Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecięcego

forum użytkowników Kia Stonic
krzyhoo24
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2018, 13:22
model samochodu: KIA Stonic XL+AEB+2tr

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: krzyhoo24 »

Hej wszystkim
Jakie opony dostaliście na wyposażeniu - chodzi mi zarówno o zimówki jak i o letnie?
Jeździł ktoś w zimę na falkenach?
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: camelleon »

dawidos160 pisze:bo w przedziale 72-76 tysięcy jest już naprawdę sporo alternatyw.
niestey masz racje i nie masz racji.. wez konkurencję za 75tysiecy i sprawdz czego nie mają w samochodzie. przyjmujac ze za 75 kupisz stonic XL .. albo L ze wszystkimi dodatkami..
jak sobie konfigurowalem pare aut niemieckich czy francuskich .. czy też małą piękną mazdę CX3.. to 80 to był poczatek doposazania.. :)

69tys.. za auto podgrzewanymi fotelami asystentami drogowymi itd.. to nie duzo na tle innych.. inni za 60tys nawet radia nie dadzą :D:D
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: camelleon »

krzyhoo24 pisze:Hej wszystkim
Jakie opony dostaliście na wyposażeniu - chodzi mi zarówno o zimówki jak i o letnie?
Jeździł ktoś w zimę na falkenach?
jeszcze chyba nikt zima nie jezdził.. :) bo stoniki zaczely spadac na ulice w lutym marcu a zimy nie było.. ja swoim jezdzilem w listopadzie po zimnych mokrych ddrogach na Kumho WinterCraft WP71. bardzo ciekawie wygladajace, ladny bieznik ladny bok :) .. etykieta raczej przecietna jesli nie slaba (nie czułem dyskomfortu na nich ale byly nowiutenkie) ..
:)

letnie wszyscy takie same contipremiumcontact5
Mess with the best
Die like the rest
dawidos160
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 19:41

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: dawidos160 »

camelleon pisze:
dawidos160 pisze:bo w przedziale 72-76 tysięcy jest już naprawdę sporo alternatyw.
niestey masz racje i nie masz racji.. wez konkurencję za 75tysiecy i sprawdz czego nie mają w samochodzie. przyjmujac ze za 75 kupisz stonic XL .. albo L ze wszystkimi dodatkami..
jak sobie konfigurowalem pare aut niemieckich czy francuskich .. czy też małą piękną mazdę CX3.. to 80 to był poczatek doposazania.. :)

69tys.. za auto podgrzewanymi fotelami asystentami drogowymi itd.. to nie duzo na tle innych.. inni za 60tys nawet radia nie dadzą :D:D
Mazda w ogóle jest od czapy wyceniona według mnie :P

Co do tego co mają/czego nie mają - to samo tyczy się Stonica ;) Chociażby asystent parkowania czy adaptacyjny tempomat (w Seacie Arona) - i fakt, wychodzi 76-79 tysięcy (w zależności od tego czy mamy 1.0 95km czy 1.0 115km) tylko tam jest sporo upakowane w pakietach, więc chcąc np. klimatyzację automatyczną płacisz za nią 2 tysiące,bo jest w pakiecie z czymś tam jeszcze ;) Kamera cofania również jest w pakiecie z asystentem parkowania tylko stąd wyższe ceny pakietów ;) Ale faktycznie - "fajnie" skonfigurowane inne auta kosztują w okolicach 80. Francuzy da się zrobić w cenie Stonica (Renault lub Citroen),ale tam mi albo nie pasują silniki albo wygłuszenie ;)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Stonic - różnice wyposażenia + choroby wieku dziecię

Post autor: camelleon »

dawidos160 pisze:Chociażby asystent parkowania czy adaptacyjny tempomat (w Seacie Arona) - i fakt, wychodzi 76-79 tysięcy (w zależności od tego czy mamy 1.0 95km czy 1.0 115km) tylko tam jest sporo upakowane w pakietach, więc chcąc np. klimatyzację automatyczną płacisz za nią 2 tysiące,bo jest w pakiecie z czymś tam jeszcze ;) Kamera cofania również jest w pakiecie z asystentem parkowania tylko stąd wyższe ceny pakietów ;)
wlasnie przelecialem konfig Arony.. za wersje 1.0 3cyl tsi.. zeby byla porownywalna do stonica (choc ja wole bez turbo zwykly wolossacy)..
to masz tak, zeby dobrac pakiety asystenty i inne duperele.. do poziomu wersji xl ale zeby nie przesadzic z automatycznym parkowaniem czy cos..
wybralem tylko to co mam w swoim.. polskory alu 17 ledy z tylu pakiet zimowy systemy bezpieczenstwa nawigacja.. itd..

arona staneła mi na 92tysiacach.. (bez tych wybajerzonych dodatków).. stonic wyszedł mi 82 zdaje sie.. :)

gdyby tak liczyc trzeba by porownac.. podstawowy stonic za 56tys byl zdaje sie.. i podstawowe cokolwiek ktore kosztuje kolo 60 zazwyczaj..
i te inne podstawowe uzupelnic tylko o 7calowe radio.. to juz sie robi spora roznica.. bo reszta w podstawie jest i tak bogata.

pomijam ze seaty renowki i wszystko inne jest wyzsze.. choc przeswit jest podobny dizeki temu stonic ma nizej srodek ciezkosci inne rozlozenie prowadzi sie duzo lepiej.. lepiej w zakretach itd.. a tego nie dokupisz w pakiecie :) albo np hamulce bebnowe z tylu.. ? w takim aucie to wg mnie porazka.. :) ale to moje zdanie.


ja nie jestem.. ze kia jest najlepsza.. bo pewno nie jest w wielu wzgledach.. ale za odpowiednie pieniadze daje odpowiednio duzo.
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”