Odbiór Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
krzysztof42
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2018, 08:00
model samochodu: stonic

Odbiór Stonica

Post autor: krzysztof42 »

Witam, na co zwrócić uwagę przy odbiorze autka .
cekaj
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:27
model samochodu: Stonic

Re: Odbiór Stonica

Post autor: cekaj »

Dużo ludzi wypowiadających się na rożnych forach pisze, że nie wybierali się po odbiór nowego samochodu bez miernika lakieru. Jak rozmawiałem ze znajomymi którzy odbierali nowe samochody i mówiłem im , ze pewnie będę musiał pożyczyć gdzieś miernik to patrzyli na mnie jak na wariata. Także na pewno musisz dobrze obejrzeć na zewnątrz pod kątem zarysowań i drobnych uszkodzeń, ale to, to pewnie wiesz.
Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy KIA-nek
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Odbiór Stonica

Post autor: camelleon »

cekaj pisze:Dużo ludzi wypowiadających się na rożnych forach pisze, że nie wybierali się po odbiór nowego samochodu bez miernika lakieru.

albo masz zaufanie do sprzedawcy albo nie. jesli kupisz cokolwiek i wyjdzie w trakcie uzytkowania to masz na wszystko gwarancje.. obnizenie ceny odstapienie od umowy itd. wszystko co bedzie zatajone. nie rozumiem takiego myslenia. kupilem 6 lat temu rio.. a w miedzyczasie w tym samym salnie kupilismy 5 innych modeli kia. z zadnym nie było problemów.
jak na swoim rio znalazlem "zaciek" na slupku pojechalem i sprzedawcy sami przyniesli miernik itd.. czy nie było cos robione. wszystko było ok.

teraz kupowalem democar i to samo, zaprosili zeby poogladac dwa razy przed myciem po myciu. poakazal wszystko rozwial wszelkie watpliwosci. gdyby cos wciaz mam pelna gwarancje..

mysle ze to zalezy duzo od salonu. albo od ludzi z ktorymi tam sie kontaktujesz.
Mess with the best
Die like the rest
cekaj
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:27
model samochodu: Stonic

Re: Odbiór Stonica

Post autor: cekaj »

camelleon pisze:
cekaj pisze:Dużo ludzi wypowiadających się na rożnych forach pisze, że nie wybierali się po odbiór nowego samochodu bez miernika lakieru.

gdyby cos wciaz mam pelna gwarancje..
z tą gwarancją to jest różnie , pamiętam kilka lat do tyłu oglądałem reportaż typu " Sprawa dla reportera" jak gościu kopał się bodajże z salonem Skody. Okazało się , że kupił samochód , który podczas transportu spadł z lawety, poobijana była cała jak przysłowiowa kana od mleka. Chciałbyś taki samochód mimo że na gwarancji?
Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy KIA-nek
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Odbiór Stonica

Post autor: camelleon »

cekaj pisze:kilka lat do tyłu
no wlasnie w tym rzecz. że od kilku lat a moze od paru zmieniło sie troche prawo i zasady sprzedazy samochodów. nawet komis odpowiada prawnie przez 6 do 12 miesiecy z tytulu rekojmi. i nie ma zmiłuj.
i masz racje bo kolega skasowal nowe megane na salonie, nawet nie zarejestrowane.. i co zderzak nowy i auto idzie do sprzedazy jak nowe.. ale to bylo KIEDYS. teraz gdyby taka rzecz miala miejsce to salon przestaje istniec, traci autoryzacje itd.. jak kupujesz to Ci mowia ze prosze pana bylo opoznienei bo tu byla ryska cos tam.. (ja mam bynajmniej takie ostatnie odczucia i spostrzezenia).

wrócę szbko do komisów - kupilismy pandę starszy model.. miala byc lać i jeźdźić! wszystko spoko, w ciagu tygodnia wyszło lozysko amortyzator cos tam.. jeden telefon do komisu, krotka rozmowa, wyslali nas do fiata do ASO , aso naprawiło co trzeba wymienili popsprawdzali jeszcze jakis tam przewód.. i po sprawie zero dyskusji, szarpania sie.. że to nei ich wina. ze uzywane.

Prawo w Polsce stanowi że bedac cukiernikiem musisz sie znac na ciastach, wiec bedac sprzedawcą aut nie mozesz powolywac sie na niewiedze, ze ja to tak kupilem panie to było nie znam sie nie wejde. W domysle sprzedajesz auta znasz sie i musisz wiedziec o fuszerkach itd, i masz informowac albo odpowiadasz do 6 miesiecy o ile nie do 12 teraz za wady ukryte.

