Awaria po wymianie rozrządu

forum użytkowników Kia Carens
Aasdfs
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2018, 22:45
model samochodu: Kia Carens 2.0 CVVT

Awaria po wymianie rozrządu

Post autor: Aasdfs »

Hej,

mam taki problem. Oddałem auto na wymianę rozrządu i niestety coś poszło nie tak i teraz słychać wycie z silnika.
Auto to Kia Carens z 2006 z silnikiem Hyundai Beta II seria G4GC 2.0 benz z CVVT
102kW 1975 dcm3

Auto ciągle jest u mechanika i ten dzielnie próbuje zdiagnozować problem. Oprócz paska rozrządu wymieniona była rolka prowadząca i napinacz paska rozrządu - co ważne napinacz jest bez sprężyny, a pasek napina się ręcznie.

Dodatkowo po wymianie rozrządu mechanik stwierdził, że koło pasowe na wale rozrządu - te napędzające alternator i pompe wspomagania - jest krzywe. Je też zamówił i wymienił. Koło było wpasowane na silikon, ale nowe mechanik już montował bez silikonu czy farby. Dźwięk zaczął się właśnie po wymianie tego koła - znaczy po wymianie paska było jeszcze ok.

Celem diagnozy mechanik już:
- założył stary pasek - jeżeli w nowym byłby inny profil zęba lub szerokość to by pomogło,
- założył stare koło pasowe,
- próbował zmienić napięcie paska rozrządu - jak wspomniałem wcześniej ustawiane ręcznie,
- rozłączył pozostałe paski i słuchał z samym rozrządem - nadal to samo
- wciskanie pedału sprzęgła też nie pomaga
- krótka przejażdżka też nic nie zmienia, dźwięk nie znika z czasem.

Silnik odpala i działa równo bez problemu, po prostu słychać wycie które rośnie wraz z prędkością obrotową.

Składane było wszystko dwa razy, i na razie mechanik wymyślił, żeby kupić pasek innej firmy i jeszcze raz spróbować.

Skoro po założeniu starego paska nadal to samo to wydaje mi się, że coś się jednak uszkodziło. Mam serwisówkę do tego silnika. Silnik ma jedno koło wałka rozrządu ale wałki są dwa - DOHC oraz system zmiennych faz rozrządu CVVT.

AAAA podobno do wymiany rozrządu silnik powinien być wyjęty, ale mechanik rozpiął silnik tu i uwdzie i obrócił go pod kątem zeby mieć dojście do wymiany paska i osprzętu.

Pomocy
romanhoks
Posty: 305
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Awaria po wymianie rozrządu

Post autor: romanhoks »

A zwrocil uwage na zemby na pasku czy sa o takim samym ksztalcie? Dlugosc i ilosc moze byc ta sama ale ksztalt inny.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Carens”