Kia Stonic opinie. Wasze ogólne wrażenia

forum użytkowników Kia Stonic
krzych63
Posty: 49
Rejestracja: 19 cze 2018, 20:28
model samochodu: kia stonik

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: krzych63 »

Rozmawiałem z lakiernikiem - te "zacieki" to rzecz normalna i we wszystkich markach spotykana. Co do koloru- sprawa drugorzędna, ale to naprawdę ładne autko. System start-stop działa "inteligentnie", bo nie włączył się gdy miałem włączone światła mijania (rozładowanie akumulatora?). Ale ja nie o tym - JAK ON SIĘ PIĘKNIE PROWADZI !!! Opony chyba ma posmarowane budaprenem! W tym zakręcie Lanosem zaliczyłbym krawężnik, a ta Żaba (bo z tyłu wygląda jak żaba) pięknie jedzie środkiem pasa ruchu! No, szacun dla konstruktorów. ( Aha, jutro o 9 rano nie wychodźcie z domów bo będę sprawdzał hamulce w mojej "Żabie")
TAKA ANEGDOTKA- Przy rejestracji Urzędniczka pyta się o kolor więc mówię-
"urban green" czyli jakiś miejsko- zielony, no taki szaro zielony-
Po pewnej przerwie- To wpisz Pan "Zielony"-
Wpisałem.
Na drugi dzień żona mówi -" A gdzie ty tu widzisz "Zielony"? Idź do urzędu i zmień !!
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: camelleon »

adi24-78 pisze:Witam
Ma ktoś jeszcze Stonica Urban Green ciekawy jestem jak się prezentuje

https://auto-tiptop.nl/digiauto/vehicle ... 1462-1.jpg
Mess with the best
Die like the rest
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: dziabi3 »

1,4 L + pakiet bezpieczeństw + stylistyczny + kolor żółty (zajebisty kolor / wygląda super)

Odpowiedzi do powyższych :
- Wersja L posiada tempomat i limiter prędkości (musi być bo jest nawet w ofercie którą kilkanaście razy sprawdzałem) !!!
- Lusterko wstecznego nie trzęsie się !!!
- Systemy bezpieczeństwa trzeba walczyć !!!

Plusy :
- Nic nie skrzypi !!!
- Spalanie na trasie 2 x 650km / 4 osoby + bagaże / 110 - 120 km/h = 6,2 (auto z dwiema osobami schodzi do 5,5 litra)
- Spalanie po mieście 7,5
- Zrywny silnik i dobrze ze stopniowana skrzynia zwłaszcza do miasta, na autostradę średnio się nadaje, a kiepsko w góry.
- Systemy bezpieczeństwa działają znakomicie.
- Ilość miejsca z tyłu i z przodu jest zaskakująca (dużo).
- Wystarczający bagażnik
- Relingi
- Dobre tłumienie dziur (2,3 bara i 2,1bara)
- Automatyczne wycieraczki (supr to działa)
- Automatyczne świstała mijania i długie (supr to działa)
- Czujnik zaparowania szyb / automatyczne odparowanie (supr to działa)
- Elektryczne wspomaganie (fajnie ze stopniowane)
- Android auto (supr to działa)
- Auto bardzo fajnie się odkurza (gładka wykładzina)
- Super szybko się czyszczą plastiki
- Hamowanie tylnymi kołami podczas ruszania pod górę (wspomaganie ruszania)

Minusy:
- kangury przy prędkości 8-11 km/h (muszę się zapytać czy jest aktualizacja softu)
- W moim egzemplarzu światała są ustawione na marsa ;-) (do poprawki)
- kierownica ma delikatny gumowy luz tak jak w BMW . Ma to za zadanie tłumić drgania ale jak ktoś lubi bezpośredni układ kierowniczy to to wyczuje.

