Systemy FCA, FCW, DAW i itp

forum użytkowników Kia Stonic
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Systemy FCA, FCW, DAW i itp

Post autor: camelleon »

maciek64 pisze:Tak samo asystent kolizji z przodu gdy widzi hamujący samochód, można ustawić czułość wolno,normalnie,szybko nie mam zastrzeżeń do tych asystentów
jak to sprawdziles.. to hamowanie? bo jakoś na autostradzie jesli zblizam sie do pojazdu który jedzie 100 a ja mam 130.. to samochod nie reaguje zupelnie.. (nie mamy aktywnego tempomatu zeby sam zwolnił)..

jesli jade na stojącą przeszkodę to owszem piszczy cos tam miga ale hamowania tez nie zauwazylem. Mam ustawiony poziom szybko, i .. JAK BLISKO trzeba podjechac by samochod zareagowal , a przy okazji bysmy sie nie rozpier...:)
Mess with the best
Die like the rest
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Systemy FCA, FCW, DAW i itp

Post autor: Piter1993 »

Hamowanie zaczyna się w momencie, kiedy każdy normalny kierowca już dawno zdecyduje się sam wcisnąć pedał. Jeśli sygnały dźwiękowe działają to reszta też - ten sam algorytm tylko inaczej zestrojony :)
Co do autostrady - nie zalecam testowania. Dodatkowo nie ma znaczenia czy będziesz dojeżdżał 30 km/h do czegoś stojącego, czy jechał 130 km/h za samochodem jadącym 100 km/h - dla systemu to dokładnie ta sama sytuacja.
Proceed GT full (MY22)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Systemy FCA, FCW, DAW i itp

Post autor: camelleon »

Piter1993 pisze:Hamowanie zaczyna się w momencie, kiedy każdy normalny kierowca już dawno zdecyduje się sam wcisnąć pedał. Jeśli sygnały dźwiękowe działają to reszta też
no to mi odpowiedziales, że nic nie wiem dalej :) .. zakladajac że jestem normalny;) i opóźnię hamowanie do maximum.. piszczenie na przeszkodzie stojącej pojawiło się 20m przed nią, reakcja moja była że ominalem przeszkodę, co gdybym w ogole nie reagował jechal dalej prosto.. kiedy samochód zahamuje? 10m przed 5m? czy nie zdazy.. :)

bo jak wspominalem na sutostradzie czy drodz moge sie zblizyc na zdezak do samochodu i nic sie praktycznie nei dzieje.. ale jestem w stanie to zrozumiec bo zblizam sie wolniej i zawsze gdzies tam hamulec w uzyciu..
Mess with the best
Die like the rest
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Systemy FCA, FCW, DAW i itp

Post autor: Piter1993 »

ominalem przeszkodę
Co to za przeszkoda? Po marce KIa spodziewałbym się klasyfikacji aut, rowerzystów i pieszych - to potrzeba żeby zdać testy NCAP. Nie liczyłbym na hamowanie przed głazem ;)
10m przed 5m?
To pytanie do developerów, nikt Ci nie udzieli takiej informacji. Samochody zaczynają hamować w ostatnim momencie lub zwalniają na tyle, że kolizja jest bezpieczna dla pasażerów.
Proceed GT full (MY22)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Systemy FCA, FCW, DAW i itp

Post autor: camelleon »

piter.. jak bede na serwisie powiem zeby wszystko sprawdzili.. :) i tyle. komputer i niech zbadaja czy wszystko dobrze dziala..
Mess with the best
Die like the rest
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Systemy FCA, FCW, DAW i itp

Post autor: dziabi3 »

Wszystkie te systemy musisz aktywować z poziomu licznika za pomocą kierownicy.

System wykrywania i zapobiegania kolizji działa 3 etapowao

1) ostrzeżenie - za szybko się zbliżasz do jadącego przed tobą lub jedziesz zbyt blisko i kamerka wykryła świstała stopu. FCA
2) pomoc w hamowaniu - za słabo hamujesz i system pomaga ci dociskając sam pedał hamulca aby uniknąć kolizji. FCW
3) hamowanie w celu zminimalizowania szkód - nieunikniona kolizja system ratuje sie co da i wali heblami do oporu. FCW

Wszystkie te etapy przećwiczyłem na aucie zony na dystansie 2 x 650km.

Systemy te jak i dwa działają idealnie.

Zachęcam do czytania instrukcji, wszystko tam opisano.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Systemy FCA, FCW, DAW i itp

Post autor: camelleon »

dziabi3 pisze:Wszystkie te systemy musisz aktywować z poziomu licznika za pomocą kierownicy.

System wykrywania i zapobiegania kolizji działa 3 etapowao

1) ostrzeżenie - za szybko się zbliżasz do jadącego przed tobą lub jedziesz zbyt blisko i kamerka wykryła świstała stopu. FCA
2) pomoc w hamowaniu - za słabo hamujesz i system pomaga ci dociskając sam pedał hamulca aby uniknąć kolizji. FCW
3) hamowanie w celu zminimalizowania szkód - nieunikniona kolizja system ratuje sie co da i wali heblami do oporu. FCW

Wszystkie te etapy przećwiczyłem na aucie zony na dystansie 2 x 650km.

Systemy te jak i dwa działają idealnie.

Zachęcam do czytania instrukcji, wszystko tam opisano.
cytujesz instrukcje, ale sprawdziles..?
1. pusciles sie bez hamulca na autostradzie na hamujacy przed tobą samochód? TAK? gratuluje odwagi. auto cale? NIE. nie wiesz jak to dziala..
2 i 3 mozesz wcisnac hamulec na maxa to poczujesz dohamowanie (ale to juz bylo w Rio III generacji) owszem..

ja sprawdzalem na stojącej przeszkodzie.. doszedlem do opcji piszczy mruga.. ale wolalem ominac niz czekac czy auto stanie samo.. jesli za slabo zahamujesz czy dohamuje na czas.

PS zle opisales chyba skróty.. FCA to asystent.. i jest do punktu 2 i 3.. a FCW to Warning ostrzezenie i jest do punktu 1.
Mess with the best
Die like the rest
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Systemy FCA, FCW, DAW i itp

Post autor: dziabi3 »

camelleon pisze:
dziabi3 pisze:
cytujesz instrukcje, ale sprawdziles..?
1. pusciles sie bez hamulca na autostradzie na hamujacy przed tobą samochód? TAK? gratuluje odwagi. auto cale? NIE. nie wiesz jak to dziala..
2 i 3 mozesz wcisnac hamulec na maxa to poczujesz dohamowanie (ale to juz bylo w Rio III generacji) owszem..

ja sprawdzalem na stojącej przeszkodzie.. doszedlem do opcji piszczy mruga.. ale wolalem ominac niz czekac czy auto stanie samo.. jesli za slabo zahamujesz czy dohamuje na czas.

PS zle opisales chyba skróty.. FCA to asystent.. i jest do punktu 2 i 3.. a FCW to Warning ostrzezenie i jest do punktu 1.

To nie cytat z instrukcji tylko z praktyki na przełomie 2000km
Przemekc1
Posty: 13
Rejestracja: 15 sie 2018, 21:27

Re: Systemy FCA, FCW, DAW i itp

Post autor: Przemekc1 »

Czy w Kii Stonic jest możliwość dobrania jakiegoś systemu z aktywnym tempomatem?
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Systemy FCA, FCW, DAW i itp

Post autor: camelleon »

Przemekc1 pisze:Czy w Kii Stonic jest możliwość dobrania jakiegoś systemu z aktywnym tempomatem?
NIE
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”