Ceramika na lakier + ochrona antykorozyjna

forum użytkowników Kia Stonic
Loocek
Posty: 21
Rejestracja: 02 paź 2018, 13:12

Ceramika na lakier + ochrona antykorozyjna

Post autor: Loocek »

Witam,
Czy któryś z Was, szanowni posiadacze Kii Stonic nakładał już ceramikę na lakier lub konserwował podwozie przeciw korozji?
Chciałem zapytać czy warto to robić, oraz czy koniecznie od razu po odebraniu auta wykonać te zabiegi czy może trochę później?
I jak wygląda lakier w Waszych Stonikach? Czy jak większość nowych aut, rysuje się od patrzenia na niego, czy wydaje Wam się że nakładanie ceramiki nie jest konieczne?
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Ceramika na lakier + ochrona antykorozyjna

Post autor: JaWa »

Jak się dowiadywałem, to warsztaty chcą auto na 5 dni na każdy z tych zabiegów i cena taka, że ja podziękowałem. Nałożyłem na myjni jakąś lepszą powłokę za 200zł i tyle.
looking
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2018, 11:07
model samochodu: Stonic

Re: Ceramika na lakier + ochrona antykorozyjna

Post autor: looking »

Ja zaraz po zakupie (100km) nałożyłem ceramikę Fxprotect. Chciałem zrobić to od razu po zakupie bo wiadomo, że później żal kasy i powiem szczerze, że nie żałuję wogóle. Lakier wygląda super a mycie samochodu to czysta przyjemność. Woda dosłownie spływa z "lakieru". Za ceramikę i przyciemnienie szyb zapłaciłem niecałe 2 tys pln.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Ceramika na lakier + ochrona antykorozyjna

Post autor: Piotrek »

Jeżeli jeździsz po mieście na niewielkie dystanse i nie zapuszczasz się na autostradę to ceramika ma sens. Jeśli jednak pokonujesz dłuższe odcinki bądź jeździsz po autostradzie to o ceramice zapomnij - zapłacisz jak za woły a efekt będzie taki, że po kilku trasach znajdziesz odpryski na masce. Ja właśnie taką przygodę miałem. Lakier w kiankach jest delikatny i ... tandetny. Dlatego jeśli autostrada to tylko folia, jeśli miasto to ceramika.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Ceramika na lakier + ochrona antykorozyjna

Post autor: camelleon »

temat ceramiki.. jak masz 3k. zrob na pewno bedize ladnie. jak nie masz zrob to sam za 200zl..(srodki myjące plus dobry wosk utwardzajacy)
co do konserwacji podwozia, nie wime jak ma stonic (powinien miec fabryczną) ale jak mialem 6 lat RIo.. to mechanik jak ogladal auto tuz przed sprzedaza, czy tez na przegladach to zawsze mowili ze dawno nie widzieli tak ladnie zrobionego zadbanego podwozia.. (wuto pod chmurką caly czas)
jedynie opaski trzymajace przewody były "oszronione" rdzą.. i krawedz zbiornika paliwa (na polaczeniu blach) reszta nic. doslownie ani grama.

stonic i Rio są robione w korei wiec jest nadzieje ze bedzie tak samo dobrze.
Mess with the best
Die like the rest
Greg61
Posty: 11
Rejestracja: 02 paź 2018, 22:12
model samochodu: stonic

Re: Ceramika na lakier + ochrona antykorozyjna

Post autor: Greg61 »

Podpisuję się pod tym.
6 lat Picanto, 6 lat Rio, oba z Korei i mucha nie siadała. Mam nadzieję że w Stoniku jest tak samo. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”