Czy polecacie Kia Stonic?

forum użytkowników Kia Stonic
Raafal
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2018, 15:30

Czy polecacie Kia Stonic?

Post autor: Raafal »

Witajcie, tak jak w temacie, zamierzam zmienić samochód z punto 1.2 na Stonica 1.4 (czerwono czarnego z pakietem styl :) ) i z tego względu że sporo osób już użytkuje te auto, przeczytałem wszystkie internety oraz oglądałem testy i bardzo dużo ten samochód zbiera pochwał. Jak będzie się sprawował jako rodzinne auto 2+1 ? (Dziecko roczek tak więc fotelik oraz wózek w bagażniku) w punto trochę miejsca brakuje ale nie ma tragedii. Ja osobiście jeździć z tyłu nie będę ale może ktoś jest na forum kto używa tego auta jako rodzinne i może się wypowiedzieć na ten temat ;)
krzych63
Posty: 49
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:28
model samochodu: kia stonik

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: krzych63 »

A już chciałem pisać -" Bierz STONICA, bo to najlepszy wybór !!", ale tym z wózkiem to... .Bagażnik jak na rodzinne autko ciut mały. Ja już jeżdżę tylko z żoną, więc resztę mam że, tak powiem z "tyłu". Czyli idź do salonu z wózkiem i zobacz czy się mieści. Jak masz wózek składany - nie ma problemu. A jeżeli, nie daj Bóg lub daj Bóg będzie drugie? CZY JEST STONIC W WERSJI KOMBI ???!! :D
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: dziabi3 »

Witaj Raafal

Moja żona ma stonica 1,4 L + pakiet stylistyczny i bezpieczeństwa.
Posiada go od czerwca, przebieg tego auta to już 5 tyś z czego ja sam zrobiłem z 1 tyś.

Podczas użytkowania auta ujawniły się trzy wady o których gdybym wiedział wcześniej to wybór padłby na inne auto :evil:

1) Auto szarpie na 1 biegu przy prędkościach około 15km/h, po prostu dostaje czkawki i wali kangury.
Podczas pierwszego serwisu Pan stwierdził że na jedynce się nie jeździ (odpowiedz w stylu jesteś głupi i bujaj się)
Popatrzyłem się na tego Pana i zapytałem się czy on na poważnie czy sobie kpi.
Poinformowałem go że nie jestem pierwszym bolkiem i na autach troszeczkę bardzo się znam i żeby mi takich głupot nie opowiadał.
Zaprosił mnie na przejażdżkę i stwierdził że faktycznie auto wali kangury.
Obwieścił mi że to jest wada sprzęgła i już miał kilka takich przypadków, aja na to jakie sprzęgło, Panie tu sprzęgło działa idealnie.
Ona się popatrzył na minie i się pyta co to według mnie, a ja mu mówię że napisałem kilka map paliwowo zapłonowych i na moje to problem w samym ECU (komputer). Mówię mu dalej że ECU za szybko wchodzi w jałowe obroty i nie da się tym jechać poniżej 1500obr.
Po powrocie odszukał podobne zgłoszenie w kopie i stwierdził ze ktoś już zgłaszał ten problem i mam czekać na aktualizację oprogramowania ECU.

2) Nadmiar konserwacji na progach w miejscu przeznaczonym na podnośnik zostaje zerwany po pierwszym podniesieniu auta w serwisie.
Zastanawiam się kto wpadł na taki pomysł aby tam tyle nawalić aż konserwacja zwisa.
W KIA sportage jest zwykły lakier i on się nie zrywa przy kontakcie z gumową podkładką a w stonicu zrywa się i wiszą frędzle.
W pierwszej chwili oskarżono mnie że podnosiłem auto u wulkanizatora, a jak tak patrzę na niego i się pytam czy sobie żartuje.
Mówię do niego jak Pan chce proszę zdjąć wszystkie opony i zobaczyć czy jest jakaś łatka naklejona przez wulkanizatora.
No to stwierdził że może to u nich sie stało przed wydaniem auta i zapsikał mi czarna konserwacją całe progi co i tak nic nie da.