Auto naprawdę zaskakuje pozytywnie. Ja byłem w szoku że tyle bajerów dostaje się za tak małe pieniądze.
Co do prowadzenia to wszystko się robi jednym paluszkiem.
kadabro
Posty: 35
Rejestracja: 12 cze 2018, 10:55

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: kadabro »

dziabi3 pisze: Odpowiedzi do powyższych :
- Wersja L posiada tempomat i limiter prędkości (musi być bo jest nawet w ofercie którą kilkanaście razy sprawdzałem) !!!
Tempomat do L-ki jest w pakiecie Advanced Driving Assistance
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: dziabi3 »

Advanced Driving Assistance czyli pakiet bezpieczeństwa.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: camelleon »

dziabi3 pisze:Advanced Driving Assistance czyli pakiet bezpieczeństwa.
raczej niekoniecznie..

Kia Advanced Driving Assistance - pakiet wszystkiego.. i tempomat i inne zegary i automatyczne swiatła.. i inne do bezpieczenstwa i .. wlasnie tempomat..

Kia Brake Assist - system autonomicznego hamowania z 3 trybami pracy: miejskim, pozamiejskim oraz wykrywaniem przechodniów, Kia Lane Departure Warning System - system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, Kia High Beam Assist - funkcja automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania, Kia Driver Attention Alert - system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy, tempomat z ogranicznikiem prędkości, zestaw zegarów Supervision z wyświetlaczem Mono TFT LCD 3,5" dla komputera pokładowego, regulacja podświetlenia zegarów
Mess with the best
Die like the rest
Tomitoxy
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:23
model samochodu: Stonic 1.4 L AEB

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: Tomitoxy »

Witam,
Odebrany 05-07-2018
versia L 1.4 AEB CP1 TEMPOMAT BLACK AURORA . itd
ogólne wrażenie ? OK.
zalety :
dobra ergonomia
fajny wygląd , sporo osób sie za nim ogląda.
wady : SIEDZENIE Kierowcy, brak podparcia lędźwiowego słabo wyprofilowane,
dłuższa jazda bardzo męczy ( chyba że mam kręgosłup pod inne autka),
do tej pory było Alfa 147 TS, Toyoya PICNIC 2.0, Dodge intrepid 2.7.
siedzenia w alfie sa wygodniesjsze, nie mówiąc o toyocie.
nie wyobrażam sobie traski na Chorwacja.
brak domykania szyb nie mówiąc o przewietrzaniu ..
Brak wygłuszenia pokrywy silnika.
spory hałas po przekroczeniu setki. może montaż wygłuszenia pokrywy coś zmieni.

ogólne wrażenie pozytywne, chociaż koncern nie rozpieszcza klientów.
co do Spalania wyższe niż podaję katalog, choc pilnowałem poprawnej zmiany biegów. po trasie 1450 km średnia 6.7 to i tak nie jest źle.
Pozdrawiam
Tomitox
___________
STONIC 1.4 L AEB + CP1 kolor: AURORA BLACK ( ja to określam jakio gorzka czekolada).
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: Piotrek »

No i kolejny jęczący klient. Ludzie, czy Wy kupujecie samochody w ciemno, bez jazd testowych i spoglądania w listę wyposażenia? Za głośno, złe siedzenia, brak domykania szyb, brak funkcji robienia kanapki na postoju itd. itp.
Szanowni, te wszystkie rzeczy wyłapuje się podczas jazdy testowej. Jeśli jedna jazda to za mało należy się umówić na kolejną lub skorzystać z opcji użyczenia samochodu przez salon.
Nie ma czegoś w Twojej wersji, to kup opcję wyższą w której to jest. Jak cię nie stać, albo tego co chcesz nie ma w liście dostępnych opcji to nie biadol tylko zmień markę i kup auto, która ma rzeczy na jakich Ci zależy. A jak nie to znaczy że jesteś gotowy/gotowa na kompromis -vide siedź cicho i nie narzekaj bo wiesz co kupiłeś/kupiłaś.

A i na koniec jedno pytanie - Tomitoxy z jakiej planety przybywasz na Ziemię? Pytam, bo tutaj chyba nie ma już kierowców, którzy wierzą w spalanie podawane przez producentów w broszurach informacyjnych.