(haczyk - czesto komisy samochodowe maja dzialalnosc rejestrowaną na zaklad miesny zony czy cos.. zeby jeden nip i nie mają w krsie wpisanej dzialalnosci motoryzacyjnej i to ich chroni przed odpowiedzialnoscią - wiec kupujac cos w komisie trzeba sprawdzic profil dzialanosci po nipie itd.)
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Odbiór Stonica

Post autor: camelleon »

cekaj pisze:Chciałbyś taki samochód mimo że na gwarancji?
jesli nowy kosztowalby 50 tysiecy a ten polakierowany ponaprawiany blaharsko wciaz z gwarancją kosztowalby 30 tysiecy to zaleznei od przeznaczenia samochodu mocno bym sie zastanowil. bo mechanicznie wszystko cacy.. a super rabat za lakierowanie i naprawy po calosci.. to niezla opcja, zwlaszcza ze po naprawie lakiery i tak masz gwarancję od nich na te naprawiane powloki.. 12-24miesiace.. czyli przez standardowe dwa lata masz gwarancje jezdzisz.. i po 2 latach sprzedajesz go wciaz za te 30 tysiecy.. koszt zakupu zerowy..

tak kupilbym - w przypadku zakupu jako 2 auto miejscie do wozenia do szkoly na zakupy itd..
Mess with the best
Die like the rest
cekaj
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:27
model samochodu: Stonic

Re: Odbiór Stonica

Post autor: cekaj »

Będzie to mój pierwszy samochód odbierany w salonie, dlatego trochę poczytałem na rożnych forach i ludzie rożnie piszą. U niektórych dealerów wcale nie są takie kolorowe odbiory jak Ty opisujesz, także różnie to wygląda, a jeżeli już uznają reklamację to co ? pewnie powiesz samochód zastępczy....... "Panie mamy w salonie dwa i akurat oba są u ludzi" i wtedy zostaje tylko hulajnoga :lol: . Pożyjemy zobaczymy, są tutaj na forum koledzy którzy trochę wcześniej odbierają samochody to myślę , że Oni też się wypowiedą w temacie.
Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy KIA-nek
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Odbiór Stonica

Post autor: devil1234 »

Ja odbierałem w styczniu Optimę to podszedłem luźno do odbioru. Obszedłem dookoła czy nie ma większych rys i praktycznie to wszystko. Po powrocie do domu (a dokładniej po 3 dniach) zauważyłem, że skóra na tylnej kanapie jest całkowicie pognieciona (fatalnie to wyglądało). Pojechałem od razu na reklamacje i... uznali. Było trochę stresu bo usłyszałem też tekst od pracownika: "a skąd mamy wiedzieć, że Pan tego nie zrobił?".

Na szczęście skończyło się dobrze, ale następnym razem jak będę odbierał to poświęcę więcej uwagi na sprawdzenie samochodu, ale z miernikiem latać nie zamierzam.
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Odbiór Stonica

Post autor: camelleon »

cekaj pisze:Będzie to mój pierwszy samochód odbierany w salonie, dlatego trochę poczytałem na rożnych forach i ludzie rożnie piszą. U niektórych dealerów wcale nie są takie kolorowe odbiory jak Ty opisujesz, także różnie to wygląda, a jeżeli już uznają reklamację to co ? pewnie powiesz samochód zastępczy....... "Panie mamy w salonie dwa i akurat oba są u ludzi" i wtedy zostaje tylko hulajnoga :lol: . Pożyjemy zobaczymy, są tutaj na forum koledzy którzy trochę wcześniej odbierają samochody to myślę , że Oni też się wypowiedą w temacie.
zawsze mają democary i moga Ci wypozyczyc.. ja co chwile jakims jezdzilem, jak jade na serwis zostawiam auto i zamiast czekac 2 godziny to biore demo i jade cos zalatwic. i tak najczesiej:)
Mess with the best
Die like the rest
areczq
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2019, 22:43
model samochodu: Stonic 1.4

Re: Odbiór Stonica

Post autor: areczq »

Witam :) Pod koniec marca będę odbierał STONIC-a więc mam pytanie odnośnie na co zwrócić uwagę.
Po czytaniu różnych opisów ma kilka typów
- dopadające zabezpieczenie
- krzywo ustawiona kierownica
- złe wykończenie szwów foteli
- kangury ( podobno rozwiązano wymieniając przepustnicę :)
co jeszcze jako użytkownicy byście sprawdzili ??

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”