3) Krzywo ustawiona kierownica. Przed odbiorem stonica mieliśmy 2 auto zastępcze, picanto i ceeda i każde z nich jak i obecny stonic ma krzywo kierownicę.
Oczywiście nim mi przyznano racje nawymyślano mi rożnych bzdur i znowu musiałem opowiadać że ustawiałem już geometrię w kilku autach.
Tym mamy się zająć w czerwcu w przyszłym roku :shock:

A teraz zalety:
- Mało pali
- W mieście śmiga jak głupie , jest strasznie zrywne
- Dużo miejsca z tyłu i przodu
- Bagażnik ok ale za mały na klasyczny wuzek dla świeżo narodzonego bobo. Sportówka wejdzie.
- Świetnie się prowadzi
- Wykończenie wnętrza naprawdę super, nic nie odstaje nic nie skrzypi.
- Automatyczne długie świtała to bajka
- Pozycja za kierownicą super
- wnętrze łatwe do czyszczenia i dywaniki nie pochłaniają piachu.

Ogólnie gdyby nie te wady to auto idealne.
Raafal
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2018, 15:30

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: Raafal »

Dzięki dziabi3 za wyczerpującą odpowiedź, ogólnie używamy teraz spacerówki która mieści się w bagażniku punto tak więc nie będzie problemu, w następnym tyg będę miał trochę czasu to pojadę do salonu KIA jeżeli zaproponują dobrą ofertę prawdopodobnie zamówię. Pakiet bezpieczeństwa wart swojej ceny ? Ponieważ zastanawiam się na dobraniem tego pakietu (Jak patrzyłem 2.5k), ogólnie jaka cenę końcową miałeś z tymi dodatkami ? ( chodzi mi już o cenę którą zapłaciłeś) z tego co czytałem na stronie KIA to łapie się na zniżkę grupy zawodowej i jestem ciekaw ceny po zniżce ;)
caro
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2018, 15:45

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: caro »

Planuje kupić Stonica na wiosnę, trochę mnie niepokoi że niektórzy piszą o tych kangurach i szarpaniu przy wolnej jeździe.To jednak może być denerwujące.Czy to przypadłość wszystkich egzemplarzy? Nie ma na to rady?
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: camelleon »

Raafal pisze:Pakiet bezpieczeństwa wart swojej ceny ? Ponieważ zastanawiam się na dobraniem tego pakietu (Jak patrzyłem 2.5k)
wersja L plus pakiet..

mowisz o bezpieczenstwa.. automatyczne hamowanie itd..
bo w tej samej cenie jest ten drugi stylistyczny.. grzana kierownica fotele ledy z tylu itd..

bezpieczenstwo super - dziala przydaje sie ale nie mozna do konca wierzyc elektronice.. mysle ze mozna by sie bez tego obyc.. za to ten stylistyczny - nie wyobrazam sobie auta bez podgrzewanej kierownicy w tym momencie zwlaszcza jak dzis rano 1stopien auto zmarzniete..;)

co do praktycznosci bagaznika itd.. mialem RIO3 bagaznik mniejszy o 30 czy 40 litrów był ale.. jest bardzo symetryczny brak wnęk itd.. co sprawia ze masz pelne litry praktycznie. w rio miescilem sie z wozkiem 2 foteliki i wyjazd na 3 tyg nad morze bez kłopotu.. do stonica wsadzisz to samo spokojnie. aktualnie na wakacje wrzucam 2b.duze walizki i 3cią taką pokładową.. i jeszcze jest miejsca na 2 torby sportowe plecak i zgrzewke wody..;)

smialo mozna kupic bedzie ok :)

tu masz caly watek z wadami zaletami.. wiecej plusów chyba:)
http://forum.kia-motors.pl/viewtopic.php?f=108&t=1814
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, 11:59 przez camelleon, łącznie zmieniany 1 raz.
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: camelleon »

caro pisze:Planuje kupić Stonica na wiosnę, trochę mnie niepokoi że niektórzy piszą o tych kangurach i szarpaniu przy wolnej jeździe.To jednak może być denerwujące.Czy to przypadłość wszystkich egzemplarzy? Nie ma na to rady?

