Opony zimowe

forum użytkowników Kia Stonic
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony zimowe

Post autor: camelleon »

lobito pisze:Ja kupiłem takie:
https://opony.strefakierowcy.pl/opona/p ... 47986.html
korzystałem już z opon tego producenta i byłem zadowolony.

nawet koreanskie nankangi wypadają lepiej w testach.. gdzie te nankangi na wodzie to strach.. :D kumho matadory a nawet sava eskimo ma lepsze wyniki..:)

ale masz racje na sniegu są spoko.. tyle ze malo sniegu lezy.. raczej mokro.. i tutaj te opony to porazka..
Mess with the best
Die like the rest
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Opony zimowe

Post autor: lobito »

Daruj sobie cytowanie "polskich" czy "niemieckich" testów tych opon, to w 90% czarny PR, niestety w tym segmencie konkurencja jest największa i trolling jest na porządku dziennym. Proponuję zajrzeć na strony z opiniami np w UK. Dzisiaj zrobiłem na tych oponach ok 250km przy b.silnym deszczu, auto szło jak przysłowiowy przecinak, praktycznie żadnej różnicy w porównaniu do opon letnich Conti a jechałem dosyć szybko bo 130/140kmh. PETLAS to państwowa turecka firma eksportująca do ponad 100 krajów i na pewno są solidną opcją przy konkurencyjnej cenie. Nie tak dawno robiłem tą samą trasę, też na zimówkach ale UNIROYALa, w Nissanie Qashkai i zrywanie przyczepności było b.częste, na Petlasach ani razu. Nawiasem mówiąc w swojej firmie ubierałem w te opony kilka dostawczaków i było OK.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Opony zimowe

Post autor: Piotrek »

A czy prócz tego, że samochód Ci się dobrze prowadzi to też hamuje jak należy? Bo to jest istotne. I co ważniejsze pamiętaj, że teraz jest temperatura dodatnia - czy te opony zachowują się tak samo jak jest mróz i mieszanka robi się twardsza?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Opony zimowe

Post autor: lobito »

Te opony świeżo po montażu już hamują dobrze a po dotarciu będzie jeszcze lepiej, mieszanka zawiera na tyle solidną dawkę krzemionki że na pewno nie będzie twardnieć na mrozie, zresztą, są chwalone głównie za skuteczność na śniegu i lodzie jak przystało na opony zimowe. Nie twierdzę że opony po 500/600 pln za sztukę nie są lepsze, prawdopodobnie są ale nie na tyle, moim zdaniem, bym był gotów zapłacić 2500 za komplet skoro mogę go mieć za 1100, nie są mi potrzebne zimówki do ofensywnej jazdy, tak w zimie nie jeżdżę, jeśli ktoś szuka opon do takiej jazdy to proszę bardzo, znajdzie na pewno ale zapłaci słono. Nawiasem mówiąc przed odbiorem auta powinna być dostępna opcja wyboru opon, ja postawiłbym na solidne wielosezonowe, są drogie ale na nasze warunki wystarczą. Latami byłem fanem Michelina ( dla osobówki ) i wypadały średnio, no i ta ich hałaśliwość, głównie łomot generowany na nierównościach czego nie znoszę.
PS to nie jest lokowanie produktu ani sprawozdanie z testów tylko zbiór SUBIEKTYWNYCH ocen użytkowników tych opon opon:
https://www.testopon.com/web/pages/opon ... aster-w651
myślę że KAŻDE opony produkowane w reżimie ISO 9001 zbierają podobne opinie.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Opony zimowe

Post autor: JaWa »

Mam taką zasadę: zanim zacznę na stronie szukać testu opon które mnie interesują, to zaczynam od szukania tych, którymi jeździło mi się tragicznie i sprawdzam czy recenzenci podzielają moją opinię. No i na podanej wyżej stronie efekt jest taki: wszyscy z wszystkiego są zadowoleni :twisted: musi być na prawdę niezły chińczyk, żeby dostał 3 gwiazdki :lol:
Mój wniosek ogólnie jest taki: nie ma dobrych testów opon, bo nie ma jak tego testować. Jeżeli jakaś firma dostarczy ileś opon do testu, to wiadomo że nikt nie zrówna jej z ziemią, bo będzie to pierwszy i ostatni test. Po za tym jest wiele rzeczy ciężko mierzalnych, np. czy opona powoli traci przyczepność, czy nagle ją zrywa; czy trzyma parametry jak schodzi bieżnik, ile litrów wody i przy jakich temperaturach odprowadza i co się dzieje jak przestaje być wydolna i w jaki sposób hamuje w zależności od temperatury i wody pod nią. Dalej kwestia jak konkretne auto radzi sobie z tą oponą, bo w zależności od siły nacisku efekt może być różny. I najważniejsze: kwestia tego z czym porównamy i jak jeździmy...
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony zimowe

Post autor: camelleon »

lobito pisze:Daruj sobie cytowanie "polskich" czy "niemieckich" testów tych opon, Proponuję zajrzeć na strony z opiniami np w UK.
wyjasnij proszeczemu test w UK ma byc lepszy od testu w polsce? bo.. jesli uzywam auta w polsce.. po polskich drogach.. i interesują mnie opinie polskich kierowców.. .. to czemu mam czytac test z UK? gdzie warunki klimatyczne są zupelnie inne niz u nas.. !!
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony zimowe

Post autor: camelleon »

lobito pisze:Proponuję zajrzeć na strony z opiniami np w UK.
czytam bo na europejskich rynkach to turcja rosja i uk zostaje .. u nas sie tego nie sprzedaje za bardzo chyba..

przeszukalem inteernet i mam prosbe.. wrzuc zdjecie z boku z opony zeby szlo przeczytac parametry, bo nigdzie nie ma opisu i nigdzie nie znalazlem czy toto ma homologacje zimową three peak..bo wtedy w wielu krajach np w glupiej slowacji na takich oponach juz nie pojezdzisz bo nie są to zimowki atestowane..

chyba ze są to ladnie :)

a.. oppinia z UK : It was a big mistake buying these tyres. I wanted to buy something better for this winter, but I realized that my new rims have extra stupid rare sizes, this is why I had to chose Petlas Snowmaster. It is just November, I haven't tried in snow yet, but in 0-5 degrees on slippy roads is a disaster to drive. I am really afraid to face the winter with these tyres.
I do not recommend to anybody to buy these tyres, they are very dangerous!

oczywiscie wybralem negatywną rzeczową bo byly 3 pozytywne typu to dobre opony:)

ale wciaz niezbyt zacheca..(chyba ze ceną) :) a i jedyny test na uk to 39 miejsce.. .. polowa punktów wzgledem opon premium.. wiec.. :) jak to z nimi jest??
Mess with the best
Die like the rest
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Opony zimowe

Post autor: lobito »

Here you have...
Załączniki
3 p.jpg
3 p.jpg (23.64 KiB) Przejrzano 3110 razy
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony zimowe

Post autor: camelleon »

lobito pisze:Here you have...
wiec oby sluzyly jak najbezpieczniej. :)
Mess with the best
Die like the rest
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Opony zimowe

Post autor: dziabi3 »

Moja kobieta wczoraj kupiła w ASO koła zimowe za 3800 brutto.
Dostała oryginalne alusy KIA (identyczne na jakich Stonic jest sprzedawany) + Opony Nokian + komplet nakrętek.

Dziś robiłem test i jest super, nie hałasują, nie ściągają i nic nie bije.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”