Akcesoria do Kia Stonic

forum użytkowników Kia Stonic
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: camelleon »

luki440 pisze:Pochwalisz się gdzie jest taka promocja ....
gdzies z tira spadly ;).. tez bym poznal to zrodło akcesoriów :)
Mess with the best
Die like the rest
PiotrL
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2018, 15:36
model samochodu: KIA STONIC 1.4

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: PiotrL »

looking pisze:Taka powinna pasować https://allegro.pl/kia-stonic-oslona-si ... 99821.html pytanie tylko czy ktoś już kupił i zamontował?
Dołączam do pytania. Napisałem do sprzedawcy i odpowiedział, że jest otwór pozwalający na zmianę oleju bez demontowania osłony, co wydaje się bardzo istotne, jeżeli korzysta się z ASO, w którym uzyskałem odpowiedź, że za każdy demontaż policzą odpowiednia kwotę:(
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: JaWa »

PiotrL pisze:
looking pisze:Taka powinna pasować https://allegro.pl/kia-stonic-oslona-si ... 99821.html pytanie tylko czy ktoś już kupił i zamontował?
Dołączam do pytania. Napisałem do sprzedawcy i odpowiedział, że jest otwór pozwalający na zmianę oleju bez demontowania osłony, co wydaje się bardzo istotne, jeżeli korzysta się z ASO, w którym uzyskałem odpowiedź, że za każdy demontaż policzą odpowiednia kwotę:(
Ja mam tylko pytanie: po co wam ta dodatkowa osłona? Żeby silnik się nie brudził w zimie?
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: camelleon »

moze ktoś mieszka w terenie i uzywa stonica do jazdy po nawierzchniach nieutwardzonych czesto i nie chce zeby mu tam sie kamienie odbijały od wszystkiego?
Mess with the best
Die like the rest
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: JaWa »

camelleon pisze:moze ktoś mieszka w terenie i uzywa stonica do jazdy po nawierzchniach nieutwardzonych czesto i nie chce zeby mu tam sie kamienie odbijały od wszystkiego?
A jak to się dzieje, że kamienie lądują w komorze silnika, a jednoczenie nie pojawiają się w pozostałych z częciach auta?
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: camelleon »

JaWa pisze: A jak to się dzieje, że kamienie lądują w komorze silnika, a jednoczenie nie pojawiają się w pozostałych z częciach auta?
jakie pozostałe? co bys chcial w bagazniku kamienie? czy gdzie.. nie rozumiem.. silnik to jedyna odslonieta czesc od spodu.. jak gdzies przywalisz to lepiej osłoną niż miską czy czyms prawda?
Mess with the best
Die like the rest
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: JaWa »

camelleon pisze:jakie pozostałe? co bys chcial w bagazniku kamienie? czy gdzie.. nie rozumiem.. silnik to jedyna odslonieta czesc od spodu.. jak gdzies przywalisz to lepiej osłoną niż miską czy czyms prawda?
Na początku chciał bym powiedzieć, że nie mam nic przeciwko dodawaniu „akcesoriów” czy modyfikowaniu auta. Przeciwnie: uważam, że personalizowanie samochodu jest super!
Ale:
1) sprzedawca z Allegro ma te osłony do nieistniejących samochodów (jak np. Rio 5) i właśnie co za tym idzie: nie ma zielonego pojęcia jaki wpływ ma ta osłona na działanie auta i czy w ogóle jest potrzebna.
Zaczynając więc od rzeczy prozaicznych: jak kręci powietrze, kiedy nie może wyjść dołem? Czy nie powoduje zbytniego podnoszenia się przodu, albo może generuje większy docisk? - bo jak podnosi przód to auto może tracić stabilność przy wyższych prędkościach, a większy docisk zje przednie opony. Jak wygląda chłodzenie oleju w misce skoro zabużamy przepływ powietrza w komorze silnika?
A teraz poważniej: co się stanie jak na autostradzie płyta odpadnie, bo fabryczne śruby nie są przystosowane do takich naprężeń i zabije kogoś za nami? - kto weźmie odpowiedzialność? A co w momencie wypadku? - silnik powinien schować się pod samochód i jak zachowa się wtedy ta osłona?
2) osłony pod silnik montuje się głównie do ramy auta w samochodach przystosowanych do zabawy w terenie. Stonic nie ma tam najmniejszych szans. Jeżeli auto uderzy tą osłoną, to już ma uszkodzony zdeżak/tłumik - bo taką ma konstrukcję. Jeżeli osłona nie wytrzyma to wywołuje dużo większe straty w samej komorze silnika. Jeżeli zaś wytrzyma, to mamy auto zawieszone i nie zapniemy reduktora, ani wyciągarki. Oczywiście mogliśmy wjechać szybko i wtedy nie wisimy, tylko wracamy do uszkodzenia innych elementów + zawieszenie i felgi nie wytrzyma do najbliższego przeglądu.
3) na zwykłym szutrze kamyki robią większe straty w nadkolach, tłumiku i progach, niż w komorze silnika.

I żeby nie było samej krytyki: można kupić fajne oponki, które w delikatnym piasku i błocie będą robić dużo lepiej ;)
Raafal
Posty: 14
Rejestracja: 24 wrz 2018, 15:30

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: Raafal »

Odnośnie osłon to tylko słyszałem jak nie ma fabrycznej to nie montować, po zamontowaniu silnik może nie mieć dostatecznego chłodzenia :? Zresztą zapewne każdy z nas widział samochody z wiszącą osłoną pod samochodem trzymająca się na przysłowiową jedna śrubę I jak JaWa napisał ktoś tego nie zauważy i podczas jazdy odpadnie ? Myślę że nie warta zachodu 8-)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: camelleon »

nie mialem. nie wiem.. wyjasniam po co komu..

co do powietrza i chłodzenia to nie ma z tym problemu bo to nie jest szczelna klapka tylko kawał blacy z roznycmi przeswitami, do tego stonic ma ladny przeplyw powietrza przez halogeny do nadkoli.. itd.. nie sadze zeby ten kawalek blachy dociskal lub unosil pojazd.

dla mnie to raczej.. wolzenie kilkunastu kilogramów zbednych.. i w tym najwiekszej wady bym sie doszukiwal.
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Akcesoria do Kia Stonic

Post autor: camelleon »

gumowa nakladka na klucyzki .:

https://etuisilikonowe.pl/pl/etui-silik ... hodowy/KIA

mozna tez taniej z aliexpresa za 4 zl.. plus przesylka i czekac dwa miesiace :)
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”