System bezkluczykowy

forum użytkowników Kia Stonic
Gerard
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2018, 20:56
model samochodu: stonic

System bezkluczykowy

Post autor: Gerard »

Proszę o informację dotyczące systemu bezkluczykowego. Jak się zabezpieczyć przed niepowołanym dostępem do samochodu . Owijanie kluczyka folią lub specjalne etui nie rozwiązuje problemu. Czy jest możliwość wyłączenia tego systemu W wersji XL jest na wyposażeniu
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: System bezkluczykowy

Post autor: Piotrek »

Nie ma możliwości wyłączenia całkowitego. O ile da się zamontować moduł, który deaktywuje centralny zamek (zawsze będziesz musiał ptwierać i zamykać samochód kluczykiem) o tyle, jeśli masz guzik rozruchowy zamiast stacyjki to nie jesteś tego w stanie wyłączyć.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Gerard
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2018, 20:56
model samochodu: stonic

Re: System bezkluczykowy

Post autor: Gerard »

W jednym z ostatnich odcinków "101 napraw" na TVN Turbo prowadzący na przykładzie Toyoty CHR wyłączył dostęp bezkluczykowy. zrobił to z pozycji menu na panelu dotykowym. Kluczyk służył wtedy jako pilot do otwierania drzwi a odpalanie było przyciskiem. Nie wiem czy w Stonicu jest taka opcja. Ja za swoją wersją jeszcze czekam a jest to XL (nie ma możliwości żeby wersja ta nie posiadała dostępu bezkluczykowego). System ten wydaje mi się kłopotliwy w obliczu łatwego dostępu do samochodu (kradzież)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: System bezkluczykowy

Post autor: camelleon »

Kia należy do grupy aut w której tego nie wyłączymy. Szukałem przy okazji afery z kradzieżą na "walizkę" tyle, że mam wrażenie że system jest w miarę bezpieczny. Już koło bagażnika będąc informuje że klucz poza samochodem. Używam jakiś czas, bardzo sobie chwalę, szkoda że nie ma opcji np że otwieram tylko drzwi kierowcy, gdy chce a gdy chce to wszystkie. (np opel).
Mess with the best
Die like the rest
Capricorn71
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2018, 16:00
model samochodu: Kia Stonic

Re: System bezkluczykowy

Post autor: Capricorn71 »

Witam !!!
Będąc żywotnie zainteresowany skutecznym zabezpieczeniem autka trafiłem na coś takiego:

https://tvs.pl/informacje/wynalazek-z-s ... kow-wideo/

https://www.youtube.com/watch?v=81GigeIf5NY

http://rms-tuning.pl/keyless-protector/

Ktoś z Was dysponuje może tym patentem, ewentualnie ktoś ze znajomych??? Interesuje mnie skuteczność oraz cena tego "wynalazku" :)
Jak sądzicie - czy to może być faktycznie skuteczne i warto zainwestować w to "cudo" ???
Pozdrawiam!!!
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: System bezkluczykowy

Post autor: camelleon »

jak znajdziesz niezalezny test, to mozemy wtedy zaczac rozwazac takie cudo. :) wyglada ok pytanie na ile to dziala
Mess with the best
Die like the rest
Capricorn71
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2018, 16:00
model samochodu: Kia Stonic

Re: System bezkluczykowy

Post autor: Capricorn71 »

Otóż to ;) Producent/wynalazca może obiecywać "gruszki na wierzbie" żeby nakręcić popyt. Na dodatek cena nie jest niska (wynika to z komentarzy pod artykułem - nie dowiadywałem się "u źródła"). Temat jest chyba dość świeży, bo dopiero wczoraj znalazłem pierwsze informacje w wiadomościach lokalnych dużego portalu a potem jeszcze te inne. Pytanie brzmi, czy to faktycznie jakiś krok do przodu, czy są to "artykuły sponsorowane" ??? Pożyjemy, zobaczymy. Szkoda, że tak naprawdę producentom aut nie zależy na poprawie zabezpieczeń, bo jak pojazd odjedzie w siną dal jest szansa, że ponownie odwiedzisz dealera :( Prosty przełącznik dezaktywujący kluczyk rozwiązałby sprawę, bo wyciąganie baterii jest dość kłopotliwe i bez sensu ;)
maciek64
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2018, 22:27
model samochodu: stonic
Lokalizacja: bielsko-biała

Re: System bezkluczykowy

Post autor: maciek64 »

Jeżeli złodziej dostanie zlecenie na twoje auto to żadne zabezpieczenia ci nie pomogą!!! Dla mnie ten system bezkluczykowy jest ok WYGODNY
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: System bezkluczykowy

Post autor: camelleon »

maciek64 pisze:Jeżeli złodziej dostanie zlecenie na twoje auto to żadne zabezpieczenia ci nie pomogą!!! Dla mnie ten system bezkluczykowy jest ok WYGODNY
Capricorn71 pisze:Witam !!!
Będąc żywotnie zainteresowany skutecznym zabezpieczeniem autka trafiłem na coś takiego:
Jak sądzicie - czy to może być faktycznie skuteczne i warto zainwestować w to "cudo" ???
Pozdrawiam!!!

https://www.youtube.com/watch?v=x2AahohpU1Y
Mess with the best
Die like the rest
Savoy
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2019, 09:46

Re: System bezkluczykowy

Post autor: Savoy »

Podłączę się i odświeżę ten temat
Otóż przeglądałem na YT filmiki nawiązujące do tematyki dostępu bez kluczykowego (Keyless) oraz sposobów zabezpieczania się przed kradzieżą "na walizkę" - poza wspomnianym w temacie keyprotectorem (za jedyne ponad 500 PLN) oraz wszelkiego rodzajami etui odcinającymi połączenia radiowe kluczyk-auto, trafiłem na filmik pokazujący możliwość wyłączenia wspomnianego systemu z poziomu pilota + wciśniecie przycisku na klamce w autach grupy VW. i teraz pytanie, czy od czasu ostatnich wpisów w tym temacie (połowa 2018) Kia zrobiła jakiś update softu? Rozumiem że ewentualny update dotyczyłby wszystkich modeli (czekam na odbiór Optimy)?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”