Stonic 1.2

forum użytkowników Kia Stonic
szymciooo84
Posty: 67
Rejestracja: 01 lut 2018, 07:32
model samochodu: Kia Stonic

Re: Stonic 1.2

Post autor: szymciooo84 »

camelleon pisze:
szymciooo84 pisze:też mam 12 (100 km) po 4400 km w trybie miejsko -trasa 7,5 l , a sama trasa to spokojnie 6,5 l
co masz? 1.2 nie ma 100km.. ma 86. wiec ktory masz w koncu?? no i spalanie wg mnie duze jesli 1.2.. ale moze jeszcze sie unormuje..
Sory oczywiscie 1,4 (100 km)....wiem dużo i troche jestem narazie zniesmaczony tym spalaniem
cekaj
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:27
model samochodu: Stonic

Re: Stonic 1.2

Post autor: cekaj »

camelleon pisze:
kermit pisze: I co przesądziło o wyborze 1.4? :)
i czy warto?
to kupilem wersje demo w cenie wersji L. z przebiegiem niecale 3tys. z pelną gwarancją itd..
I jak kolego już po odbiorze ? Jak pierwsze wrażenie ?
Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy KIA-nek
gnysek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:13
model samochodu: STONIC

Re: Stonic 1.2

Post autor: gnysek »

Mam Stonica 1.2 84KM i po przesiadce z Rapida 1.4 z 125KM którego zostawiłem żonie (7 biegów DSG, cudo), poza miastem Stonic to jest po prostu muł. Trzeba go wysoko kręcić, żeby dorównać pozostałym kierowcom i ciągle masz wrażenie, że brakuje jednego biegu, żeby nie jechać na 4000 ciągle (nie mówiąc już o tym, że przy bardzo spokojnej jeździe sugeruje 5 bieg przy... 50km/h).
Przyznam, że trochę się w nim męczę i jazda ekspresówką zmusza często do jazdy prawym pasem z TIRami jeśli zawalidrogi nie pozwolą się dobrze w porę rozpędzić (czyli zanim jakieś BMW będzie mrugać po plecach), a 140km/h to już jest wyczyn dla tego samochodu. Jestem ciekaw spalania latem, ale zimą mam 6.8 (pół trasy w korkach, pół ekspresówką). Wyprzedzanie - tylko z solidną redukcją, taką na 3500 obrotów najmniej, żeby miał siłę przyspieszać.
Myślę, że zalecałbym każdemu przynajmniej 100 koników i 6 biegów, wersja podstawowa jest co najwyżej do jeżdżenia, nie do przyjemności z jazdy :)

Polecam testy na Rio 1.2 jeśli nie ma w salonie takiego Stonica, to chyba najlepsze porównanie :)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Stonic 1.2

Post autor: camelleon »

gnysek pisze: Polecam testy na Rio 1.2 jeśli nie ma w salonie takiego Stonica, to chyba najlepsze porównanie :)

ciekaw jestem bo III generacja rio z 1.2 dawala rade do 170.. i nie była muł.. (czyzby inaczej stonikowi zestroili cos?)
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Stonic 1.2

Post autor: camelleon »

cekaj pisze: I jak kolego już po odbiorze ? Jak pierwsze wrażenie ?

400km w 3 dni, spalanie srednie trasa miasto 6.6 jest jeszcze zimno, jazda krotkie odcinki.. nie wiem zobaczymy za jakis tysiac dwa..
w miescie fajnie (komuter za wczesnie pokazuje biegi), 4rka ekonomicznie elastycznie, 5tka ok 6 w miescie..po co? fajnie sie zbiera, przyspiesza.. zobaczymy.
w trasie roznica miedzy 5 a 6 biegiem jest raczej niewielka 300 obrotów spadek. na plaskim ma to sens, jadac autostradą pod wzniesienie lepiej radzi sobie 5..
wczoraj 100km autostrada, hałas akceptowalny, tempomat wygodny choc nieekonomiczny mam wrazenie ze nei odpuszcza gazu tylko jakos dziwnie komputer steruje mieszanką zeby utrzymac predkosc itd.. predkosci autostradowe osiagalne bez kłopotu, ktos pisal ze 1.2 jest mułowaty.. pierwsze wrazenie przy 1.4 tez takie mam podobne, ale auto wymaga "dostrojenia sie pod kierowcę". poprzednie Rio tez tak na poczatku jezdzilo dziwnie, kwestia wyczucia samochodu. wiec poczekam.

