Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecięcego

forum użytkowników Kia Stonic
dawidos160
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 19:41

Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecięcego

Post autor: dawidos160 »

Witam serdecznie.

Z żoną przymierzamy się do zmiany auta i po kilku dniach poszukiwań stanęło,że jednak pokusimy się o nowe autko i będzie to Stonic - obojgu nam się podoba, cenowo podchodzi pod górną granicę sobie wyznaczoną (miało być do 70 tysięcy,ale jest bezkonkurencyjny w stosunku cena do wyposażenia,a zależy nam na wyższym aucie (kwestia dróg dojazdowych). Przeglądałem tematy na tym forum,recenzje aut na stronach/youtubie i utwierdzam się w przekonaniu,że to dobra decyzja,ale mam parę pytań/wątpliwości i byłbym wdzięczny za odpowiedzi i rozwianie towarzyszących mi rozterek.

Początkowo chciałem wersję 1.4 M + pakiet FUN, stanęło na tym,że wersja 1.4 L bez dodatków będzie lepsza (m.in. klimatyzacja,elektryczne szyby z tyłu),ale tutaj nachodzą mnie wątpliwości - otóż wyczytałem tutaj na forum,że w wersji M/L nie ma wyciszenia komory silnika, natomiast w wersji XL jest. Można to również dokupić do wersji M/L i kosztuje około 400 zł. I chciałbym się dowiedzieć, jakie jeszcze są różnice,o których nie wspomina strona Kia,katalogi itp. a wpływa na komfort podróżowania (cenię sobie ciszę w kabinie podczas jazdy)

Druga sprawa - pakiet bezpieczeństwa - czy polecacie? Czy jest on mocno inwazyjny (w sensie,że powiadomienia są irytujące, czy jednak da się przeżyć, są w "odpowiednich" momentach komunikowane i lepiej go jednak mieć niż nie mieć?). Czy Kia High Beam Assist - funkcja automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania działa w obie strony ( w sensie automatycznie z mijania przełaczy się na światła drogowe) ? Czy tempomat jest aktywny? Niby tak,ale wolałbym potwierdzenie,że tak faktycznie jest również w przypadku Stonica. Czy istnieje możliwość doposażenia samochodu w przednie czujniki parkowania ?

I na jakie choroby wieku dziecięcego cierpi autko? Wyczytałem o problemie z przepustnicą,dotyczącą jakiejś partii - zapewne w nowszych partiach ten problem jest już rozwiązany, ale może są jeszcze inne problemy, o których nikt nie wspomina,a dolegają temu modelowi?

Przepraszam za część banalnych dla Was pytań,ale nie ukrywam,że nie miałem okazji obcować z tymi nowymi technologiami i pakiet bezpieczeństwa to dla mnie kompletne nowum, tak jak i tempomat - jedyny jaki posiadam,to zwykły,nieaktywny,który po prostu jedzie tyle ile ma ustawione i nie dostosowuje się do niczego i nikogo, a "tempomat z ogranicznikiem prędkości" nie rozwiązuje mojej wątpliwości,że to właśnie aktywna wersja tempomatu
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: Piter1993 »

zależy nam na wyższym aucie (kwestia dróg dojazdowych)
Stonic nie jest "wyższy", a jego twarde zewieszenie powoduje, że nie będziecie się w nim czuć jak w SUVie :) Pod tym względem niespecjalnie pasuje do Waszych wymagań.
Można to również dokupić do wersji M/L i kosztuje około 400 zł.
Z tego co wiem kosztuje to trochę więcej, aczkolwiek w mojej eLce 1.0Tgdi nie odczuwam jakiegokolwiek dyskomfortu spowodowanego hałasem z silnika.
Jeśli już L to zamiast pakietu bezpieczeństwa wziąłbym pakiet stylistyczny - zdecydowanie bardziej wpłynie na komfort jazdy niż pakiet bezpieczeństwa.
Czy Kia High Beam Assist - funkcja automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania działa w obie strony ( w sensie automatycznie z mijania przełaczy się na światła drogowe) ? Czy tempomat jest aktywny? Niby tak,ale wolałbym potwierdzenie,że tak faktycznie jest również w przypadku Stonica.
Działa w obie strony.
Przepraszam za część banalnych dla Was pytań,ale nie ukrywam,że nie miałem okazji obcować z tymi nowymi technologiami i pakiet bezpieczeństwa to dla mnie kompletne nowum, tak jak i tempomat - jedyny jaki posiadam,to zwykły,nieaktywny,który po prostu jedzie tyle ile ma ustawione i nie dostosowuje się do niczego i nikogo, a "tempomat z ogranicznikiem prędkości" nie rozwiązuje mojej wątpliwości,że to właśnie aktywna wersja tempomatu
Dostępny jest jedynie standardowy tempomat, nieaktywny.
Proceed GT full (MY22)
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: Depesz »

Od"normalnego auta" jest wyższy o 3-4 cm.
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: Piter1993 »

To głównie dzięki 17' felgach/kołach. :D
Proceed GT full (MY22)
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: Depesz »

No to mamy Rio na 17-tkach za 70 tys...wiec dawidos160 nie opłaca sie.
dawidos160
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 19:41

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: dawidos160 »

Depesz pisze:No to mamy Rio na 17-tkach za 70 tys...wiec dawidos160 nie opłaca sie.
Nie szukamy Piter suva :) Wystarczy miejski crossover, który lepiej zniesie podjazd pod krawężniki i drobne wyboje ;) Słyszałem że Stonic jest sztywny ale chyba aż tak sztywny jak BMW być nie może ;)

Dzięki za informację o tempomacie - na tym mi akurat zależało, żeby jak już go brać,to musi być aktywny.

To zostaje nam kwestia chorób wieku dziecięcego oraz te różnice w wyposażeniu między L a XL, które kosztują 6 tysięcy ;)
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: Depesz »

To był taki żarcik...ja zamówiłem 1.4 L+ stylistyczny.Też chodzi mi zeby lepiej znosił kraweżniki i wyboje lekkie.Dałem 70 tys za tą cene nic lepszego nie ma z takim wyposażeniem
dawidos160
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 19:41

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: dawidos160 »

A jeszcze jedno pytanie - klimatyzacja w Stonicu jest pewnie jednostrefowa?
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: Depesz »

Co sie orientuje to tak,we wszystkich wersjach.WŁasnie dzwonili z z Kii,autko w podrózy...czas zawitania do Polski 5-6 tygodni....chyba na własnych kołach jedzie. :?
Loocek
Posty: 21
Rejestracja: 02 paź 2018, 13:12

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: Loocek »

Płynie :D.
Ciekawe jeszcze dokąd- wiele samochodów dostarczanych do Europy ląduje w porcie w Bremerhaven, ale tutaj akurat pewności nie mam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”