OPONY FABRYCZNE

forum użytkowników Kia Stonic
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

OPONY FABRYCZNE

Post autor: camelleon »

jakie opony dostaliscie do swojego stonica (chodzi mi o 1.0 lub 1.4) te na 17 alumach..
205 55 17 Continental PremiumContact5 V XL to moje..

ale widzialem tez zdjecia na oponach 205 45 17.. a to roznica ponad 10% na wskazaniach licznika.. jak u Was było?

pytam bo do konca nikt mi nie odpowiedzial w salonie jakie moge zamienniki rozmairu stosowac itd.
chcialem 16 na zimę ale tego akurat nie mozna (brak homologacji)

ten rozmiar ktory mam jest stosunkowo drogi, opony w 215.. są tansze i jest wiekszy wybór,
koniec konców postanowilem zamienic letnie na letnie - Michelin Crosclimat+
dzieki czemu nie musze kupić kompletu zimówek za 2000 :/ odchodzi tez zmiana opon dwa razy w roku za 130zl.. lub też drugiego kompletu felg za kolejne 1500.. ehh..

a Wy na czym jezdzicie zimą ? :) (pamietajac ze zimowka zimowce nie rowna - jaki jest Wasz plan:) )
Mess with the best
Die like the rest
Lech
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2018, 17:36
model samochodu: Stonic
Lokalizacja: Płock

Re: OPONY FABRYCZNE

Post autor: Lech »

Zakupiłem przez KIA opony wielosezonowe Goodyear Vector 4Seasons G2 i założyli mi w KIA. A fabrycznie były jak u ciebie 17 cali bo motor 1,4. Tak że zostały mi letnie 17 .
maciek64
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2018, 22:27
model samochodu: stonic
Lokalizacja: bielsko-biała

Re: OPONY FABRYCZNE

Post autor: maciek64 »

195/65/15 zamienne rozmiar na zimę [opony nokian dla mnie lepszych zimówek nie ma ,a przetestowałem prawie wszystkie marki,mieszkam w rejonie podgórskim więc śniegu jest dużo] do tego stalówki komplet kosztował 2000 tyś. zmiana kół 15 min.Jeden wydatek a ile korzyści. Wielosezonówki nie nadają się do niczego chyba że jeździsz tylko po mieście
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: OPONY FABRYCZNE

Post autor: camelleon »

maciek64 pisze:195/65/15 zamienne rozmiar na zimę, do tego stalówki komplet kosztował 2000 tyś. zmiana kół 15 min.Jeden wydatek a ile korzyści.
mam pytanie. masz stonic 1.2? czy 1.4? jesli masz 1.4 i zalozysz 15 na zime mniejsze.. i spowodujesz wypadek, mozesz nie uzyskac wyplaty odszkodowania z ubezpieczalni. poniewaz na ogledzinach zawsze robią zdjecia opon, a że stonic 1.4 nie ma homologacji na koła mniejsze niz 17. to, coż życzę bezpiecznej jazdy.

ja wlasnie z tego powodu zrezygnowalem z zakupu 16" felg od rio bo bylyby swietne i tanio, a tak..
maciek64 pisze:Wielosezonówki nie nadają się do niczego chyba że jeździsz tylko po mieście
powiedział co wiedział :) tak mieszkam w miescie, tak zimówki przydają sie jesli jezdzisz naprawde po sniegu, u nas drogi zazwyczaj są odsnierzone, mogą byc mokre blotniste suche zmarzniete, ale snieg zalega malo kiedy. Calosezonowe DOBRE opony nie byle jakie beda jak znalazl. Ja zalozylem letnie opony (z homologacją alpejską). Zimą bywam w beskidach 3 razy w miesiacu.. i nawet tam snieg na drogach nie lezy.. calkiem pod domkiem moze bo to boczna droga ale tam sobie poradze, natomiast na drogach ogolnych snieg jest wtedy gdy pada, a i to nie powoduje ze nagle jezdzisz po sniegu 20cm.

:) PS nokiany do bardzo dobre opony :) masz racje.
Mess with the best
Die like the rest
maciek64
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2018, 22:27
model samochodu: stonic
Lokalizacja: bielsko-biała

Re: OPONY FABRYCZNE

Post autor: maciek64 »

do Camelleon - mam silnik 1.6 CRDI na słupku drzwi kierowcy mam nalepkę z rozmiarami i ciśnieniem opon i tam mam rozmiar na 15-ki
pozdrawiam
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: OPONY FABRYCZNE

Post autor: camelleon »

maciek64 pisze:do Camelleon - mam silnik 1.6 CRDI na słupku drzwi kierowcy mam nalepkę z rozmiarami i ciśnieniem opon i tam mam rozmiar na 15-ki
pozdrawiam
tez mam i 15 i 16 i 17.. ale nie w tym rzecz.
zapytaj sprzedawcę o homologację dla danego modelu i silnika.
człowiek póki nie wie.. nic sobie z tego nie robi, póki nie przytrafi się coś..

.. ja już dla wlasnej pewnosci wyslalem zapytanie do Kia POlska. jesli cos mi odpiszą dam znac jak to wyglada. Natomaist od sprzedawcy z serwisu mam info jak juz pisalem .. 17".
Mess with the best
Die like the rest
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: OPONY FABRYCZNE

Post autor: dziabi3 »

Stonic L 1,4 MPI koła 17/205/55 continetal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”