osoby ktore mają ten problem powinny zglosic to do ASO i samochody z okreslonej partii produkcyjnej maja wymienaną przepusnice ktora jest za to odpowiedzialna. po wymianie problem znika.:) bez obaw. i nie dotyczy to wszystkich egzemplarzy tylko wybranych.
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: camelleon »

dziabi3 pisze:trzy wady o których gdybym wiedział wcześniej to wybór padłby na inne auto :evil:

1) Auto szarpie na 1 biegu przy prędkościach około 15km/h, po prostu dostaje czkawki i wali kangury.

2) Nadmiar konserwacji na progach w miejscu przeznaczonym na podnośnik zostaje zerwany po pierwszym podniesieniu auta w serwisie.

3) Krzywo ustawiona kierownica.
1 - zglos do ASO powiedz ze jest akcja zeby sprawdzili numer VIN bo winna jest przepustnica
2 - moze to kwestia przypadku ale u mnie nie zauwazylem a kola mialem juz wymieniane.. 2 razy w ASO i raz poza ASO.. jesli Cię to wkurza napisz pismo "cos jak reklamacja" i złoż w ASO gdzie kupiles.. i mają 2 tyg na odpowiedz na pismie i wyjasnienie.. albo muszą zrobic to o co poprosisz w pismie.. (prawo tak stanowi - to taki sam zakup jak buty czy spodnie)
3 - z ta kierownicą to faktycznie słabo ale.. podobnie zapytaj czy cos z tym zrobią, cyz masz pojechac na geometrie 3D i im fakture przynies jesli si eokaze ze jest skopana niech naprawiają..

jesli Twoje ASO .. jest jakie ejst.. sprawdz gdzie w okolicy masz najblizszy salon KIA i .. moze tam warto sie przenisc.
Mess with the best
Die like the rest
Raafal
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2018, 15:30

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: Raafal »

A czy ktoś może mi wytłumaczyć różnicę pomiędzy zwykłymi zegarami a zegarami: "Zestaw zegarów "Supervision" z wyświetlaczem Mono TFT LCD 3,5" dla komputera pokładowego" dostępnych w pakiecie bezpieczeństwa?
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Czy polecacie Stonic?

Post autor: dziabi3 »

Raafal pisze:Dzięki dziabi3 za wyczerpującą odpowiedź, ogólnie używamy teraz spacerówki która mieści się w bagażniku punto tak więc nie będzie problemu, w następnym tyg będę miał trochę czasu to pojadę do salonu KIA jeżeli zaproponują dobrą ofertę prawdopodobnie zamówię. Pakiet bezpieczeństwa wart swojej ceny ? Ponieważ zastanawiam się na dobraniem tego pakietu (Jak patrzyłem 2.5k), ogólnie jaka cenę końcową miałeś z tymi dodatkami ? ( chodzi mi już o cenę którą zapłaciłeś) z tego co czytałem na stronie KIA to łapie się na zniżkę grupy zawodowej i jestem ciekaw ceny po zniżce ;)
Warty swojej ceny !!!!!!!!!!
Reaguje szybko i skutecznie, cudowna spraw !!!!!!!!!!!!!!!!
Nie słuchaj ludzi co będą ci go odradzali !!!!!!!!!!!!!!!
Gdybym miał ograniczony budżet to bym zrezygnował z stylistycznego kosztem bezpieczeństwa.
Bierz wersje 1,4L z wszystkim oprócz szklanego dachu , jak dadzą ci upust to zapłacisz 69tyś (lakier żółty - wygląda zajebiście - mamy taki i nie wyobrażam sobie innego) .
Nie bierz nawigacji bo jest android carauto czy jakoś tak.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, 19:34 przez dziabi3, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”