Opony zimowe

forum użytkowników Kia Stonic
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony zimowe

Post autor: camelleon »

Wojtko pisze:Panowie a czy na lato dobrym wyborem będzie kormoran runpro b3? Wiem, że klasa ekonomiczna ale podobno cechują się dobra przyczepnością, a to dla mnie najważniejsze ;)

to bedzie raczej bardzo zły wybór.. (rozumiem ze 15 cali bo 17 w tym rozmairze nie robią)
slabe opony glosne, malo ekonomiczne, itd.. komplet wychodzi koło 1000zl. 15 w tej cenie znajdziesz duzo lepsze.

a jesli 17 to te fabryczne continentale któe montują mozna kupic prawie nowe sciagniete z nowego samochodu za 1200 co tez jest najlepszym wyborem.

hankoki barumy nexeny cokolwiek, wsyzstko bedzie chyba lepsze wg etykiety niz te runpro. z hankoka 15 w rio mialem KInergyEco K425 chyba jakos tak i .. po 60 tysiacach zrobionych wciaz mialy po 6mm bieznika.. :) bardzo twarde bardzo ciche dobre opony (zakladane przez KIA)
Mess with the best
Die like the rest
waldi1906
Posty: 60
Rejestracja: 03 mar 2019, 00:24

Re: Opony zimowe

Post autor: waldi1906 »

wypowiem się jeszcze w sprawie opon zimowych [ nie wiem czy dobre czy nie -na to przyjdzie pora w sezonie zimowym ] Kumho WinterCraft kupiłem u dilera za 1760 zł a na oponeo sztuka kosztuje 726 ,razem 2904.Warto spytać
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony zimowe

Post autor: camelleon »

waldi1906 pisze: 29 maja 2019, 19:58 wypowiem się jeszcze w sprawie opon zimowych [ nie wiem czy dobre czy nie -na to przyjdzie pora w sezonie zimowym ] Kumho WinterCraft kupiłem u dilera za 1760 zł a na oponeo sztuka kosztuje 726 ,razem 2904.Warto spytać
na oponeo sztuka kosztowala w zimę 450.. wiec te 726 to cena nie wiem skąd.. taka o podniesiemy by obnizyc. same opony malo opini mają. jezdzilem na nich jesienią po mokrym po lisciach itd.. w warunkach takich srednich ale spisywaly sie zupelnie fajnie. u mnie za 1600 w ASO byly.
Mess with the best
Die like the rest
bpiq
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2019, 20:24

Re: Opony zimowe

Post autor: bpiq »

Dzień dobry.
Jako że należę do grupy cierpliwie czekających na dostawę świeżych stonic-ów nie mogę sam tego sprawdzić, mam zatem pytanie do szczęśliwych posiadaczy którzy już mają swoje auta i kupowali nowe opony/falgi (może nawet zakładali inne felgi). Czy możecie Państwo jednoznacznie potwierdzić jaki jest układ monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) w stonicu? Na forum ktoś wspomniał, że to uproszczony pomiar z abs który nie potrzebuje czujników jednak... znajomy wymieniał teraz koła w nowej vendze i... tam są na pewno czujniki TPMS.


ups... jest wątek na ten temat :) https://www.forum.kia-motors.pl/viewtop ... 108&t=1858przepraszam za zamieszanie. To dowód na to że forum już się mocno rozrosła :)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony zimowe

Post autor: camelleon »

bpiq pisze: 30 maja 2019, 20:29 Dzień dobry.
Jako że należę do grupy cierpliwie czekających na dostawę świeżych stonic-ów nie mogę sam tego sprawdzić, mam zatem pytanie do szczęśliwych posiadaczy którzy już mają swoje auta i kupowali nowe opony/falgi (może nawet zakładali inne felgi). Czy możecie Państwo jednoznacznie potwierdzić jaki jest układ monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) w stonicu? Na forum ktoś wspomniał, że to uproszczony pomiar z abs który nie potrzebuje czujników jednak... znajomy wymieniał teraz koła w nowej vendze i... tam są na pewno czujniki TPMS.


ups... jest wątek na ten temat :) https://www.forum.kia-motors.pl/viewtop ... 108&t=1858przepraszam za zamieszanie. To dowód na to że forum już się mocno rozrosła :)
nie ma czujnika jako tako, pomiar posredni.
Mess with the best
Die like the rest
bpiq
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2019, 20:24

Re: Opony zimowe

Post autor: bpiq »

Dzięki za odpowiedź. To dobra wiadomość dla Stonik.owców z dodatkowym kompletem opon na felgach 😊
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”