Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

forum użytkowników Kia Stonic
krzych63
Posty: 49
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:28
model samochodu: kia stonik

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: krzych63 »

STONIC 1,4 XL. Też te "kangury" zauważyłem wcześniej, ale teraz nie mam z tym problemu, myślę, że to problem "wyczucia" sprzęgła.
A jeżeli chodzi o wrażenia ogólne to zgadzam się z ZAHAREM (z youtuba), że jest to typowe autko miejskie - z możliwością dojazdu na działkę (to już PERTYN GLĘDZI).
Jeżdżę tym wozidełkiem od czerwca i muszę powiedzieć, że zgadzam się z uwagami użytkowników co do "CECH" tego autka. Bo to nie są wady, ale CECHY. Piszę to jako sprzedawca (nie samochodów, tylko farb i lakierów) pewne produkty nie mają wad tylko jakieś CECHY. Cechą STONICA jest np. twardsze (nie twarde, ale twardsze) zawieszenie, jest mniej agresywny na autostradzie, bagażnik przystosowany do mniejszych zakupów itp. I jak przyjmiemy to do świadomości to to jest dobry samochód. A jak ktoś chce tak wyposażonego i tak wyglądającego, ale bez tych "cech" "MERCEDESA" za 70 000 zł to niech dopisze jeszcze zero do ceny i sobie kupi. Jak na razie jestem zadowolony z "żaby"(on naprawdę w kolorze urban green z tyłu wygląda jak siedząca żaba).
kamwro
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2018, 21:07
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: kamwro »

Wiedzę, że nie tylko ja na tym forum śledzę wszystkich Pertynów i Zacharów. :D
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: Depesz »

Pewnie,ja kupiłem, czekam a cały czas czytam na forum kia stonic opinie i patrze YouTube :)
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: JaWa »

To jeszcze polecam obejrzeć na YT test Auto Świata - też bardzo ciekawy 8-)
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: lobito »

Stonic 1.0 GDi wersja L + pakiet styl. + pakiet bezpieczeństwa, brakuje tylko NAVI i asystentów które i tak się wyłącza bo irytują. Dopiero ok 1000km ale pierwsze wrażenia są pozytywne. Po odebraniu auta od dilera standardowo trzeba było spuścić sporo powietrza z opon, szczególnie tylnych. Od razu zawieszenie okazało się przyjemnie sprężyste a nie grubiańsko sztywne. Zamontowałem fabryczne wygłuszenie maski silnika od wewnątrz ( tzw podbitkę ), dźwięk silnika, szczególnie podczas przyspieszania, został natychmiast pozbawiony niezbyt przyjemnej ostrości i teraz jest OK, ten sam manewr zastosowałem w benzynowym Ceedzie 1.6 i efekt też był b.dobry, podbitki tylko w dieslach są standardem ale wg mnie powinny trafiać pod każdą maskę - do dostania np na Allegro za 200-300pln, opłaca się bo ceny dilerskie są nieakceptowalne.
zalety:
- z tym silnikiem auto jest zrywne i szybkie, można bez stresu wyprzedzać na piątym czy szóstym biegu dzięki całkiem dobrej elastyczności
- świetne, lekkie prowadzenie
- wyposażenie
- auto jest dobrze skręcone, na razie nic nie skrzypi
- zgrabna, proporcjonalna sylwetka
wady
???
pożyjemy, zobaczymy...
Spalanie, cóż wypowiem się po 5000km, CEED na początku dudnił średnio 9l/100km potem ustabilizował się na ok 7.0 - 7.5 i tak mu zostało do 300000km.
Viggoo
Posty: 6
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:19

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: Viggoo »

Witam Was!

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc pozwoliłem sobie napisać tutaj: czy w silnikach benzynowych 1.4 są już seryjnie montowane filtry cząstek stałych? Jeżeli tak, to czy jest jakaś kontrolka informująca, że następuje proces regeneracji tego filtra i czy sprawia on jakieś problemy w tych silnikach?

Pozdrawiam!
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: JaWa »

Te filtry to temat tak świeży, że chyba tylko w salonie takie informacje.
looking
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2018, 11:07
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: looking »

Filtry GPF do aut z silnikami benzynowymi dotyczą tylko nowo homologowanych samochodów od września 2018.
Petr
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2018, 18:36
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: Petr »

Filtry GPF motory 1,4 nemají,je to nepřímovstřikový motor,motor 1.0 GDI už filtr má.Jsem z ČR.Mám stonica 1,4 exklusive červená BEG metalíza. ;)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: Piotrek »

artu pisze:witam. jeździłem dziś stonicem 1.4 .. i powiem, że dla mnie tragedia jeśli chodzi o dynamikę tego silnika w połączeniu z tą skrzynią biegów.
A czego się spodziewałeś jesli wolno wiedziedzieć po silniku wolnossącym? Rakiety? Atomowych przyspieszeń wciskających w fotel czy może tego, że samochód przyspieszy zanim jeszcze o tym pomyślisz? Motor 1.4 to niewysilona jednostka wolnossąca, którą MUSISZ wkręcić wyżej jeśli chcesz żeby była żwawsza. Jednka nie o to tu chodzi. To ma być spokojny motor do samochodu miejskiego, który nie wypije hektolitrów paliwa I który odwdzięczy się bezproblemową jazdą. Jak chcesz dynamiki z wolnossaka to polecam Ferrari 812 Superfast albo jakieś amerykańskie HEMI - będziesz tam miał i dynamikę, i przyspieszenia zakrzywiające czasoprzestrzeń. A od małej kinaki z małym silnikiem cudów nie oczekuj. Pozdro 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”