P.S. Przyjemnej i bezproblemowej eksploatacji życzę. Co do głośności auta to zmiana oleju na Motul/Liquid Molly powinno trochę pomóc, niemniej cudów się nie spodziewaj.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: camelleon »

Piotrek pisze:No i kolejny jęczący klient. Ludzie, czy Wy kupujecie samochody w ciemno, bez jazd testowych i spoglądania w listę wyposażenia? Za głośno, złe siedzenia, brak domykania szyb, brak funkcji robienia kanapki na postoju itd. itp.

P.S. Przyjemnej i bezproblemowej eksploatacji życzę. Co do głośności auta to zmiana oleju na Motul/Liquid Molly powinno trochę pomóc, niemniej cudów się nie spodziewaj.
Piotrek masz racje od a do z...

pytanie: na jakim oleju jezdzi stonic wychodzac z salonu? wg ksiazki powinien byc olej specyfikacji C2 .. i zakresie w sumie u nas najpopularniejszy 5W30.. wolalbym 0W20 ale malo jest dostepnych odpowiednich..
wg ksiazki ma byc total.. wiec znalazlem taki ktory spelnia..i taki zmienie teraz. - a czy to wplynie na halas? czy mata wplywa na halas? mysle ze to raczej nie mam sie do czego przyczepic to do maty. w rio nie mialem w stonicu mam jakiegos wiekszego odczucia halasu nei slysze..
a z tymi zakupami.. bo tego nie ma tamtego.. - wiekszosc aut tego i tamtego nie bedzie mialo.. bo to crosover segmentu B w klasie wyzszej. dobr y dobrze wyposazony ale nie moze meic wszystkiego bo bylby konkurencją dla suvów teko samego koncernu.. proste.

chce ktos miec to i tamto.. zamist stonica niech bierze 30tys drozsze niro ze wszystkim lub sportaga..


eh.. ale z tym robieniem kanapki to by było coś :D:D:D
Mess with the best
Die like the rest
szymciooo84
Posty: 67
Rejestracja: 01 lut 2018, 07:32
model samochodu: Kia Stonic

Re: Kia Stonic. Wasze ogólne wrażenia

Post autor: szymciooo84 »

camelleon pisze:
Piotrek pisze:No i kolejny jęczący klient. Ludzie, czy Wy kupujecie samochody w ciemno, bez jazd testowych i spoglądania w listę wyposażenia? Za głośno, złe siedzenia, brak domykania szyb, brak funkcji robienia kanapki na postoju itd. itp.

P.S. Przyjemnej i bezproblemowej eksploatacji życzę. Co do głośności auta to zmiana oleju na Motul/Liquid Molly powinno trochę pomóc, niemniej cudów się nie spodziewaj.
Piotrek masz racje od a do z...

pytanie: na jakim oleju jezdzi stonic wychodzac z salonu? wg ksiazki powinien byc olej specyfikacji C2 .. i zakresie w sumie u nas najpopularniejszy 5W30.. wolalbym 0W20 ale malo jest dostepnych odpowiednich..
wg ksiazki ma byc total.. wiec znalazlem taki ktory spelnia..i taki zmienie teraz. - a czy to wplynie na halas? czy mata wplywa na halas? mysle ze to raczej nie mam sie do czego przyczepic to do maty. w rio nie mialem w stonicu mam jakiegos wiekszego odczucia halasu nei slysze..
a z tymi zakupami.. bo tego nie ma tamtego.. - wiekszosc aut tego i tamtego nie bedzie mialo.. bo to crosover segmentu B w klasie wyzszej. dobr y dobrze wyposazony ale nie moze meic wszystkiego bo bylby konkurencją dla suvów teko samego koncernu.. proste.

chce ktos miec to i tamto.. zamist stonica niech bierze 30tys drozsze niro ze wszystkim lub sportaga..


eh.. ale z tym robieniem kanapki to by było coś :D:D:D

Chłopie po co te rozkminy? jedziesz do salonu i oni wiedza co robić a ty masz nadla 7 lat gwarancji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”