Kia Stonic z automatyczną skrzynią biegów

forum użytkowników Kia Stonic
gaston
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2018, 16:42
model samochodu: Stonic 1.4

Kia Stonic z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: gaston »

Podobno jest już dostępny dla 1.4 i 1.0 T chyba z dopłatą 5 tys. Dzisiaj się dowiedziałem. Ja sam już kupiłem haha wiec za późno ale inni maja szanse.
kamillo60
Posty: 9
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:42

Re: model z automatem

Post autor: kamillo60 »

Dzień dobry czy ktoś z z was posiada kia Stonic z automatyczną skrzynia biegów ,prosił bym o jakieś opinie na necie nic nie można znaleźć na temat skrzyni 6 biegowej automatycznej nawet fotek z automatyczna skrzynią nie ma .Pozdrawiam
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: model z automatem

Post autor: JaWa »

Ten automat jest oferowany chyba od 4 miesięcy dopiero, a na Stonica czeka się 6 miesięcy, więc nie ma komu testować. Proponował bym podzwonić po salonach, bo może ktoś sobie ściągnął na stan, a przy takiej dopłacie, to chyba warto jechać 200-300km żeby zobaczyć, czy pieniądze nie idą w błoto.
Raafal
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2018, 15:30

Re: model z automatem

Post autor: Raafal »

Dzisiaj jeździłem z automatem 1.4 100km (pierwszy raz automat) ogólnie w moim odczuciu ekonomicznej jazdy nie uswiadczysz ponieważ lekkie przycisniecie gazu od razu zbija biegi na niższy i przeciaga do czerwonego (zużycie paliwa około 9.8 miasto) od 0 -100 też czas wydłużony o około sekundy (ponad 13 s do 100) czy warto dopłacać 6k do automatu? To by musiał ktoś się wypowiedzieć kto jeździ na codzień automatem ;)
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: model z automatem

Post autor: JaWa »

Ale jeździłeś tym nowym 6-cio biegowym, czy jeszcze ostał im się ten stary?
Raafal
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2018, 15:30

Re: model z automatem

Post autor: Raafal »

Chyba nowy coś wspominał że to nowy automat dwusprzeglowy czy jakoś tak (naprawdę się nie znam na tym ale wyglądał identycznie jak w ceed biznes line 140km - tak więc widzisz jak moja widza na ten temat wygląda ) ogólnie obrazowo jak się wsiada do stonic z automatem - coś pięknego hehe
kamillo60
Posty: 9
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:42

Re: model z automatem

Post autor: kamillo60 »

W silnikach 100 konnych montowane są automaty 6 biegowe w silnikach z 120 KM montowane są dwu sprzęgłowe tak mam na prospekcie od dilera
szymciooo84
Posty: 67
Rejestracja: 01 lut 2018, 07:32
model samochodu: Kia Stonic

Re: model z automatem

Post autor: szymciooo84 »

kamillo60 pisze:W silnikach 100 konnych montowane są automaty 6 biegowe w silnikach z 120 KM montowane są dwu sprzęgłowe tak mam na prospekcie od dilera
jaka cena?
kamillo60
Posty: 9
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:42

Re: model z automatem

Post autor: kamillo60 »

stonik z automatem i 100 konny silnik wersja xl i pełen pakiet bezpieczeństwa 78tyś z upustem dla grup zawodowych
myram
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2019, 06:58
model samochodu: Honda Civic

Re: model z automatem

Post autor: myram »

Witam wszystkich.
Jestem zainteresowany zakupem modelu Stonic 1,4 ze skrzynią automatyczną 6 biegową. Miałem okazję jeździć automatem 7-biegowym z silnikiem 1,0, ale ze względu na wątpliwość moją odnośnie wytrzymałości tej jednostki oraz wartości tego auta przy odsprzedaży uwagę moją przykuła wersja 1,4.
Czytałem wprawdzie jeden komentarz o jeździe testowej na tym forum, ale to troszkę mało aby powiedzieć o codziennym użytkowaniu w kwestii spalania.
Prośbę moją adresuję do użytkowników samochodu Stonic 1,4 automat 6-biegowy o wypowiedzenie się na temat:
- spalania w mieście i trasie,
- ewentualnych plusach i minusach takiej skrzyni.
Dzięki z góry za wszystkie merytoryczne posty.
Pozdrawiam, myram.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”