Dziwne zaniki działania Pilota i czujnika deszczu.

forum użytkowników Kia Stonic
Tomitoxy
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:23
model samochodu: Stonic 1.4 L AEB

Dziwne zaniki działania Pilota i czujnika deszczu.

Post autor: Tomitoxy »

Witam,
Jak w temacie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie zapala się światło, nie zapala się również przy włączonym zapłonie.
po jakimś czasie samu ustępuje.
Czasami przestaje działać czujnik deszczu. tez mu przechodzi po jakimś czasie.
Wizyta w serwisie i EUREKA ( tak twierdza) nie dociśnięty bezpiecznik serwisowy. !
Pojeźdźe i napisze czy pomogło.
a tak na marginesie, szkoda że nie ma pomocy technicznej ( telefon) w nocy, jak mi nie chciał się zamknąć samochodzik o 1 w nocy to LIPA.
Na szczęście doczytałem AWARYJNE ZAMYKANIE DRZWI. dział potwierdzam.
co do innych odczuć . hmmm.
w starej alfie ( 2005) przewietrzanie/ domykanie szyb pilotem. a tu w aucie za 70K muszę się wrócić przekręcić kluczyk i domknąć.
trochę lipa. w tej cenie to takie drobne gadżety powinny się wylewać z pod maski a nie OPCJA ! i to nie wiadomo czy dostępna.
co innego mówi handlowiec a co innego pracownik serwisu/części.
Co do ogólnego wrażenia: dla samochodu OK. dla salonu i handlowców trochę porażka

Tomitoxy
______________________
STONIC 1.4 L AEB CP1
06-07-2018
Tomitox
___________
STONIC 1.4 L AEB + CP1 kolor: AURORA BLACK ( ja to określam jakio gorzka czekolada).
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Dziwne zaniki działania Pilota i czujnika deszczu.

Post autor: Piotrek »

Masz Kia Assistance 24/7 przez dwa albo trzy lata. Do nich można dzwonić z problemami/awariami o każdej porze dnia i nocy. Numer powinieneś mieć na naklejce na szybach tylnych drzwi.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Tomitoxy
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:23
model samochodu: Stonic 1.4 L AEB

Re: Dziwne zaniki działania Pilota i czujnika deszczu.

Post autor: Tomitoxy »

Dzieki,
szukałem w internecie, ale nie wpadłem na naklejke.

problem usunięty.
Niedociśniety bezpiecznik serwisowy
.
Tomitox
___________
STONIC 1.4 L AEB + CP1 kolor: AURORA BLACK ( ja to określam jakio gorzka czekolada).
Rafal
Posty: 25
Rejestracja: 06 lip 2018, 18:33
model samochodu: stonic

Re: Dziwne zaniki działania Pilota i czujnika deszczu.

Post autor: Rafal »

Gdzie znajduje sie ten bezpiecznik? moze i umnie powoduje problemy

U mnie w ciepłe dni wystarczy ze jade z godzine, i jak zgasze auto to przy ponownym uruchomieniu nie odpala sie cały system multimedialny (czarny ekran). jak auto sie schłodzi w garazu (około 3 godzin) wszystko działa. Wyglada jakby sie przegrzewał ten wyswietlacz???? :roll:
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Dziwne zaniki działania Pilota i czujnika deszczu.

Post autor: camelleon »

Tomitoxy pisze:Witam,
Jak w temacie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie zapala się światło, nie zapala się również przy włączonym zapłonie.
po jakimś czasie samu ustępuje.

przewietrzanie/ domykanie szyb pilotem
światło? które? oswietlenie wnętrza? bagażnika? drogowe? awaryjne? - zamiast marudzic zacznij pisac rzeczowo posty proszę.. jak ci sie wnetrze nie oswieca to mzoe sobie lampeczki wylaczyles recznie.. i sie nie oswieca.. - przestaw przelacznik.

przewietrzanie.. za 400zl zamontują Ci moduł domykania szyb. idz poproś ladnie .. i znów nie marudź.

a co do ceny 70k.. to nikt CI za 70k w tym segmencie nie da takich rzeczy. dlaczego? bo jak masz np captura.. to bylby konkurencją dla kadjara w ktorym masz takie rzeczy..
jak masz rio.. to byloby konkurencją ceeda w ktorym mozesz meic takie rzeczy itd.. sprawa prosta i znana od lat.

70k wywaliles za to zeby miec samochod crosover.. segment B podwyzszony. 70k zaplaciles by to auto było segment B klasa premium a nie takie srednie.

przykladowo chccac zrobic croslanda.. do poziomu stonica wersji xl.. to bardzo duzo doplacamy .. za bzdury typu automatyczne wycieraczki czujnik deszczu automatyczne swiatla itd..
ale nawet klima w wersjach podstawowej i nastepnej jest manualna.. a jak zrobilem wszystko z pakietami bezpieczenstwa pelnymi wyszło mi cos pod 90tys.. (felgi 17 itd..).

70k za dobre wyposazenie podstawowe.. itd..

http://fleet.com.pl/fleet/mototesty/tes ... ie-z-moda/

czytaj. .. tam piszą jak ladnie stonic wygrywa i przegrywa z konkurencją w roznych kategoriach.. cenowo moim zdaniem jest najlepszy a reszta zalezy kto czego szuka.
Mess with the best
Die like the rest
Tomitoxy
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:23
model samochodu: Stonic 1.4 L AEB

Re: Dziwne zaniki działania Pilota i czujnika deszczu.

Post autor: Tomitoxy »

zamiast marudzic zacznij pisac rzeczowo posty proszę.
Zamiast traktowac wszystkich z góry zacznij czytać ze zrozumieniem.
Stantardowo po wyjęciu kluczyka zapala sie oswietlenie wnetrza, to po pierwsze.
po drugie jak byś doczytał to opisałem jaki był problem NIEDOCIŚNIETY BEZPIECZNIK SERWISOWY, wiec to raczej nie przełącznik pod sufitem.

Co do wyposażenia i ceny w tym segmencie " jak t piszesz" i tak wiele sie zmieniło i zmieni.
aby przyciągnąć klientów będa dodawać wiele gadzetów i to jeszcze w tym roku.
Dlaczego ano dlatego żeby powiększyć sprzedaż.
Uffff..
Tomitox
___________
STONIC 1.4 L AEB + CP1 kolor: AURORA BLACK ( ja to określam jakio gorzka czekolada).
Tomitoxy
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:23
model samochodu: Stonic 1.4 L AEB

Re: Dziwne zaniki działania Pilota i czujnika deszczu.

Post autor: Tomitoxy »

Rafal pisze:Gdzie znajduje sie ten bezpiecznik? moze i umnie powoduje problemy

U mnie w ciepłe dni wystarczy ze jade z godzine, i jak zgasze auto to przy ponownym uruchomieniu nie odpala sie cały system multimedialny (czarny ekran). jak auto sie schłodzi w garazu (około 3 godzin) wszystko działa. Wyglada jakby sie przegrzewał ten wyswietlacz???? :roll:

bezpiecznik w kabinie, po środku na górze, ale dokładnie który to nie powiem bo nie widziałem który dociskał.
Może sprawdź wszystkie czy sa dociśnięte. i to pomoże.
Choc z drugiej strony to mpan z za biurka pojechał jeszcze do elektryka wiec może jeszcze tam cos wymyślili.
Oficjalna wersia " BEZPIECZNIK"
Tomitox
___________
STONIC 1.4 L AEB + CP1 kolor: AURORA BLACK ( ja to określam jakio gorzka czekolada).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”