Opony zimowe

forum użytkowników Kia Stonic
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Opony zimowe

Post autor: camelleon »

Czepan pisze:jedynie jeśli opony mogły mieć wpływ na szkodę a rozmiar i jakość w sposób rażący odbiegają od zaleceń producenta
no i tu masz odpowiedz. producent nie przewidzial 16.. więc na wlasne ryzyko.
Mess with the best
Die like the rest
Czepan
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2018, 21:32
model samochodu: Stonic

Re: Opony zimowe

Post autor: Czepan »

Jednak znalazłem 17'' w fajnej cenie i je kupię.
https://www.norauto.pl/produkt/opona-zi ... 54666.html

Wcześniej patrzyłem za 16'', bo niedużo dopłacając miałbym drugi komplet razem z felgami. Jednak znalazłem te powyższe w dobrej cenie, gdzie patrzyłem je na oponeo to ponad 100zł droższe są. Nikt chyba jeszcze nie jeździł na 16, więc wolę nie testować tego pierwszy. Jeszcze jakieś problemy wystąpią z ABS, czujnikami ciśnienia w oponach, nie mówiąc już o ubezpieczycielu. No i te przekłamania na licznikach bez zmiany rozmiaru w komputerze.

Ktoś używał już tych opon?
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Opony zimowe

Post autor: JaWa »

Odradzam ze względu na hałas. A tak po za tym, to gdzie auto głównie jest użytkowane? - potrzebujesz czegoś na śnieg i błoto, czy głównie po asfalcie jeździsz?
Czepan
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2018, 21:32
model samochodu: Stonic

Re: Opony zimowe

Post autor: Czepan »

Głównie po mieście, gdzie raczej woda i błoto w zimie, ale też często wyjeżdżam w dłuższe trasy, gdzie czasem śnieg i lód na drogach. Zastanawiałem się na Continentalami, które są cichsze, ale Dunlopy lepiej się sprawują na mokrym, więc przez większość czasu mojego użytkowania. Swoją drogą, czy 2dB to taka duża różnica? Letnie Continentale mają 72dB, więc tu nawet mniej będzie.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Opony zimowe

Post autor: JaWa »

Czepan pisze:Głównie po mieście, gdzie raczej woda i błoto w zimie, ale też często wyjeżdżam w dłuższe trasy, gdzie czasem śnieg i lód na drogach. Zastanawiałem się na Continentalami, które są cichsze, ale Dunlopy lepiej się sprawują na mokrym, więc przez większość czasu mojego użytkowania. Swoją drogą, czy 2dB to taka duża różnica? Letnie Continentale mają 72dB, więc tu nawet mniej będzie.
A patrzyłeś na: BFGoodrich G-FORCE WINTER2?
Albo: GoodYear UG PERFORMANCE G1? - bardziej na śnieg
2 dB to ogromna różnica. I jest to tak naprawdę jedyny parametr na który warto zwracać uwagę, bo resztę oznaczeń to najczęściej można sobie wsadzić w... buty ;)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Opony zimowe

Post autor: Piotrek »

Jak już rozmawiacie o oponach premium to ja ze swojej strony mogę polecić Michelin Alpin 5 (tudzież 6 z tego roku). Letnie Micheliny to dno (Primacy 4), ale zimówki rewelacja.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Rafal
Posty: 25
Rejestracja: 06 lip 2018, 18:33
model samochodu: stonic

Re: Opony zimowe

Post autor: Rafal »

Witam, jakie oznaczenie musi miec opona uzytkowana w zime aby nie było problemu z ubezpieczalnia?
Przymierzam sie do zakupu wielosezonowych np. Kleber Qadratex2 i zastanawiam sie czy one maja homologacje zimową?
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Opony zimowe

Post autor: GrzesB »

U nas nie ma przecież obowiązku użytkowania opon zimowych, ale oficjalne oznaczenie to 3PMSF (three-peak mountain snowflake) czyli symbol szczytu górskiego z płatkiem śniegu.
M+S jest tylko oznaczeniem marketingowym.
Optima GT (2018)
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Opony zimowe

Post autor: Depesz »

Tez sie przymierzam do tych Kleber Qadratex2.Maja oznaczenie gór i jest płatek śniegu.Rozmiar rozumiem 205/55 R17 brać???
czarny77
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2018, 11:09
model samochodu: STONIC

Re: Opony zimowe

Post autor: czarny77 »

zakupiłem dzisiaj przez salon Kia Białystok Opona Zimowa PIRELLI CINTURATO WINTER 205/
55R17 95T XL cena z montażem 2400 zł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”