy parowaniu mojego Iphona w zakładce POMOC jest 29 kroków - porażka! W innych autach dzieje się to prawie automatycznie. Zresztą, nie o intuicyjności był mój post ale o obowiązku producenta: każdy wyrób konsumpcyjny typu Audio na rynku UE musi mieć załączoną instrukcję obsługi i kropka.
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Panel multimedialny - obsługa...

Post autor: Piter1993 »

przy parowaniu mojego Iphona w zakładce POMOC jest 29 kroków
To, że coś jest opisane w 29 krokach wcale nie oznacza, że jest skomplikowane, tylko że producent zadbał żeby każdy applowiec dał sobie z tym radę. Z reguły te telefony kupują ludzie, którzy patrzą tylko na wygląd i na technologii się "znają" :)
Zresztą, nie o intuicyjności był mój post ale o obowiązku producenta: każdy wyrób konsumpcyjny typu Audio na rynku UE musi mieć załączoną instrukcję obsługi i kropka.
Jeśli jest gdzieś taki zapis to w ogóle nie rozumiem po co jest Twój post. Wydrukuj zapis i pojedź do serwisu (albo napisz maila z załączonym paragrafem).
Ostatnio zmieniony 26 paź 2018, 11:42 przez Piter1993, łącznie zmieniany 1 raz.
Proceed GT full (MY22)
krzysztof42
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2018, 08:00
model samochodu: stonic

Re: Panel multimedialny - obsługa...

Post autor: krzysztof42 »

Wystarczy napisać do KIA oni przyślą w formie elektronicznej.
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Panel multimedialny - obsługa...

Post autor: lobito »

krzysztof42 pisze:Wystarczy napisać do KIA oni przyślą w formie elektronicznej.
Po kilku telefonach okazało się że serwis "zapomniał" o instrukcji, jutro obiecali dostarczyć. Czyli osobna instrukcja jest na wyposażeniu.
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Panel multimedialny - obsługa...

Post autor: lobito »

Piter1993 pisze:
Z reguły te telefony kupują ludzie, którzy patrzą tylko na wygląd i na technologii się "znają" :)
Powoli, w pracy konfiguruję kokpit A320 do lotu i czuję się z tam bardziej "intuicyjnie" niż z ekranem w Kijance :mrgreen: Iphon z wygody użytkowania ma u mnie *****.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”