Stonic 1.2

forum użytkowników Kia Stonic
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Stonic 1.2

Post autor: camelleon »

stanik pisze:Witam
Panowie wątek o silniku 1.25 powoli przestaje być aktualny... Ten motor został niedawno wycofany z oferty Kia Stonic, teraz bazowy to 1.4 100KM i cena od 60990.
Co z klientami którzy zamówili już Stonika 1.2 a odbiór mają na maj/czerwiec?
Bedzie dla nich kontynuowana produkcja czy otrzymają już 1.4 ( jeśli tak to ciekawe kto dopłaci różnicę 6tys.)
1.2 zamówiony będzie dostarczony.
Ja już w listopadzie słyszałem, żeby zamówić wtedy, bo raz że nie będzie wyprzedaży promocji zniżek, bo auto kosztuje mało na tle innych, a dwa sprzedawca zapowiedział że od połowy2018 cena wzrośnie, bo to był taki manewr b ludzi ściągnąć. Zrobili więc kasacje małego silnika. Tak jak winnych autach przybyli się wersji podstawowych.

Co do prędkości..175 bez zadyszki na autostradzie lekkie nachylenie, ale sporo ruch był
Mess with the best
Die like the rest
gnysek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:13
model samochodu: STONIC

Re: Stonic 1.2

Post autor: gnysek »

krzysztof42 pisze:Witam
Szanowny gnysek mógłbyś pisać na konkretny temat rozmawiamy tu o KIA STONIC a TY rozpisujesz się o policyjnych bmw chwalisz się ile to pali twoja rapid chcesz rozpędzać się do niebotycznych prędkości na dodatek nocą . Oddaj Stonica żonie ty przesiądź się do rapida którego tak chwalisz i nie zaśmiecaj swoimi przechwałkami forum.
Porównuję ten silnik z innymi samochodami jakie miałem okazję sprawdzić, bo doświadczenie mówi, że może być lepiej i nawet taniej na paliwie, mimo lepszych "cyferek". Jeśli jeździsz masz 50km/h i nie wyjeżdzasz za miasto - pewnie nie robi Ci różnicy, ale ja np. codziennie jadę pół trasy drogami z limitem 70-90km i wtedy czuć problem, a to nie są niebotyczne prędkości i mówię tylko o przepisowej jeździe. Na silniejszym silniku z większą liczbą koni i dłuższą o bieg skrzynią, można by przy dużo mniejszym obciążaniu silnika w tym samym czasie przyspieszać, a co za tym idzie i głośność w trakcie jazdy (obroty) i spalanie będą niższe - nie mówimy tutaj o ściganiu się, czy redukcji podczas wyprzedzania, tylko o dynamicznej jeździe w mieście/drodze krajowej, dorównującej innym kierowcom. Przy małym baku Stonica i pewnie da sie zyskać na 1.4 nawet po 0,5-1l na 100km, więc pewnie na jednym baku nawet dodatkowe 100km można przejechać. 30zł zysku na każdym tankowaniu, większa przyjemność z jazdy i mniejsze męczenie silnika są chyba dobrymi argumentami za przemyśleniem wersji 1.4, mimo wyższej ceny. Ja wziąłem 1.2 bo potrzebowałem auta jedynie do pracy, a poza tym była to ostatnia sztuka "od ręki" :) Ale jako auto podstawowe w domu, lepiej wybrać lepszą wersję :) Spalanie 6.8 podczas gdy na mocniejszym samochodzie (chociaż innej marki) nie przekraczam na tej samej trasie 5.5, to jednak różnica. Kia pewnie tak dobrze nie pójdzie na manualnej skrzyni, ale jednak wciąż będzie to odczuwalna różnica.
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: Stonic 1.2

Post autor: Piter1993 »

Generalnie temat Stonica 1.2 można powoli domykać, ponieważ taka wersja silnika nie jest już dostępna w sprzedaży (i z tego co wiem już nigdy nie będzie). Z ciekawych informacji na temat "ukochanego" modelu - silnik 1.0 (120 KM) dostanie filtr cząstek stałych :)
Proceed GT full (MY22)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Stonic 1.2

Post autor: camelleon »

1.2 w mieście do 70..90 da rade, 5biegów starczy, spalanie da się utrzymać na poziomie6.0 przy tych warunkach o których piszesz. Sprawdzone w rio, a rio waży i jeźdźi tak samo.
Mess with the best
Die like the rest
gnysek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:13
model samochodu: STONIC

Re: Stonic 1.2

Post autor: gnysek »

camelleon pisze:1.2 w mieście do 70..90 da rade, 5biegów starczy, spalanie da się utrzymać na poziomie6.0 przy tych warunkach o których piszesz. Sprawdzone w rio, a rio waży i jeźdźi tak samo.
No tak, tutaj się zgodzę, do 70 da radę i z takim spalaniem (o ile nie jest korek w którym się przesuwasz po 5cm raz na 3 minuty).
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Stonic 1.2

Post autor: camelleon »

gnysek pisze:(o ile nie jest korek w którym się przesuwasz po 5cm raz na 3 minuty).
w korku start stop sie sprawdza:)

a tak serio serio.. to 1.2 w miescie z 5 moze byc ekonomiczniejszy niz 1.4 z 6.. zaleznei jaki masz tryb jazdy.. w przypadku dynamiki na biegach 1.2.3.4.. to 1.4 bedzie lepiej chodził szybciej.. jesli natomiast jezdzisz jak znaki pokazują nie spieszysz sie.. to 1.2 bedzie ok.

kazdy powinien sam pod siebie dopasowac auto.. ja aktualnie w 1.4 zszedłem do sredniego 6.5 a raczej wolę dynamiczną jazdę.. w rio 1.2 mialem w takim samym trybie srednio 6.0 .. ale sadze ze jeszcze 2tys.. i stonic też się ułozy pod moją nogę. i jeszcze bedzie cieplej.. i.. te 0.5l mysle da sie zbic. (jazda glownie praca dom trybem mieszanym po 50km dziennie w stos 50/50% miasto autostrada)
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”