pierwsze wrazenia jako calosci pozytywne, tylna kanapa bardzo wygodna, troche czasu zajmuje znalezienei optymalnej pozycji za kierownicą na szczescie regulacja jest szeroka, systemy wspomagania kierowcy dzialaja (chyba wylacze brzeczyki dzwiekowe), navigacja sprawna mapy aktualne glos troche bez akcentu,

Samochod robi wrażenie na wszystkich, gdzie nie stanę ludzie gapią się, pytają ogladają.. na drodze jeszcze nie spotkałem..

mysle ze tak za miesiac bede mogl powiedziec jak to wyglada ogolnie bo to wrazenia z 3 dni.
Mess with the best
Die like the rest
cekaj
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:27
model samochodu: Stonic

Re: Stonic 1.2

Post autor: cekaj »

To super. Już nie mogę się doczekać swojej pszczółki. Szerokiej drogi kolego
Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy KIA-nek
gnysek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:13
model samochodu: STONIC

Re: Stonic 1.2

Post autor: gnysek »

camelleon pisze:komuter za wczesnie pokazuje biegi
Na początku też tak miałem. Po przejechanych 2000 jak depniesz mocniej, to nie pokazuje zmiany aż nie dojdziesz do 4-5000 obrotów, a jak przyspieszasz wolno sugeruje ją już przy 2000 obrotów (mniej więcej 1 bieg co 10-15km/h). Kwestia wyczucia samochodu.


camelleon pisze:ciekaw jestem bo III generacja rio z 1.2 dawala rade do 170.. i nie była muł.. (czyzby inaczej stonikowi zestroili cos?)
Nie jechałem więcej jak 140 moim Stonikiem, ale nie ma też za bardzo gdzie go rozpędzić w okolicy, musiałbym specjalnie późną nocą zrobić objazd, aczkolwiek kupili w trójmieście ostatnio kilka policyjnych BMW więc nie jestem przekonany :twisted: Niby 165 jest maksymalna, więc może 170 przy dobrym rozpędzeniu da radę. Po prostu po przesiadce z Rapida nie mogę się przyzwyczaić, że trzeba tak wysoko na obroty wchodzić w Kii, żeby dynamicznie przyspieszyć, bo przyzwyczaiłem się do niskich obrotów i cichego silnika, przy standardowej ekonomicznej jeździe (a dodam, że mój rekord spalania w Rapidzie przy trasie 50km wyniósł 3.9 l / 100 ). :)
krzysztof42
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2018, 08:00
model samochodu: stonic

Re: Stonic 1.2

Post autor: krzysztof42 »

Witam
Szanowny gnysek mógłbyś pisać na konkretny temat rozmawiamy tu o KIA STONIC a TY rozpisujesz się o policyjnych bmw chwalisz się ile to pali twoja rapid chcesz rozpędzać się do niebotycznych prędkości na dodatek nocą . Oddaj Stonica żonie ty przesiądź się do rapida którego tak chwalisz i nie zaśmiecaj swoimi przechwałkami forum.
cekaj
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:27
model samochodu: Stonic

Re: Stonic 1.2

Post autor: cekaj »

"krzysztof42" Moim skromnym zdaniem od oceny konstruktywności wypowiedzi w danym wątku jest moderator i to tam powinieneś zgłosić zastrzeżenia , a nie zaśmiecać wątek i wylewać swoje frustracje.
Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy KIA-nek
stanik
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2018, 00:59
model samochodu: stonic

Re: Stonic 1.2

Post autor: stanik »

Witam
Panowie wątek o silniku 1.25 powoli przestaje być aktualny... Ten motor został niedawno wycofany z oferty Kia Stonic, teraz bazowy to 1.4 100KM i cena od 60990.
Co z klientami którzy zamówili już Stonika 1.2 a odbiór mają na maj/czerwiec?
Bedzie dla nich kontynuowana produkcja czy otrzymają już 1.4 ( jeśli tak to ciekawe kto dopłaci różnicę 6tys.)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”