Odchodzący lakier na przednim zderzaku

forum użytkowników Kia Stonic
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Odchodzący lakier na przednim zderzaku

Post autor: Piter1993 »

Witam wszystkich,

Taka nowość ode mnie. Po krótkiej trasie poszedłem umyć auto na myjni bezdotykowej. Obchodzę sobie je dookoła, a na przodzie widzę takie kwiatki:

https://imgur.com/gallery/ifXmZXG

Widać, że lakier "dobrze" się trzyma, aż jestem ciekaw co będzie za kilka lat (auto ma 3 miesiące i ~3000km). Co najlepsze, obok dużej usterki widać już 2 dodatkowe paski (jak ktoś się przyjrzy, to są też na zdjęciu), gdzie lakier zaczyna odchodzić...

W poniedziałek jadę reklamować do serwisu...
Proceed GT full (MY22)
krzysztof42
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2018, 08:00
model samochodu: stonic

Re: Odchodzący lakier na przednim zderzaku

Post autor: krzysztof42 »

Niezłe jaja ciekawe co powiedzą czy to tylko ty miałeś pecha czy wszystkie będą miały taki mocny lakier; Daj znać co powie serwis
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Odchodzący lakier na przednim zderzaku

Post autor: camelleon »

pytanie 1: czy auto nie było malowane? czasem tak jest ze nowe auta mialy "wypadeczek" i sa naprawiane.. i pozniej takie kwiatki (mnie w rio za wczesnie poprzykrecali klamki na niewyschniety lakier na drzwiach i po jakims czasie wygladalo to tak jak u ciebie - lakier sie złuszczył pod klamką odpadł.. itd)
acz co do pytania 1.. salon powinien poinformowac jesli takie malowanie mialo miejsce.. ale roznie to bywa z salonami

pytanie 2: bo to uszkodzenie moze budzic watplisc typu ze wyglada na mechaniczne w 2 punktach są slady takie wyrazniejsze.. oczywiscie kamien czy cokolwiek spowodowaloby mniejsze szkody ale moze lakier jest tak slaby jak mowisz.. i od uderzenia poszlo i tak sie zrobiło (dodatkowo pomogles karcherem).. i juz..

pytanie3: mam nadzieje ze dobrze to zalatwisz i dasz znac jak i co w tym temacie.

pozdrawiam
Mess with the best
Die like the rest
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Odchodzący lakier na przednim zderzaku

Post autor: Piter1993 »

1. Nic mi nie wiadomo o takich "wypadeczkach". Nie otrzymałem żadnej informacji.
2. Może i jakiś kamień uderzył. Przed myciem niczego nie zauważyłem na aucie. Dodatkowo kamień powinien spowodować rysy/pęknięcia na lakierze, a nie jego spłynięcie. (btw, auto było myte na normalnej myjni, nie przez myjkę do tego niedostosowaną). W poprzednim aucie miałem wgnieciony zderzak z "pajączkiem" z lakieru i nigdy nie zdarzyło się coś takiego jak tutaj. Najlepsze jest to ze obok są już kolejne 2 małe miejsca, gdzie lakier odszedł.
3. Dam znać, jasne :)

Pozdrawiam
Proceed GT full (MY22)
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Odchodzący lakier na przednim zderzaku

Post autor: Piter1993 »

Hej,

Wczorajsza wizyta w salonie (16.07.2018):
Profesjonalne oględziny szkody przez kilku pracowników serwisu, włącznie z lakiernikiem. Szkoda uznana za mechaniczną, po dość mocnej argumentacji, muszę przyznać, że się zgadzam. Najprawdopodobniej jakaś polaczyna grzmotnęła mnie wózkiem przed supermarketem.

Rozwiązanie:
Polubowna naprawa w ASO (za drobną, a nawet bardzo drobną opłatą) - lakierowanie części zderzaka.

Pozdrawiam
Proceed GT full (MY22)
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Odchodzący lakier na przednim zderzaku

Post autor: dziabi3 »

To wygląda jak lakier prosto na plastik bez podkładu.
Po prostu tandetnie wykonane i wrażliwe nawet na mikro rysy.

To ja zauważyłem że na progach zdarto mastykę tam gdzie się podstawia podnośniki.
Prawdopodobnie Panowie z ASO nie mieli gum na podnośniku przy oględzinach po dostawie auta.
Niedługo pierwszy serwis po 3tyś i zobaczymy co oni na to powiedzą bo ja nigdy podnośnika nie wyjąłem o ile jest w aucie.
zbigi
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2018, 12:34
model samochodu: kia

Re: Odchodzący lakier na przednim zderzaku

Post autor: zbigi »

Oddałem do lakiernika moje autko u mnie w Lublinie i mega wygląda. Dla osób z Lublina lub okolic polecam warsztat Lipert, znają się na robocie ; )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”