opny zimowe 205/55R17

forum użytkowników Kia Stonic
wiero
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2018, 19:29
model samochodu: stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: wiero »

Zakladalem ale cale kola felgi kupione osobno opony Firestone 205 / 55 R 17 i nie ma problemu
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: Depesz »

Kleber Quadraxer 2 205/55R17 95 V XL i wszystko ok,nic nie obciera.Opony założyłem na te orginalne alusy.
Geffect
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:35
model samochodu: Kia stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: Geffect »

No właśnie problem w stonic jest i wydaje mi się że serwisy doskonale już o tym wiedzą, u mnie na oponach CONTI letnich ok, założyli zimówki i prawe koło przy skręcie max w prawo obciera!! To jest problem bo jak widzę występuje w różnych oponach różnych producentów. Uważam że to kia powinna informować klientów że tylko dany typ opony nie będzie tarł o nadkole.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: camelleon »

Geffect pisze:No właśnie problem w stonic jest i wydaje mi się że serwisy doskonale już o tym wiedzą,
...
kia powinna informować klientów że tylko dany typ opony nie będzie tarł o nadkole.
jaki dany typ? 205/55/17?! to jest nasz typ - a ze grubosc bieznika moze sie zmieniac w zakresie 8-10mm zalezeni od producenta to fakt ale czy 2 mm robią roznice?

nie testowalem u siebie celowo tego, ale zmienilem conti na micheliny i jezdzac nie slyszalem tarcia a nieraz krecę do oporu manewrując, wiec od czego to zalezec bedzie? kształt tez raczej zblizony jest zwlaszcza ze conti to opona z rantem ochronnym na zewnatrz..

i teraz jeszcze pytanie trze Ci wewnątrz - ale które koło przy jakim skręcie (tyl czy przod opony) jesli dasz na maxa w lewo to trze Ci lewa opona tyłem czy prawa przodem? :)
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: camelleon »

tadeusz40 pisze:problemu nie udało się jeszcze rozwiązać,założyli mi opony nokian w serwisie i też obciera ale troszkę mniej jestem umówiony na kontrole

obciera.. rozwin bo tak szukam problemu:

czy jak max skret w lewo dasz.. to obciera ci lewa opona tylem w nadkolu czy prawa przodem w nadkolu.. ??
Mess with the best
Die like the rest
Geffect
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:35
model samochodu: Kia stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: Geffect »

Trze wewnątrz o metalowa część nadkola przy skręconym na max w prawo prawym przednim kole. Co dziwne to właśnie środek opony (grzbiet). Jeśli trafisz takie które są lekko bardziej wybrzuszone i do tego mają grubszy bieżnik to masz problem i to wszystko występuje właśnie na oryginalnych felgach 17 cali przy rozmiarze gum 205/55 R17. Irytujące o tyle że właśnie na CONTI, Goodyear lub hankook tego nie ma, a na falken lub innych jest.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: camelleon »

Geffect pisze:Trze wewnątrz o metalowa część nadkola przy skręconym na max w prawo prawym przednim kole. Co dziwne to właśnie środek opony (grzbiet). Jeśli trafisz takie które są lekko bardziej wybrzuszone i do tego mają grubszy bieżnik to masz problem i to wszystko występuje właśnie na oryginalnych felgach 17 cali przy rozmiarze gum 205/55 R17. Irytujące o tyle że właśnie na CONTI, Goodyear lub hankook tego nie ma, a na falken lub innych jest.
czyli opona moze miec wadę? zamien opony (kola miejscami)?
czy tarcie na calej dlugosci kola (cala opona rowno wybrzuszona czy kawalkiem)?

jesli trze w jednym miejscu wada opony, jesli na calosci taki ksztalt.. jesli zamienisz kolo i dalej trze to wina nadkola skoro prawe a nie lewe, jesli po zamianie nie trze, zaloz na nowo oponę albo ją reklamuj.
Mess with the best
Die like the rest
Gerard
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2018, 20:56
model samochodu: stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: Gerard »

Ja mam zamontowane na oryginalnych felgach 17" opony Hankook winter-i-cept-evo2-w320. Nic nie obciera . Opony super. Posiadają rant ochronny na felgę - tak jak letnie
hondeczka
Posty: 6
Rejestracja: 14 sie 2018, 22:10
model samochodu: stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: hondeczka »

Ja kupiłem chyba najtańsze jakie są na rynku -"Imperial Snowdragon 3 205/55R17 95 V XL". Założyłem na oryginalne felgi. Nic nie obciera. Zachowują się ciszej jak oryginalne letnie. Jestem z nich bardzo zadowolony.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: camelleon »

Geffect pisze:.
i jak Twoja sprawa?
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”