Nawigacja fabryczna

forum użytkowników Kia Stonic
krzysztof42
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2018, 08:00
model samochodu: stonic

Nawigacja fabryczna

Post autor: krzysztof42 »

Witam .Wie ktoś jak można zastąpić głos tej pani która czyta komunikaty na inny i czy trzeba robić kopię karty pamięci ,czy jest ona zabezpieczona.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Nawigacja fabryczna

Post autor: camelleon »

krzysztof42 pisze:Witam .Wie ktoś jak można zastąpić głos tej pani która czyta komunikaty na inny i czy trzeba robić kopię karty pamięci ,czy jest ona zabezpieczona.
wlasnie sie zastanawialem cyz aktualizacje mozna robic tylko przez serwis czy mozna przez strone tomtoma.. moze da sie jakos zarejestrowac by samemu pobrac mapy a przy okazji głosy itd..

karta ma swoj numer seryjny i jakis tam kod.. wiec tak zrob kopie mapy na wszelki wypadek i jak chccesz cos grzebac to probowalbym na kopii. typu podmiana plików dzwiekowych..
Mess with the best
Die like the rest
Awatar użytkownika
WojtekDM
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2019, 11:26
model samochodu: Kia STONIC

Re: Nawigacja fabryczna

Post autor: WojtekDM »

Witam. Z tego co się już zorientowałem to nawigacja w Stonicu nie jest TomTom. W sobotę będę w serwisie to zapytam się , kto ją zrobił.
Co do aktualizacji to serwis podaje , że aktualizacje są dokonywane raz w roku. Moja STONKA jest z października 2018 i niby mam najbardziej aktualną. Kolejna aktualizacja ma być dostępna w połowie marca.
Pan z serwisu , z którym rozmawiałem twierdzi ,że wszystkie auta zmontowane po marcu danego roku mają wgraną najnowszą wersję map.
Mnie interesuje za to możliwość dogrywania do niej swoich punktów POI. Podobno jest to możliwe i taka opcja pojawia się na ekranie nawigacji. Nie miałem jeszcze czasu aby przy tym posiedzieć, ale może w weekend popatrzę.
Nie wiem tylko skąd ewentualnie taki plik z POI pobrać.
Jak ustalę coś więcej to dam znać.
pozDrawiaM
Sajrex
Posty: 11
Rejestracja: 14 lut 2019, 12:06
model samochodu: Kia Cee'd SW, 2021 rok, 1,5 T-GDI, 7DCT, czerwony.

Re: Nawigacja fabryczna

Post autor: Sajrex »

Mam Stonika rok produkcji 2019. W nawigacji jest możliwość dodania swoich POI.
Awatar użytkownika
WojtekDM
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2019, 11:26
model samochodu: Kia STONIC

Re: Nawigacja fabryczna

Post autor: WojtekDM »

No to poprosze kolege o wiecej informacji jak te swoje POI wgrac. W instrukcji jest opisana taka opcja , ale nie mam pojecia skad pobrac odpowiednie punkty POI. Musza byc w formacie kml lub gpx. To byloby cos gdyby udalo sie to koledze rozgryzc :D :D :D
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Nawigacja fabryczna

Post autor: camelleon »

auto z poczatku produkcji, po 9 miesiacach juz byla aktualizacja map. mapy są z tomtoma, aktualizacja w salonie 30-40 minut, bo aktuazliacja to nie tylko mapa ale caly soft w radiu od razu poszedł na nowszy (gdzies zapisywalem wersje radia i map)
moze ten kto mowi ze ma najnowsze niech poprostu poda numer i sobie popsrawdzamy,

aktuazlizacja POI.. nie wiem u mnie najczesciej wyglada to tak ze odpalam hotspota i kia sie laczy z telefonem po wifi, i wtedy mam pogode informacje o korkach radarach i wszystko inne aktualne live :)

SP gdyby mapy udostepnil tomtom bezposrednio mielismysby aktuazliacje map 4 razy w roku srednio co kwartal. nietety w naszym przypadku aktualizacje zapewnia KIA a nie dostawca map wiec tylko raczej przez serwis.

Jeszcze nie sprawdzalem co sie stanie gdy podlacze radio to sieci, bo zdaje się że gdzies tam w systemie jest opcja aktualizuj.. (byc moze po wifi cos pojdzie- ale chwilowo nie mam czasu sie pobawic)
Mess with the best
Die like the rest
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Nawigacja fabryczna

Post autor: jacek1 »

Dla zainteresowanych znalazłem coś takiego
Mapy : https://yadi.sk/d/5aomjykpHufABQ
Oprogramowanie : https://yadi.sk/d/O2KtuDYFJfou1Q
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Nawigacja fabryczna

Post autor: camelleon »

jacek1 pisze:Dla zainteresowanych znalazłem coś takiego
Mapy : https://yadi.sk/d/5aomjykpHufABQ
Oprogramowanie : https://yadi.sk/d/O2KtuDYFJfou1Q
i to jest mapa czy cale radio? nie wiesz.. a jak zepsujesz to co bedzie..?
a nie prosciej poswiecic pol godizny i Ci to zrobią.
ja poprostu pojechalem powiedzialem ze czytalem ze wyszly nowsze mapy prosze o aktualizacje.. poszedlem na kawę i tyle.. auto odebralem w marcu a w czerwcu robilem aktualizacje bo chcialem na wakacje miec nowe. teraz bede w marcu w ASO to zapytam czy jest nowa mapa. :)
Mess with the best
Die like the rest
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: Nawigacja fabryczna

Post autor: jacek1 »

Oczywiście że prościej pojechać do Aso , dlatego napisałem dla "zainteresowanych" :D
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
bpiq
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2019, 20:24

Re: Nawigacja fabryczna

Post autor: bpiq »

Zainteresowanych jest na pewno kilku na tym forum. Więc oni też będą wiedzieli o co chodzi tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=LoPNkEk_vZ4
wiem że to zabawa ale... takimi rzeczami można się "jarać" :) Ja w każdym razie jak tylko odbiorę "stanika" to przetestuję :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”