Opony zimowe

forum użytkowników Kia Stonic
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Opony zimowe

Post autor: JaWa »

dziabi3 pisze:Moja kobieta wczoraj kupiła w ASO koła zimowe za 3800 brutto.
Dostała oryginalne alusy KIA (identyczne na jakich Stonic jest sprzedawany) + Opony Nokian + komplet nakrętek.

Dziś robiłem test i jest super, nie hałasują, nie ściągają i nic nie bije.
Jestem w szoku :shock: nowe opony i nie ściągają oraz nie biją :shock:
No ale najważniejsze, że test opon zimowych wypadł pomyślnie przy +15 stopniach i suchej nawierzchni :lol:
Rafal
Posty: 25
Rejestracja: 06 lip 2018, 18:33
model samochodu: stonic

Re: Opony zimowe

Post autor: Rafal »

Witam, czy ktos z Was miał do czynienia z oponami Zeetex WH1000. Jak one sie sprawują? Bo mam możliwość zakupu blisko mnie za 220zl/sztuka, więc cena mocno kusząca, ale nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto i za rok kupować nowy komplet...
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Opony zimowe

Post autor: JaWa »

Rafal pisze:Witam, czy ktos z Was miał do czynienia z oponami Zeetex WH1000. Jak one sie sprawują? Bo mam możliwość zakupu blisko mnie za 220zl/sztuka, więc cena mocno kusząca, ale nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto i za rok kupować nowy komplet...
To jest normalna cena tych opon. A czy polecam? - jak możesz kupić jakieś premium, to bierz premium, a jak 1000 zł to max, to te mogą być jak jakieś pewne źródło.
Rafal
Posty: 25
Rejestracja: 06 lip 2018, 18:33
model samochodu: stonic

Re: Opony zimowe

Post autor: Rafal »

Czy do Stonica w wersji L można założyc inny rozmiar opon niż 205/55/17? Jaki? tak zeby nie było problemów ewentualnie z ubezpieczalnią
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Opony zimowe

Post autor: JaWa »

Rafal pisze:Czy do Stonica w wersji L można założyc inny rozmiar opon niż 205/55/17? Jaki? tak zeby nie było problemów ewentualnie z ubezpieczalnią
Aktualnie oficjalnie możesz wsadzić tylko opony dokładnie tej samej wielkości. Cała reszta jest obarczona pewnym ryzykiem.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Opony zimowe

Post autor: Piotrek »

Ze względów czysto technicznych bezpiecznie możesz używać opon w przedziale 195/55 R17 do 215/55 R17.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony zimowe

Post autor: camelleon »

Piotrek pisze:Ze względów czysto technicznych bezpiecznie możesz używać opon w przedziale 195/55 R17 do 215/55 R17.
to prawda takie opony przyjmie felga. Tylko że zmienia Ci się geometria opony i 195/55 jeszcze spoko to przy 215 powinno być 215/50/17 ;)

pytanie co na to inne inności typu PZU już jak kto woli.:)
Mess with the best
Die like the rest
Nuniek
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2018, 10:23
model samochodu: Stonic

Re: Opony zimowe

Post autor: Nuniek »

Właśnie myślę nad zakupem Dębica Frigo 215/50/17 i wrzucenie ich an ori lenie 17". Na lato wpadna felgi MOMO z oponami z zakupu Stonki
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Opony zimowe

Post autor: Piotrek »

Jeśli mieszkasz w okolicach gdzie zimą jest dużo sypkiego śniegu, a drogowcy należą do grupy wieczniezaskoczonych to Dębica Frigo będzie super wyborem.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Czepan
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2018, 21:32
model samochodu: Stonic

Re: Opony zimowe

Post autor: Czepan »

Pytałem w PZU, czy założenie 16' może mieć wpływ na problemy z wypłatą kasy za szkodę i napisali, że jedynie jeśli opony mogły mieć wpływ na szkodę a rozmiar i jakość w sposób rażący odbiegają od zaleceń producenta.
W KIA powiedzieli, że nie ma to też znaczenia przy gwarancji.
Ja mam zamiar kupić na zimę drugi komplet. Szukam felg 16' i opon do nich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”