filmy na ekranie

forum użytkowników Kia Stonic
cambel
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2017, 07:20
model samochodu: Stonic

filmy na ekranie

Post autor: cambel »

Witam wie może ktoś czy mozna odpalić filmy na ekranie ?
gnysek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:13
model samochodu: STONIC

Re: filmy na ekranie

Post autor: gnysek »

Nie, bo z założenia ekran nie ma odwracać uwagi kierowcy :) Android Auto na to też nie pozwala z tego samego powodu.
szymciooo84
Posty: 67
Rejestracja: 01 lut 2018, 07:32
model samochodu: Kia Stonic

Re: filmy na ekranie

Post autor: szymciooo84 »

myślę że to kwestia czasu ;)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: filmy na ekranie

Post autor: camelleon »

android auto pozwala odpalac czesc aplikacji na ekranie samochodu, mape, portale, cos tam.. byc moze ktorys player tez da rade. bardziej zastanawialbym sie nad rozdzielczoscią tego ekraniku. bo jesli w tel mam 2K a tam bedzie ponizej 800x600 to wybaczcie ale to jak ogladanie na nawigacji z manty czegokolwiek. bez sensu.
Mess with the best
Die like the rest
szymciooo84
Posty: 67
Rejestracja: 01 lut 2018, 07:32
model samochodu: Kia Stonic

Re: filmy na ekranie

Post autor: szymciooo84 »

jak ktoś to ogarnie chętnie skorzystam :)
gnysek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:13
model samochodu: STONIC

Re: filmy na ekranie

Post autor: gnysek »

camelleon pisze:android auto pozwala odpalac czesc aplikacji na ekranie samochodu, mape, portale, cos tam.. byc moze ktorys player tez da rade. bardziej zastanawialbym sie nad rozdzielczoscią tego ekraniku. bo jesli w tel mam 2K a tam bedzie ponizej 800x600 to wybaczcie ale to jak ogladanie na nawigacji z manty czegokolwiek. bez sensu.
A myślisz, że czemu to idzie kablem i nazywa się Android Auto, a nie po prostu "wyświetlanie obrazu z telefonu" ? Telefon skaluje interfejs do wyświetlacza i działają tylko aplikacje zaakceptowane przez Google do programu Android Auto i zgodne z wytycznymi https://designguidelines.withgoogle.com ... input.html


Co do aplikacji do odtwarzania wideo na ekranie z telefonu - nie ma możliwości, aby takowa trafiła do sklepu Google Play, ale oczywiście poza nim może być (wymaga jednak włączenia opcji instalacji oprogramowania spoza sklepu). Możecie próbować, ale nie odpowiadam za uszkodzenie telefonu/wyciek danych/kopanie bitcoinów w tle: http://www.thekirankumar.com/blog/2017/ ... p/?youtube
szymciooo84
Posty: 67
Rejestracja: 01 lut 2018, 07:32
model samochodu: Kia Stonic

Re: filmy na ekranie

Post autor: szymciooo84 »

podejmuje wyzwanie;) dam znać jak się udało
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: filmy na ekranie

Post autor: camelleon »

szymciooo84 pisze:podejmuje wyzwanie;) dam znać jak się udało
nie udało się.. pomimo iz androidAuto poszlo bez problemu, mapy spoko, smsy czyta nawet jak przyszedł z biedronki :D, jak sie zapytasz jaka jest pogoda w .. łodzi to Ci odpowie itd.. wszystko pieknie dziala .. tylko po co? tak naprawde jesli masz wersje z nawigacją .. to android auto do niczego mi sie nie przeydaje.. raz ze trzeba po kablu.. dwa ze trzeba net w telefonie wlaczyc.. dalej trzeba gps wlaczyc.. to tak naprawde poza MAPAMI z informacjami o ruchu drogowym nie widze innego zastosowania.. o te smsy czytanie czy obsluga glosem dzwonienia.. czy pisania.. rzecz zbedna .. masz BT klik na kierownicy szukasz kotaktu i juz..

jesli mam fabryczna nawigacje telefon po bT dziala mozna strumieniopwac audio z telefonu wyszukiwac piosenki na telefonie mozna miec pendrive z muzyką i zdjeciami (android uato zabeira nam slot USB).. w telefonie mam ustawiony hotspot WiFi. kia laczy sie z telefonem.. fabryczne radio pokazuje mi pogoda tam gdzie jestem, tam gdzie jade itd.. w przyapdku wystapien korki czy cos.. informuje o utrudnieniach, pokazuje radary.. mozna zglosic nowe usunac stare... czyli.. android auto mnie sie nie przyda. whatsapa neiuzywam, mesengera tez nie, nie spotuje muzyki.. nie dla mnie.

zainstalwoalem kilka aplikacji.. znalazlem ze VLC niby dziala.. ale w zaden sposob nie udalo mi sie przeslac z VLC obrazu na monitor.. (byc moze to kwestia telefona - kiedys sprawdze na innym ale telefon mam nowy android 7.1 andauto wersja 3.. ) nie wiem
nie znam nie dalem rady .. probowalem chwile moze jeszcze keidys posprawdzam.


WNIOSEK.. masz fabryczną navigacje.. nie kombinuj. Nie masz zianstaluj android auto, telefon w trybei samochodowym podlacz kabelkiem.. i bedziesz meic gogle maps pieknie na ekranie.

cala reszta dla mnie zbedny bajer. moze keidys.. jak bedize wiecej apek.


https://www.android.com/auto/ tu macie wszystko.
Mess with the best
Die like the rest
Piter1993
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:21
model samochodu: Proceed GT full

Re: filmy na ekranie

Post autor: Piter1993 »

Generalnie wszystko co napisał camelleon to najprawdziwsza prawda. Uważam, że android auto to dodatek dla ludzi, którzy dobrze przeanalizowali ofertę. Biorąc wersję L+pakiet stylistyczny, mamy wersję XL (bez bezkluczykowego dostępu, który jedynie dba o to żebyśmy przy każdym stuknięciu przed domem, lub odpalanym aucie, lecieli do okna sprawdzać czy Stonic jeszcze stoi) :)

Wniosek:
Ogarniasz działanie telefonu - nie kupuj wersji XL :)
Proceed GT full (MY22)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: filmy na ekranie

Post autor: camelleon »

Piter1993 pisze:Biorąc wersję L+pakiet stylistyczny, mamy wersję XL (bez bezkluczykowego dostępu
nie do konca ale spoko..:) za XL zaplacilem 1000 mniej niz za L z pakietem.. :)
plus mam pakiety wszystkie bezpieczenstwa..

Ale Piter racja: w sumie pakietów brac nie musisz.. i masz racje że pakiet z grzaniem tylka, ciemnymi szybami, skladanie lusterek.. to opcja wystarczająca.
acz ostrzeganie o zmianie pasa, monitorowanie martwego pola, kia brake assist z 3 trybami.. to ciekawe dodatki.:)
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”