Opony zimowe

forum użytkowników Kia Stonic
Rafal
Posty: 25
Rejestracja: 06 lip 2018, 18:33
model samochodu: stonic

Re: Opony zimowe

Post autor: Rafal »

Czy mogę założyć na jeden osi opony jednego producenta a na drugiej osi innego producenta? co na to pzu w przypadku (tfu tfu) szkody?
Pytam bo moge kupic w bardzo dobrej używki z 16r po jednym sezonie uzytkowania...ale tylko 2 sztuki
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony zimowe

Post autor: camelleon »

Rafal pisze:Czy mogę założyć na jeden osi opony jednego producenta a na drugiej osi innego producenta? co na to pzu w przypadku (tfu tfu) szkody?
Pytam bo moge kupic w bardzo dobrej używki z 16r po jednym sezonie uzytkowania...ale tylko 2 sztuki
mozesz na jednej osi musi byc komplet. nowe na przod, te na tyl i juz.
Mess with the best
Die like the rest
Awatar użytkownika
Dybuk
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2019, 17:59
model samochodu: Stonic

Re: Opony zimowe

Post autor: Dybuk »

Odnośnie kół i opon, czy w kołach są czujniki ciśnienia ? w salonie dostałem informację że są i jeśli chcę skompletować drugi komplet kół muszę dokupić zestaw czujników 200zł sztuka. Pytam bo na forum przeczytałem że nie ma czujników tylko jest to rozwiązane w inny sposób.
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Opony zimowe

Post autor: andrzej62 »

W Kia Stonic nie ma czujników ciśnienia , to pewne .
Poziom1978
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2019, 15:58

Re: Opony zimowe

Post autor: Poziom1978 »

andrzej62 pisze:W Kia Stonic nie ma czujników ciśnienia , to pewne .
Uściślając, Stonic posiada pomiar ciśnienia ale bez użycia czujników w kołach, takowych nie posiada. Działa to na zasadzie pomiaru średnicy koła, przy pomocy układu ABS i ASR.
Wojtko
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2019, 11:58
model samochodu: Ceed

Re: Opony zimowe

Post autor: Wojtko »

Panowie a czy na lato dobrym wyborem będzie kormoran runpro b3? Wiem, że klasa ekonomiczna ale podobno cechują się dobra przyczepnością, a to dla mnie najważniejsze ;)
Ostatnio zmieniony 14 lut 2019, 08:51 przez Wojtko, łącznie zmieniany 1 raz.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Opony zimowe

Post autor: JaWa »

Wojtko pisze:Panowie a czy na lato dobrym wyborem będzie kormoran runpro b3? Wiem, że klasa ekonomiczna ale podobno cechują się dobra przyczepnością, a to dla mnie najważniejsze ;)
co znaczy „dobrym wyborem”? I kiedy w tych oponach jest przyczepność? Na suchym?
Wojtko
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2019, 11:58
model samochodu: Ceed

Re: Opony zimowe

Post autor: Wojtko »

Dobrym wyborem pod względem cena/jakość. A dobra przyczepności to tak, miałem na myśli na suchym.
Sajrex
Posty: 11
Rejestracja: 14 lut 2019, 12:06
model samochodu: Kia Cee'd SW, 2021 rok, 1,5 T-GDI, 7DCT, czerwony.

Re: Opony zimowe

Post autor: Sajrex »

Mam Stonica 1,4 automat, kolor platinum graphite, wersja XL, plus pakiet aktywnego wspomagania jazdy .
Opony zimowe byli zamówione odrazu u dejlera przy zamówieniu autka. Nie wiedziałem jaka marka opon będzie.
Wczoraj dostałem autko i opony zimowe mam: KUMHO WinterCraft WP71 XL 205/55 R17.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Opony zimowe

Post autor: JaWa »

Wojtko pisze:Dobrym wyborem pod względem cena/jakość. A dobra przyczepności to tak, miałem na myśli na suchym.
Generalnie pytasz się, czy całe lato możesz biegać w japonkach, bo na plaży ludzie polecali. Jak masz zamiar prawie nie jeździć i tylko po wsi, to spoko. Natomiast jak jeździsz dalej niż 3 km od domu, to na oponach się nie oszczędza - szczególnie, że samochód za ponad 60 tys zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”