Na ciepłym silniku obroty szybują do góry.

forum użytkowników Kia Carens
nicram4444
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2016, 19:11
model samochodu: Kia Carens II

Na ciepłym silniku obroty szybują do góry.

Post autor: nicram4444 »

Dzień dobry. Mam problem ze swoją kijanką. Dotyczy on obrotów silnika. Gdy temperatura zaczyna dochodzić do roboczej obroty nie chcą spadać i utrzymują się na wysokim poziomie. Rosną do 2, 3 tysięcy. W chwili gdy obciążę silnik włączając klimatyzację obroty wracają do obrotów biegu jałowego. Jak wyłączę klimatyzację to znowu obroty rosną. Podczas jazdy jest to bardzo uciążliwe. Puszczam gaz i zamiast samochód zwalniać to on trzyma obroty na 2200 na przykład i jedzie sam. Wymieniłem czujnik położenia przepustnicy, silniczek krokowy. Objawy są nadal. Podpięcie pod komputer nie wykazało błędów. Czy ktoś z was spotkał się z takimi objawami w swoim aucie i może poradzić co to może być? Będę wdzięczny. Kijanka ma silnik 1.8 benzyna 2002 rok druga generacja
nicram4444
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2016, 19:11
model samochodu: Kia Carens II

Re: Na ciepłym silniku obroty szybują do góry.

Post autor: nicram4444 »

Witam ponownie. Widzę, że problem u innych nie istnieje skoro nie ma odpowiedzi, więc muszę się przypomnieć. Oprócz czujnika położenia przepustnicy i silniczka krokowego wymieniłem całą przepustnice i problem nie ustał. Pojechałem nawet na komputer do serwisu KIA, ale mimo, że usterka pojawiła się dwukrotnie podczas badania diagnostycznego to komputer nic nie wykazał. Czy jest możliwe, aby komputer w serwisie nie wykrył usterki czujnika nawet jak usterka wystąpi? Zastanawiam się czy jest sens wymieniać inne czujniki, np. Położenia wałka rozrządu albo czujnika temperatury skoro komputer nie wykazuje ich awarii.
lipten

Re: Na ciepłym silniku obroty szybują do góry.

Post autor: lipten »

Może wadliwa przepustnica. Sprawdź błędy na profesjonalnym warsztacie :)
gck01
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2023, 16:53
model samochodu: CARENS IV 1,6 135 KM
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Na ciepłym silniku obroty szybują do góry.

Post autor: gck01 »

a jak powinien prawidłowo wskazywać temperature silnika wskaźnik na zegarach?. powinno być równo na 90 stopni czy jeden prostokąt wcześniej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Carens”